Czy jest aplikacja do wyszukiwania zainstalowanych aplikacji? (Dumb Search alternatywa)


12

Byłem ofiarą niesławnego „wyłączmy wszystko, co Apple może mieć patent na„ aka ” głupie wyszukiwanie ” w Galaxy S3, i szukam prostego sposobu na powrót mojego telefonu do XXI wieku

Chcę tylko szybko znaleźć aplikację i uruchomić ją według nazwy, bez wizualnego znajdowania ikony


To, czego chcę, to zestaw funkcji, które istniały w starszych wersjach Androida

  1. Na ekranie głównym aplikacji można wyszukiwać (obecnie działa tylko w przypadku widżetów)
  2. Jeśli znajdę aplikację, mogę nacisnąć i przytrzymać, co pozwoli mi umieścić ją na dowolnym ekranie głównym

Przypadek użycia nr 1 został usunięty i zastąpiony aplikacją wyszukiwania Google, która, jak wspomniano powyżej, została obniżona, aby przestać uwzględniać wyszukiwanie lokalne (wyświetla tylko wyniki z sieci)

Przypadek użycia nr 2 został usunięty i nie mam obejścia, muszę wizualnie znaleźć aplikację, aby dodać do niej skrót

Szukałem w Android Sklep Play dla „Wyszukiwania aplikacji”, ale nic nie znalazłem, czy powinienem zacząć pisać własną aplikację?


4
Wyszukiwarka gestów twierdzi, że wyszukuje aplikacje, a także kontakty, zakładki i utwory muzyczne.
ale

Zobacz to pytanie (możliwy duplikat). Dzięki wszechobecnym wojnom patentowym w przestrzeni mobilnej, Google i Samsung musiały usunąć tę funkcjonalność (przynajmniej na rynek amerykański)
ce4

1
@ ce4 Nie sądzę, że jest to wystarczająco blisko, aby być dupkiem, nie krępuj się opublikować odpowiedniej części odpowiedzi tam, jak myśli twój własny nswer!
Mateusz

@MatthewRead: Gotowe. Znalazłem nowy, unikalny sposób na przywrócenie starego zachowania bez zgody Apple / Google, bez konieczności rootowania. Stałe rozwiązanie. Tak!
ce4

@EranMedan: Czy możesz (lub ktoś inny) wyrazić opinię, jeśli ta metoda jest wykonalna i działa poprawnie? Mam tylko pełny telefon (Nexus S) z systemem CyanogenMod9. Tylko jeśli coś nadzorowałem.
ce4

Odpowiedzi:


10

(EDYCJA) Nowe rozwiązanie:

Możesz powrócić do swojego całkowicie starego zachowania. Wymaga to jednak hakowania i może być nielegalne (dekompilacja i rekompilacja aplikacji Google)

Background:
If you don't have root, you cannot install the old version over the new one.
What you could do: Install an app with the functions of the old Search app.
Idea: If the old app had a different package name you could install it next to the new app.
How? Apktool!    

Propozycja rozwiązania:
użyj apktool do dekompilacji i zmień całą przestrzeń nazw z com.google.android.googlequicksearchbox na com.google.android.googlequicksearchbox 2 działającego starego .apk (patrz .zip poniżej, pamiętaj 2 na końcu), a następnie ponownie skompiluj i zainstaluj nowo spreparowany pakiet. Wynik: stary i nowy (zepsuty) dostawca można zainstalować jednocześnie obok siebie, ponieważ mają one inną przestrzeń nazw ( . * Pole wyszukiwania 2 zamiast . * Pole wyszukiwania ). Po prostu dowiedz się, który jest stary i użyj go.

