Google Currents vs Google Reader


11

Wydają się działać tak samo ... jedyną różnicą, którą widzę, jest to, że układ prądów przypomina bardziej magazyn. I mogę importować moje subskrypcje Reader do Currents.

Jaka jest różnica między nimi? Czy jest jakiś powód, aby używać jednego nad drugim? Czy prądy zastępują czytnik?

Odpowiedzi:


8

Google Reader to usługa czytnika kanałów w chmurze . Oprócz tej usługi istnieje wiele aplikacji jako interfejs użytkownika. Np. Oficjalne aplikacje Google Reader (Internet, Android), Feedly (Firefox, Android) itp.

Google Currents to front-endowa cyfrowa aplikacja do dostarczania czasopism / gazet (z synchronizacją w chmurze) dostępna na Androida i iOS (jeszcze brak interfejsu internetowego). Google Currents może czytać kanały, ale nie został do tego przeznaczony. Google ma związaną z tym wizję: prawdziwe cyfrowe dostarczanie czasopism / gazet, które wykracza poza normalne czytanie kanałów! Zobacz różnice:

 • Wydawcy kanałów nie mają kontroli nad wyświetlaniem treści w aplikacji końcowej, ale wydawcy Currents mają. Mogą podzielić swoje prądy na sekcje, podsekcje. Mogą decydować o układzie tego cyfrowego magazynu itp. To nie tylko ładnie wyglądający interfejs czasopisma .. to coś więcej. Feedly, które synchronizuje się z Google Reader, zapewnia również interfejs czasopisma, ale tak naprawdę nie jest to magazyn. Pomyśl o swoich doświadczeniach związanych z czytaniem czasopism.

 • Prądy mogą być premium. Obecni wydawcy mogą pobierać opłaty, co nie jest możliwe w Czytniku Google. Chociaż istnieje koncepcja kanałów premium (co jest rzadkie), Google Reader może ją subskrybować. Ale Google Currents może być dla tego rynkiem.

Google Currents nie może zastąpić Czytnika Google, ponieważ jest to inna rzecz. Jeśli nie interesują Cię te ręcznie tworzone publikacje cyfrowe, wybierz Google Reader. Możesz używać go w Internecie, systemie Windows, Mac, Ubuntu itp. Wraz z tabletami i smartfonami (wszystko w synchronizacji dla statusu odczytu / nieprzeczytanego, elementów oznaczonych gwiazdką). Możesz mieć tysiące opcji interfejsu dzięki interfejsowi API Google Reader. I tak, zawsze możesz miksować kanały w Czytniku Google, aby stworzyć własny kanał DJ (co nie jest możliwe w Google Currents).


7

Google Reader

Google Reader to internetowe narzędzie do gromadzenia, czytania i udostępniania wszystkich interesujących blogów i stron internetowych, które czytasz w Internecie.

Został wydany przez Google 7 października 2005 r., A status wersji beta 17 września 2007 r. Jest dostępny w każdej nowoczesnej przeglądarce internetowej z włączoną obsługą JavaScript.


Więcej informacji na stronie:


Google Currents

Google Currents to aplikacja, która dostarcza piękne wydania podobne do czasopism na Twój tablet i smartfon do szybkiego czytania w trybie offline.

Został wydany przez Google w grudniu 2011 roku jest obecnie dostępny na urządzenia z Androidem i iOS.


Więcej informacji na stronie:


Aby odpowiedzieć na twoje pytania

Jaka jest różnica między nimi?

R: Główną różnicą jest to, że Google Currents to aplikacja do zainstalowania na tablecie lub smartfonie, natomiast Google Reader to aplikacja internetowa.

Czy jest jakiś powód, aby używać jednego nad drugim?

R: Głównym powodem jest to, że Google Current jest obecnie dostępny na tablety i smartfony, natomiast Google Reader, będący aplikacją internetową, może być używany na każdym urządzeniu z przeglądarką internetową obsługującą JavaScript.

Czy prądy zastępują czytnik?

