Jak przesyłać pliki przez WiFi bez hotspotu?


12

Szukam sposobu przesyłania plików między telefonem z Androidem (Samsung Galaxy S2, zrootowany) a dowolnym systemem komputerowym, z którym może być konieczne interakcja (oznacza to, że preinstalowane oprogramowanie na komputerze, oprócz zwykłej przeglądarki internetowej, nie wchodzi w grę ) bez łączenia się z rzeczywistym punktem dostępowym Wi-Fi.

Zasadniczo szukam czegoś, co działa tak samo jak WiFi direct (pozwala dwóm telefonom przesyłać pliki przez WiFi), ale byłoby to kompatybilne z każdym komputerem z Wi-Fi.

Do tej pory próbowałem utworzyć połączenie ad-hoc z telefonu (ponieważ nie mogę uznać komputera za urządzenie dające możliwość tworzenia ad-hoc za pewnik) za pomocą modemu Android WiFi Tether i podłączenia komputera do urządzenia, testując różne tryby oferuje (WEXT, Netd i Softap). Próbowałem połączyć się z komputerem za pośrednictwem sieci LAN, FTP i SMB, ale bez powodzenia.

Czuję, że brakuje mi tutaj jakiegoś małego kroku. Przejrzałem wiele innych postów, ale nie mogłem znaleźć żadnego, który wskazywałby na to sposób bez połączenia się z już dostępną siecią Wi-Fi.


1
Na przyszłość jest to jedna z wielu rzeczy, dla których Bluetooth jest dobry.
Michael Hampton,

2
Nie, jeśli chcesz przesyłać duże pliki.
Nit

Ale nie chcesz korzystać z witryny do udostępniania plików? To są najprostsze sposoby na zrobienie tego. Istnieje kilka bez żadnych ograniczeń przechowywania, więc ...
rjt.rockx

1
@ rjt.rockx Byłby to odpowiednik połączenia z hotspotem.
Nit,

1
Myślę, że Windows 10 powinien rozpocząć integrację pełnego wykrywania bezpośredniego Wi-Fi w najbliższej przyszłości, ponieważ wydali dla niego pełną obsługę API.
jiggunjer 19.04.16

Odpowiedzi:


15
 1. Połącz swój komputer z wirtualnym hotspotem utworzonym przez urządzenie z Androidem.

 2. Zainstaluj dowolną aplikację serwera FTP na urządzeniu z Androidem. Na pewno NIE da ci adresu IP urządzenia. :)

 3. Na komputerze znajdź adres IP sieci Default GatewayWi-Fi z kroku 1 (w systemie Windows możesz użyć ipconfigpolecenia cmd). To adres IP twojego urządzenia.

 4. Użyj dowolnego oprogramowania klienta FTP na komputerze. Użyj ftp://IP:Port(port jest ogólnie konfigurowalny w aplikacji serwera FTP). Wprowadź nazwę użytkownika i hasło skonfigurowane w aplikacji Serwer FTP. Gotowy!


3
Po kilku testach z różnymi ustawieniami działałem bezbłędnie, dziękuję bardzo. Dla każdego, kto chce to zrobić: użyłem Android Wifi Tether(link w pierwotnym pytaniu) do uruchomienia sieci za pomocą Softaptrybu, połączyłem się z komputerem, uruchomiłem serwer FTP (niektóre aplikacje serwera mogą wymagać włączenia 3G mode, mimo że dane 3G nie są Jeśli faktycznie używasz, możesz wyłączyć połączenia danych, jeśli jesteś paranoikiem
Nit

1
@Nit Możesz użyć funkcji MobileAP w Galaxy S2. Jest to najprostszy sposób na utworzenie hotspotu.
Android Quesito,

Myślę, że odpowiedź odwrotna powinna również działać: 1) ustawić komputer jako hotspot. 2) udostępnij folder (SMB lub SFTP). 3) połącz się z hotspotem komputera za pomocą telefonu. 4) Użyj klienta, takiego jak ES explorer, aby przenieść rzeczy. Ale ustawienie komputera z Wi-Fi jako hotspotem jest trudne (tryb infrastruktury).
jiggunjer 19.04.16

5

Prostym sposobem (po skonfigurowaniu), który wymaga tylko przeglądarki po stronie komputera, jest coś w rodzaju Airdroid, Webkey lub Lazydroid; które w zasadzie zamieniają Twój telefon w serwer i do którego masz łatwy dostęp z dowolnej przeglądarki (nawet poza siecią lokalną - dzięki dyndns możesz również utrzymywać kontakt ze swoim telefonem, jeśli „zniknie”, bez niego aby zobaczyć telefon lub znaleźć jego adres IP w inny sposób).