Korzyści: Nie wymaga rootowania , trwały (nie można go usunąć)
Wady: Otrzymujesz 2x tę samą ofertę widżetów (1x ze starego, 1x ze nowego), więc musisz dowiedzieć się, który działa, a który nie

Mój test do tej pory („apktool” to alias „java -jar /usr/local/bin/apktool.jar” na moim komputerze, FYI):

apktool decompile GoogleQuickSearchBox.apk appdir
#append every occurrence of the namespace with '2'
find appdir -type f | while read a; do sed -i 's,uicksearchbox,uicksearchbox2,g' $a; done
#rename the directory to reflect that too
mv appdir/smali/com/google/android/googlequicksearchbox smali/com/google/android/googlequicksearchbox2
apktool build /tmp/bla.apk appdir
#Any sort of signing (jarsigner, signapk.jar,...):
java -jar /tmp/signapk.jar /tmp/certificate.pem /tmp/key.pk8 /tmp/bla.apk /tmp/gsearch2.apk
adb install /tmp/gsearch2.apk

(EDYCJA: Stare rozwiązanie)
Co byłoby miło wiedzieć : Czy dotyczy to tylko Samsunng i klientów Google w USA ?
Według Androidcentral , Samsung wdraża teraz tę aktualizację jako poprawkę stabilności na całym świecie.

Najprawdopodobniej ten pakiet został „zaktualizowany” :
com.google.android.googlequicksearchbox (znajduje się na stronie /system/app/GoogleQuickSearchBox.apk)

Konieczne jest posiadanie roota, aby przywrócić sytuację.

Postanowiłbym jednak całkowicie pozbyć się oprogramowania Samsunga i zainstalować na przykład CyanogenMod (może to być nawet łatwiejsze niż rootowanie w pierwszej kolejności na oryginalnym oprogramowaniu).

Możesz chcieć „ponownie zainstalować” niezmienioną wersję z ostatniego oprogramowania układowego lub jednego z oprogramowania układowego Euro (jeśli nie są usuwane). Na przykład, to archiwum z popularnej strony hostingowej Goo.im będzie najprawdopodobniej mieć działający (starszy) plik .apk, którego brakuje funkcji. Jest to ogólny pakiet instalacyjny dla popularnego oprogramowania układowego Aftermarket firmy Cyanogenmod, który zawiera wszystkie odpowiednie zastrzeżone pakiety od Google (jakiś czas temu musiał zostać usunięty z Cyanogenmod na żądanie Google). Możesz go otworzyć za pomocą dowolnego programu do rozpakowywania i rozpakować pakiet /system/app/GoogleQuickSearchBox.apk.

Tak bym to zrobił (używając narzędzia adb z Google SDK :

adb push GoogleQuickSearchBox.apk /sdcard/
adb shell
su
mount -o remount,rw /system
cp /sdcard/GoogleQuickSearchBox.apk /system/data/
mount -o remount,ro /system
reboot
exit

Użyłem Eksploratora aplikacji, aby wygenerować tę listę i zobaczyć, gdzie znajduje się plik .apk:

App Name: Google-Search
Package Name: com.google.android.googlequicksearchbox

[...]

Source Directory:
/system/app/GoogleQuickSearchBox.apk

Możesz uzyskać wersję „Wyszukiwarki Google”, przechodząc do Ustawienia-> Aplikacje-> Wszystkie-> Wyszukiwarka Google , która zawiera aktualną wersję. Mój (taki sam jak w wyżej wspomnianym .zip jest: 1.4.1.299849)


Wada jest również łatwa: możesz po prostu wyłączyć oryginalną aplikację w ustawieniach :)
RR

To świetna odpowiedź, zastanawiam się, czy nie ma nikogo, kto napisałby prostą aplikację do wyszukiwania aplikacji? Trudno mi uwierzyć, że napiszę pierwszy :)
Eran Medan

Na pewno będzie na to aplikacja, zapotrzebowanie na to pojawiło się dopiero teraz (dziękuję, Apple!).
ce4

Nie ma za co. Dziękuję również @MatthewRead za wtrącanie mnie w komentarzach OP, aby początkowo skompilować odpowiedź :-) Zgaduję, że to zadziałało? Po prostu ciekawy ...
ce4

btw, możesz użyć adb remountdo ponownego montażu.
ccpizza

7

Oto moja pierwsza darmowa aplikacja na Androida o nazwie „ Szybko ”, dostępna w sklepie Google Play.

Ta aplikacja umożliwia:

  • Wyszukaj wszystkie zainstalowane aplikacje
  • Wyświetl listę wszystkich ostatnio używanych aplikacji
  • Posortuj zainstalowane aplikacje alfabetycznie

Kliknięcie przycisku znajdującego się po prawej stronie pola wyszukiwania spowoduje przełączenie listy aplikacji z sortowania alfabetycznego na Ostatnio używane i odwrotnie.