R: Nie znalazłem żadnych wskazówek, że Google Currents przyszedł, aby zastąpić Google Reader. W rzeczywistości wydaje się, że dzieje się odwrotnie, ponieważ Google Currents mogą akceptować twoje kanały z twojego konta Google Reader. Pomyśl o Google Currents jako bardziej elastycznym sposobie odczytywania kanałów bez potrzeby korzystania z przeglądarki internetowej.


Czytnik APP vs Prądy APP

W komentarzu do tej odpowiedzi wspomniałeś, że istnieje aplikacja Currents i aplikacja Reader. Tak, istnieje i nie wiedziałem o tym.

Właśnie zainstalowany, aby porównać różnice:

 • Czytnik APP:

  Pozostaje zwykłym staromodnym kanałem RSS, tylko z nową „twarzą”.

  Z różnic między telefonem i standardowego interfejsu WWW (Google Support)

  Interfejs mobilny uzyskuje dostęp do tych samych subskrypcji co standardowy interfejs internetowy, a elementy odczytywane na urządzeniu mobilnym zostaną oznaczone jako odczytane również w standardowym interfejsie. Podobnie, elementy czytane w Internecie będą oznaczone jako przeczytane w interfejsie mobilnym. Jedyna różnica polega na tym, że nie można skonfigurować subskrypcji z urządzenia mobilnego.

 • Aplikacja Prądy:

  Zamiast dodawać bezpośrednie kanały RSS, możesz dodawać polecane witryny od ponad 150 wydawców, z którymi Google współpracuje. Należą do nich Forbes, TechCrunch, AllThingsD, The Huffington Post, ABC News, Al Jazeera i The Guardian.

  Możesz wybierać witryny z innych polecanych tematów, takich jak biznes, projektowanie, nauka i technika, sport oraz kanały RSS z konta Google Reader.

  Ponadto możesz być producentem Google i dodawać własne treści do Google Currents.


1
Jest też aplikacja Currents i Reader (i możesz też używać przeglądarki, takiej jak Gmail, Mapy, YouTube) ... z których obie w zasadzie robią to samo. Właśnie to dziwne, że obie aplikacje Google robią to samo, chociaż widzę, że Reader jest bardziej elastyczny, ponieważ można go używać na komputerze.
Jack

@Jack Zaktualizowałem moją odpowiedź, zapoznaj się z sekcją Aplikacja dla czytelników vs Aplikacja dla prądów, aby zobaczyć moje wyjaśnienie dotyczące tego, co wspomniałeś w komentarzu.
Zuul

Hmm, skoro o tym wspomniałeś, nie pomyślałem o funkcji „Oznacz jako przeczytane”. Wydaje mi się, że Currents tak naprawdę nie oznacza postów jako przeczytanych. Czytnik ma widżet podobny do widżetów Gmaila i Kalendarza, podczas gdy Currents nie. Chociaż aplikacja Currents wygląda o wiele ładniej (z przewijanymi obrazami nowych postów w twoich okrętach podwodnych), musisz czytać ją jak książkę, przesuwając na boki, podczas gdy Reader jest tradycyjnym przewijaniem. Wydaje się jednak, że są to głównie różnice w interfejsie użytkownika. Dziękuję za odpowiedź.
Jack

Ci mogą dodawać nowe subskrypcje z aplikacji czytnika. Widzę, że prądy są dla ludzi, którzy mają dużo czasu: mogę przejść przez 200 pozycji w 3 minuty, używając aplikacji czytnika z gwiazdami do przeczytania później.
RR

0

Inną ważną rzeczą, którą należy dodać do Google Currents, jest to, że w zależności od tego, ile subskrybujesz, może dodać tony megabajtów do pamięci telefonu. Mam Samsung Galaxy S3 i zauważyłem, że dzięki moim subskrypcjom i kanałom aplikacja Currents obecnie pochłania 180 mb pamięci na moim telefonie. Jeśli nie jest to dla ciebie problemem, to Currents to dobry format do czytania informacji, które otrzymujesz od swojego czytnika Google, a może nawet sprawdź niektóre czasopisma. Sam mogę przejść bez dodatków, aby zaoszczędzić to miejsce na telefonie. Wierzę w końcu, wszystko sprowadza się do osobistych preferencji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.