Odczytywanie obrazów kodów QR wyświetlanych w przeglądarce


42

Ciągle natrafiam na witryny, które odwołują się do aplikacji na Androida, i podam kod QR adresu URL, aby pobrać aplikację z rynku. Te same strony bardzo rzadko podają rzeczywisty link do aplikacji w jakiejkolwiek innej formie.

Szukam sposobu na odczyt kodów QR, które są na samym telefonie. Idealnie chciałbym, aby metoda wykorzystywała funkcję „udostępniania” wbudowanej przeglądarki w taki sposób, że po prostu przytrzymuję palec na obrazie kodu QR, wybieram opcję „udostępnij” z wyświetlonego menu i wybierz aplikację, do której chcesz wysłać obraz kodu QR.

Czy są jakieś sposoby na zrobienie tego lub zbliżenie się do powyższej funkcjonalności?


Ciekawy pomysł na użycie funkcji „udostępnij”, aby przekazać aplikację, która może czytać / interpretować kod QR.
Bryan Denny

14
Dziękuję za to pytanie. Zawsze mnie dziwiło, że wszystkie te strony umieszczają tylko kody qr, które są całkowicie bezużyteczne dla tych, którzy przeglądają nasze telefony. Wydaje się trochę przewrotny. „Hej, masz to świetne urządzenie z dostępem do Internetu i mamy świetny link do dzielenia się z tobą, więc zejdź z urządzenia i otwórz tę stronę na komputerze, aby móc skorzystać z tego linku, robiąc mu zdjęcie z twoim telefonem! ”
Matt

1
Proszę nakłonić właścicieli tych stron, aby kod QR był linkiem do rynku. Gdyby tylko 1% użytkowników, którzy są na to źli, powiedziałoby cokolwiek, zmieniłoby się to szybko i byłoby to znacznie lepszym rozwiązaniem.
Hans-Peter Störr

Odpowiedzi:


23

Możesz to zrobić z poziomu samej przeglądarki za pomocą „ QR Droid ”. Wyszukaj i zainstaluj. Po tym:

  • W przeglądarce kliknij długo obraz i wybierz „Zapisz obraz”
  • Po pobraniu otwórz obraz z paska powiadomień
  • Wybierz Menu> Udostępnij> „Dekoduj za pomocą QR Droid”

Przepraszamy za późne przyjęcie odpowiedzi. QR Droid jest właśnie tym, czego szukałem. Dzięki!
John Kramlich,

21

Barcode Generator / Reader to aplikacja, która odczytuje i dekoduje kody QR z pliku.

Możesz także dodać do zakładek ten czytnik internetowy: ZXing Decoder Online , a następnie, gdy natrafisz na kod QR, naciśnij go długo, skopiuj adres URL obrazu, a następnie wklej go na połączoną stronę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.