Twoja cenna recenzja / opinie / sugestie są bardzo mile widziane.


2

Wyszukiwanie gestów jest bardzo miłe (patrz komentarz Al Everett). Używa gestów, aby podnosić litery, co oznacza, że ​​masz więcej nieruchomości na ekranie (nie pokazano klawiatury ekranowej). Nie wyświetla sugestii Google, których i tak nie potrzebuję, więc jest to dla mnie wygrana-wygrana (więcej miejsca na to, co mnie interesuje). Moje jedyne zarzuty dotyczyłyby dokładności rozpoznawania znaków - ale mam nadzieję, że trochę nad tym popracują - i chciałbym mieć możliwość dodawania niestandardowych wyszukiwań stron internetowych lub aplikacji (a la WebOS).

Również bardzo dobrze uzupełniony o pasek gestów - który pozwala na szybki dostęp do wyszukiwania gestów z obszaru powiadomień lub przez długie naciśnięcie przycisku wyszukiwania (który mi się podoba).


Ale dlaczego, dlaczego nie ma opcji korzystania z klawiatury ekranowej?
ccpizza

Naprawdę podoba mi się, że nie korzysta z wewnętrznej klawiatury. Skraca czas uruchamiania. Nie podoba mi się kilka sekund, które muszę czekać na zainicjowanie klawiatury Swype :)
rslite


1

Czy jest aplikacja do wyszukiwania zainstalowanych aplikacji?

Tak . W Sklepie Play istnieje kilka aplikacji, których wyraźnym celem jest przeszukiwanie aplikacji zainstalowanych na urządzeniu.

Połączyłem tutaj kilka z nich i możesz zobaczyć, który wolisz.

Rzecz w tym, że trudno było znaleźć te aplikacje . Chciałem też tę funkcję, a proste wyszukiwanie w Internecie nie wyłączyło tych aplikacji na początku.

Innym rozwiązaniem, które warto rozważyć, jest użycie alternatywnego programu uruchamiającego, takiego jak Nova Launcher . Możesz skonfigurować przesunięcie w dół w programie uruchamiającym, aby rozpocząć wyszukiwanie aplikacji.


0

Wyszukiwarka Google , czyli Google Now, może wyszukiwać zainstalowane aplikacje na urządzeniu z Androidem. Tak, działa bardzo wolno, szczególnie na starszych telefonach, ale obejmuje między innymi opcję „Wyszukaj telefon / tablet”. Szukałem czystszej i szybszej alternatywy, która nie przeszukuje wszystkiego, w tym sieci, ale ostatecznie ostatecznie z niej skorzystałem, ponieważ wszystkie alternatywy, które wypróbowałem, są na wpół wypalone lub ulegają awarii na moich urządzeniach.

Jeśli nieco zmienisz ustawienia, możesz wyłączyć funkcje wyszukiwania na tablecie, np. Wyłączenie funkcji Google Now powoduje, że jest to nieco szybsze.

Aby go uruchomić, po prostu dotknij paska wyszukiwania Google lub dotknij i przytrzymaj przycisk strony głównej.

wyszukiwarka Google

Google Gesture Search nie jest zły i działa, ale dla mnie narysowanie każdej postaci jest zbyt pracochłonne - zdecydowanie nie ma jej na liście „produktywnych” aplikacji. Imo, to raczej aplikacja sprawdzająca koncepcję lub demo rysunkowego interfejsu API, a nie cokolwiek innego.0

Przetestowałem wszystkie wymienione tutaj aplikacje i nie tylko. I wreszcie rozliczenie dzięki „App Search Plus” https://play.google.com/store/apps/details?id=rjt.appsearch

Powody: 1. Czas ładowania jest najszybszy ze wszystkich. Bardzo snappy. 2. Wyświetla wyniki natychmiast 3. Wymagane zerowe uprawnienia

Naprawdę ratownik. Wielkie dzięki dla programisty


2
Instalacje: 500–1000. Czy jesteś powiązany z tą aplikacją?
Firelord

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.