Zasadniczo dzięki aplikacji serwera na telefonie, która jest połączona z kontem Dndns, możesz podejść do dowolnego komputera i uzyskać dostęp do telefonu bez względu na to, gdzie się znajduje (z wyjątkiem zapór ogniowych, braku sygnału itp.) Pozwala to na uruchomienie alarmu, uzyskiwać informacje GPS i inne informacje o czujniku, wyłączać / blokować ekran, wyświetlać obraz z kamery, uruchamiać / wchodzić w interakcję z dowolnymi aplikacjami w telefonie i blokować możliwość resetowania (krótko po wyciągnięciu). Niektóre programy działają lepiej niż inne w zależności od urządzenia, mam wszystkie trzy na Atrix dla pełnej elastyczności. Nie lubię marnować na to przetwarzania, ale możesz także skonfigurować trwały serwer plików, a nawet hostować witrynę.

aby uzyskać pełną funkcjonalność, a nawet niektóre z tych aplikacji do pracy na niektórych telefonach, potrzebujesz dostępu do konta root i uczynienia aplikacji superużytkownikami


5

Możesz spróbować wykonać następujące czynności zamiast FTP:

 1. Zainstaluj ES File Explorer na swoim telefonie
 2. Uruchom punkt dostępu w telefonie
 3. Podłącz komputer do hotspotu telefonu
 4. Uzyskaj adres IP swojego komputera
 5. Otwórz ES File Explorer w telefonie, przejdź do karty sieciowej i naciśnij nowy
 6. Wybierz LAN
 7. W polu serwera wpisz adres IP swojego komputera
 8. Będziesz wtedy mógł swobodnie kopiować lub wysyłać cokolwiek w folderach udostępnionych lub folderach publicznych.

Wymaga to od komputera posiadania folderów współdzielonych / publicznych, prawdopodobnie udziałów SMB.
jiggunjer 18.04.16

2

Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i kliknij Wiersz polecenia (administrator). Wpisz następujące polecenie, aby sprawdzić funkcję sieci hostowanej: netsh wlan show drivers

Jeśli obsługiwana jest sieć hostowana: tak, przejdź do kroku 2, jeśli nie, należy zaktualizować sterownik bezprzewodowy lub sprzęt.

Krok 2: Teraz, aby skonfigurować połączenie Ad Hoc, wpisz następującą komendę: netsh wlan set hostednetwork mode = allow ssid = żądana nazwa sieci klucz = hasło. Aby uruchomić sieć Ad Hoc, wpisz polecenie: netsh wlan start hostednetwork

Jeśli wyświetli się komunikat „Nie można uruchomić, upewnij się, że karta sieci bezprzewodowej komputera / laptopa jest włączona.

Krok 3: Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę sieci podczas uruchamiania quiche, kliknij Centrum sieci i udostępniania, a następnie kliknij Zmień ustawienia karty. Następnie ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy sieć Wi-Fi i wybierz Właściwości. Przejdź do karty Udostępnianie, zaznacz pole Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się za pośrednictwem połączenia internetowego tego komputera, jeśli pojawi się menu rozwijane wybierz właśnie utworzone połączenie Ad Hoc, a następnie kliknij OK.

Teraz możesz podłączyć wszystkie urządzenia Wi-Fi, takie jak telefony komórkowe i inne urządzenia, do tej sieci ad hoc i udostępniać pliki.

Na marginesie: Jeśli masz system Windows 7, następnie w opcji Skonfiguruj nowe połączenie lub sieć, możesz łatwo utworzyć połączenie bezprzewodowe Ad Hoc poprzez „Skonfiguruj bezprzewodowe Ad Hoc”. Powyższa procedura dotyczy systemu Windows 8.1.


