Jak odłączyć główne konto Google od urządzenia z Androidem bez przywracania ustawień fabrycznych


12

Podczas konfigurowania telefonu HTC Hero wpisałem swoje konto Gmail w konfiguracji. Ale teraz chcę go usunąć (nie chcę zmieniać z innym kontem). Jak mam to zrobić ?

Dużo szukałem w Google i wszędzie znalazłem, że muszę przywrócić ustawienia fabryczne, ale nie jest to moja ulubiona opcja.

Jeśli istnieje inny sposób, daj mi znać.


Przywrócenie ustawień fabrycznych nie jest takie złe. Ostatnio to zrobiłem.
ale

@AlEverett: przywrócenie ustawień fabrycznych usuwa dane, a jeśli nie masz możliwości ich wykonania, nie nazwałbym tego „dobrą rzeczą”.
o0 ”.

Oczywiście, że tak. Nie tworzysz kopii zapasowej w chmurze?
ale

Możesz spróbować: support.google.com/mail/answer/4570255 . Opisuje kroki zmiany kont powiązanych z telefonem z Androidem. Mam nadzieję, że to pomoże.
VMars,

Odpowiedzi:


8

Co dokładnie masz na myśli mówiąc „usuń”? Twój telefon musi być połączony z kontem Google, bez względu na wszystko (o ile wiem). Jeśli chcesz zmienić „główne” konto Google, z którym połączony jest telefon, możesz przywrócić ustawienia fabryczne. Kilka razy musiałem to zrobić.

Jeśli chcesz po prostu przestać otrzymywać powiadomienia Gmaila, przejdź do Ustawienia> Konta i odznacz opcję „synchronizuj” dla konta, z którym nie chcesz już synchronizować Gmaila.


5
Tak, przywrócenie ustawień fabrycznych to jedyny sposób na pozbycie się głównego połączonego konta Google z telefonem.
Bryan Denny

5
Urządzenia z Androidem nie muszą być połączone z kontem Google.
Android Quesito

@ user931 - „Urządzenia z Androidem nie muszą być powiązane z kontem Google” Jeśli chcesz używać go tylko jako telefonu i nie będziesz pobierać żadnych aplikacji, prawdopodobnie masz rację. Ale jeśli chcesz mieć dostęp do Google Play, myślę, że potrzebujesz konta Google.
Kevin Fegan

4

Istnieją sposoby, aby to zrobić bez przywracania ustawień fabrycznych. Jednak w zależności od telefonu może nie działać bez połączenia z kontem Google. Nie jestem pewien co do Bohatera w ten czy inny sposób. Zobacz tutaj .

Inną opcją jest to, że możesz po prostu założyć fałszywe konto Google, a następnie nigdy go nie używać.


3

Łatwy! Nie jest wymagane resetowanie do ustawień fabrycznych. Wybierz Ustawienia> Konta i synchronizacja> Następnie kliknij konto Google, które chcesz usunąć (dotyczy to również konta głównego)> następnie naciśnij klawisz programowy MENU> następnie usuń konto

Otóż ​​to!


To działa idealnie. Przycisk MENU to mała ikona z trzema kwadratowymi kropkami w prawym górnym rogu.
bgmCoder

1

Wystarczy użyć Erazzer (wymaga rootowania ).

Ten program będzie bardzo przydatny, jeśli chcesz zmienić główne konto Google na urządzeniu z Androidem bez przywracania domyślnych ustawień. Niektóre funkcje:

  • obsługiwany w systemie Android 2.x
  • usuwanie kont Google (2 metody)
  • tworzenie kopii zapasowych / przywracanie kont
  • szybkie ponowne uruchomienie / wyłączenie
  • widget do szybkich operacji

Ostrzeżenie! Funkcja „restart w trybie odzyskiwania” może usunąć wszystkie dane na niektórych urządzeniach, domyślnie jest wyłączona. Nie używaj go bez konieczności lub jeśli nie wiesz, co to jest.


0

Gdy przekazuję telefon innemu członkowi rodziny, wiele razy próbowałem zmienić konto Google na inne konto Google. Jak dotąd nie znam żadnego, oprócz usunięcia obecnego konta Google, a następnie ustawienia innego konta Google. Pamiętaj, że po usunięciu konta Google wszystko (w tym cała aplikacja) w telefonie zniknie, a telefon zostanie zresetowany do stanu fabrycznego. Pamiętaj też, że możesz także dodać kolejne konto do swojego Androida. Oznacza to, że Twój telefon będzie miał wiele kont, ale Android zawsze używa pierwszego konta, które wprowadziłeś jako domyślne.

Aby usunąć konto Google: - ustawienia - Aplikacje - Zarządzaj aplikacjami - kliknij lewym przyciskiem myszy - Filtruj - wybierz opcję filtra - zaznacz „Wszystkie” wybierz „Google Apps” dotknij „wyczyść dane” przycisk dotknij „Twoje konto musi zostać zaktualizowane” teraz wprowadź nowe Google informacje o koncie. Restart.

W innym Samsungu Galaxy 3 i8700, aby zresetować konto Google, wszystko czego potrzebuję to: - ustawienia - Prywatność - w obszarze „Dane osobowe” - Factory Reset danych - usuwa wszystkie dane z telefonu. Usuniesz bieżące konto Google. Następnie ponownie wprowadź inne konto Google w: - ustawieniach - kontach i synchronizacji - „Dodaj konto”


0

Po prostu zmień hasło do swojego konta Google za pomocą laptopa, a następnie Android wykrzyknie, że potrzebuje nowych danych i pozwoli ci wejść na inne konto


2
Czy jesteś pewien, że będzie również krzyczeć o nazwę użytkownika?
roxan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.