1

Pobierz filedrop (wymaga go osoba, do której chcesz przesłać plik). Działa podobnie jak AirDrop, ale na dowolnym urządzeniu. Używam go często, gdy muszę przesyłać pliki między moimi przyjaciółmi. Istnieją dwie opcje na komputerze: albo aplikacja, albo witryna internetowa


1
Nie obsługuje przesyłania plików bez połączenia z siecią bezprzewodową.
Nit

0

Wiem, że to za mało za późno, ale ...

Próbowałem podłączyć telefon (LG Motion na magazynie 4.0.4) i nie mogłem zainicjować sieci Ad Hoc z telefonu do komputera. Napisałem to obejście za pomocą aplikacji „Fast File Transfer” do ustanowienia sieci Ad Hoc i zacząłem od tego momentu.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2272529

Przy odrobinie majsterkowania (być może włamaniu do pliku wpa lub niestandardowej pamięci ROM) jestem pewien, że mógłbym go uruchomić przez samego Airdroida, ale uważam, że stabilność podstawowego ROMu jest z natury lepsza i jest to szybkie obejście.


3
Nie, nie jest za późno, ale nie podałeś również żadnych informacji. Oczekuje się, że odpowiedzi na temat wymiany stosów będą samodzielne. Bez informacji po drugiej stronie tego łącza nie ma tu nic wartościowego. Przynajmniej zastanów się, co się stanie, gdy to łącze przestanie działać. Nie należy też „podpisywać” swoich postów. Przeczytaj nasze FAQ .
ale

0

SuperbeamPro ma możliwość udostępniania plików między Androidem a komputerem przez Wi-Fi bezpośrednio


Z opisu aplikacji: „Aby korzystać z tej aplikacji, komputer i telefon muszą znajdować się w tej samej sieci lokalnej”.
Nit

@Nit zaktualizował odpowiedź
Sameer

To byłoby być wspaniałym narzędziem, ale darmowa wersja pozwala na wygodne przenoszenie plików tylko w jednym kierunku, od telefonu do komputera. Poza tym ilość reklam jest śmieszna.
Nit

0

Proponuję Ci aplikację o nazwie „Xender”.

Xender na PC Windows to idealny wybór dla wszystkich użytkowników Androida, którzy szukają najlepszej jakości aplikacji do transmisji, która pomoże im przesyłać pliki z niesamowitą szybkością.

W rzeczywistości ta aplikacja pozwala użytkownikom przesyłać pliki z jednego urządzenia z Androidem na drugie bez konieczności korzystania ze zwykłych opcji łączności, takich jak 3G, Wi-Fi, a nawet czegoś tak podstawowego jak karta SIM. Dlatego może to być najlepsza opcja do przesyłania plików bez ponoszenia żadnych kosztów za ruch mobilny.


Xender używa własnego tymczasowego hotspotu Wi-Fi. Często go używam i jest to bałagan, ponieważ zastępuje niestandardowe ustawienia hotspotu w Ustawieniach .
Firelord

0

Możesz korzystać z WeLine, Connect PC lub ostatnio Xender, Transfer & Connect PC stworzonych przez Anmobi.inc. Jest to darmowa aplikacja i korzysta z Wi-Fi bezpośrednio. Xender przenosi wszystko, czego potrzebujesz między telefonem a komputerem, czy to PC, MAC, czy Chromebook.

NAJWAŻNIEJSZE

☆ Prosty sposób na połączenie telefonu z komputerem poprzez zeskanowanie kodu QR. Bez kabli!

☆ Nie musisz mieć telefonu i komputera w tej samej sieci WLAN, o ile oba są w trybie online z dostępem do Internetu. Możesz przesyłać pliki w obie strony (tj. Telefon -> PC / MAC i PC / MAC -> Telefon) bezprzewodowo.

☆ Kompatybilny między telefonem z Androidem a komputerem PC lub MAC

☆ Pełny dostęp i zarządzanie zasobami telefonu, w tym zdjęciami, muzyką, filmami, dokumentami, aplikacjami, plikami i folderami.

☆ Obsługuje zarządzanie kartą SD telefonu z komputera.

☆ Dwukierunkowy transfer plików między telefonem a komputerem z dużą szybkością przesyłania w trybie bezpośredniego łącza.

☆ Odtwórz muzykę z telefonu na komputerze.

☆ Przesyłaj zdjęcia z telefonu na komputer i obsługuje wyświetlanie na pełnym ekranie.


Pytanie dotyczy w szczególności rozwiązań, z którymi nie trzeba się łączyć, co nie spełnia wymagań.
Nit

0

Lub możesz użyć transferu plików WiFi pro apk najpierw utwórz hotspot, a następnie otwórz aplikację i wybierz przycisk Start, aktywuje FTP na telefonie yoir, a następnie po prostu wpisz adres IP wyświetlony w przeglądarce komputera po połączeniu z siecią


0

To rozwiązanie jest podobne do nr 1, ale nie wymaga dodatkowego oprogramowania po stronie komputera. Po skonfigurowaniu jest łatwy w użyciu. (... uruchomienie serwera FTP na komputerze PC może również stanowić dodatkowe ryzyko, chyba że użyjesz SSH SFTP i wszystko będzie poprawnie skonfigurowane)

 • Zainstaluj klienta SMB na Androidzie. (Działa AndSMB)
 • Uruchom hotspot na Androidzie (zwykle ikona w tym samym menu rozwijanym co WiFi, ale najpierw musisz skonfigurować (jednorazowo) w ustawieniach-> Sieci bezprzewodowe i bezprzewodowe-> Więcej-> Tethering i przenośny hotspot-> Hotspot WiFi-> skonfiguruj WiFihotspot W razie potrzeby dostosuj nazwę sieci i wprowadź hasło.
 • Włącz hot spot. Zazwyczaj nie będzie można połączyć się z Wi-Fi i jednocześnie włączyć hotspot. Po włączeniu hotspotu połączenie Wi-Fi jest wyłączone.

Na PC

 • Użyj zwykłego Wi-Fi, aby połączyć się z hotpotem na Androida, używając hasła utworzonego powyżej.
 • Uruchom z wiersza polecenia ipconfig / all
 • W używanym połączeniu sieci bezprzewodowej Wireless Lan Adapter zanotuj adres IPv4, skopiuj tylko cyfry i kropki, a nie część (Preferowana), jeśli jest zawarta.
 • Upewnij się, że masz włączone udostępnianie plików. W systemie Windows 10 jego Panel sterowania \ Wszystkie elementy Panelu sterowania \ Centrum sieci i udostępniania \ Zaawansowane ustawienia udostępniania W menu rozwijanym Prywatne włącz udostępnianie plików i drukarek . Oznacza to, że każda osoba podłączona do lokalnej sieci LAN przewodowo lub za pośrednictwem routerów bezprzewodowych może uzyskać dostęp do plików i drukarek na tym komputerze, logując się (tak jakby były na tym komputerze).

Na Andriodzie

 • W kliencie SMB dodaj serwer SMB
 • Host - użyj powyższego numeru IP
 • nazwa użytkownika - użyj nazwy użytkownika używanej podczas logowania do komputera
 • hasło - zazwyczaj pozostaw puste i wprowadź za każdym razem
 • domena - pozostaw puste
 • katalog lokalny - zwykle używa domyślnego
 • Katalog zdalny - zazwyczaj / users / yourPcUserNameHere / desktop
 • Zapisać

Po skonfigurowaniu do użycia

 • Na Androidzie włącz hotspot (zwykle tylko przycisk w tym samym menu rozwijanym co Wi-Fi)
 • Na komputerze użyj Wi-Fi, aby połączyć się z hotspotem
 • na Androidzie uruchom klienta SMB
 • Użyj hasła do komputera
 • Pobierz lub umieść pliki w obu kierunkach

Po przesłaniu plików

 • Na Androidzie wyłącz hotspot. Zazwyczaj ponownie włączasz WiFi. Zazwyczaj łączy się automatycznie.
 • Na PC, gdy hotspot jest wyłączony, zwykle automatycznie łączy się ze zwykłą lokalną siecią Wi-Fi.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.