Czy mogę zobaczyć, jakie posiadam aplikacje, które zostały wycofane z rynku przez programistów?


14

W ubiegłym roku kupiłem aplikację grüvtron firmy Sound Trends LLC. Prawdopodobnie później usunęli aplikację ze sklepu / sklepu Google Play. Ich strona internetowa kiedyś miała „kup wersję Androida”, ale teraz wspomina tylko o iOS.

Nie można już znaleźć aplikacji, wyszukując na rynku (ani na urządzeniu, ani w Internecie). Nie widzę go już pod „wszystkimi aplikacjami” / „moimi aplikacjami” (ponownie, ani na urządzeniu, ani w Internecie). Jedynym powodem, dla którego wiedziałem, że ta aplikacja „zaginęła”, było to, że pamiętałem o jej posiadaniu.

Korzystając z Google, mogłem znaleźć stary link do rynku na forum do https://play.google.com/store/apps/details?id=com.soundtrends.gruvtron Ten link zwykle daje „Przepraszamy, żądany adres URL to nie znaleziono na tym serwerze ".

Jeśli jednak zaloguję się na moje konto Google, do którego należy aplikacja, otrzymam stronę z aplikacjami (!), Z której mogę ją zainstalować! Robiąc to, rzeczywiście jest wysyłany na moje urządzenie i „wszystko działa” (choć grafika aplikacji jest zepsuta - ale nie sądzę, żeby to miało znaczenie).

To jest niepokojące Oczywiście nie mam pojęcia, ile spośród ~ 100 aplikacji, które posiadam, po cichu zniknęły z „moich aplikacji”, a zatem są pomijane, gdy przeglądam tę listę w poszukiwaniu elementów do ponownej instalacji. A nawet jeśli pamiętam konkretną aplikację, jak znaleźć odpowiedni link do rynku, aby móc ją ponownie zainstalować?

Więc moje podstawowe pytanie brzmi: czy jest gdzieś w Internecie lub na urządzeniu z Androidem lista zawierająca wszystkie posiadane przeze mnie aplikacje - w tym te pobrane z rynku ? a najlepiej z linkami rynkowymi?

Mam pokwitowania z rynku Google, ale są to problemy, przez które trzeba przejść (to nie jest tak naprawdę „lista”) Gorzej, tam widzę tylko nazwę firmy i tekstową nazwę aplikacji, tj. Brak linku do rynku. Gdyby było jakieś odniesienie do identyfikatora aplikacji (np. Tutaj, „com.soundtrends.gruvtron”), mógłbym przynajmniej skonstruować adres URL rynku.


Edycja: kilka wyjaśnień:

  1. Zadowalająca odpowiedź musi opisać sposób uzyskania listy aplikacji, które obejmują te, które kupiłem, ale które po dacie zakupu zostały wycofane z rynku przez programistów. Lista powinna zawierać rynkowe adresy URL lub nazwy pakietów.

  2. Jedna z moich zakupionych aplikacji, o których wiem, że tak się stało (grüvtron) , nie pojawia się na mojej liście „moich aplikacji” (Menu> Moje aplikacje w aplikacji rynkowej) i zakładam, że jest to celowy projekt aplikacji, które zostały wyciągnięte ( chociaż wydaje mi się, że to dziwny wybór projektu).

  3. Obecnie jestem na ICS, z rynkiem 3.7.13. Urządzeniem jest tablet TF101 z transformatorem ASUS.


Tak, wiem dokładnie, dlaczego pytasz. Aplikacja szkodliwego oprogramowania została usunięta dopiero dziś i może być ich więcej, ale nie ma łatwego sposobu na śledzenie tego. Dobra robota, stary.
warsong

Odpowiedzi:


2

Aplikacja wymieniona powyżej „AppBak” pobiera dane z klasy menedżera pakietów Androida; jeśli masz dostęp do roota, możesz zobaczyć źródło (/data/dev/packages.list), które jest prostym plikiem tekstowym, który zawiera listę tylko aktualnie zainstalowanych aplikacji, ale w tym samym podkatalogu znajduje się również plik XML tego samego nazwa, która jest znacznie większa: pakiety.xml i tam, gdzie wydaje się, nawet odinstalowane pakiety zwykle pozostają. Znalazłem tam dowód mojej poprzedniej aplikacji do zamrażania bloatware i chociaż nie przyniosło mi to dobrego świata, przynajmniej miałem zasoby, które mogłem sprawdzić, aby zobaczyć, co zniknęło w nocy.

Pytanie, na które nie mogę odpowiedzieć, brzmi: czy Market może teraz wyczyścić te dane z paczek.xml. Zwracam jednak uwagę, że dokumentacja PackageManager ma stałą Get_Uninstalled_Packages na tej stronie, więc nie sądzę.


1
packages.listi packages.xmlsą poniżej /data/system/.
Firelord

0

Patrząc na repozytorium f-droida, ta aplikacja „ AppBak ” wygeneruje listę aplikacji zainstalowanych na twoim telefonie w postaci prostego płaskiego pliku tekstowego na karcie SD.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że „ nazwa pakietu ” jest najważniejszą jego częścią i zależy od wyboru i uznania dewelopera.

Na przykład aplikacja o nazwie „ FooBar ”, która pojawia się w szufladzie aplikacji, nazwa pakietu to „ com.foo.bar.app ”, stamtąd łatwo jest zrekonstruować link rynkowy z tego, jak w:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.foo.bar.app

Wydaje się być przydatnym narzędziem, dzięki! Ale to da ci tylko nazwę pakietu aplikacji zainstalowanych na urządzeniu, prawda? Głównym problemem tutaj jest znalezienie nazw pakietów aplikacji, które wcześniej kupiłem, ale nie mam ich obecnie zainstalowanych (i nie mogę ich zainstalować, ponieważ są niewidoczne).
Rickard Armiento

Zawiera listę aplikacji zainstalowanych na urządzeniu - tak
t0mm13b,

Powinien pojawić się w aplikacji Sklep Play na twoim telefonie, dotknij Menu> Moje aplikacje, a nie w Internecie na komputerze, chyba że cię źle zrozumiałem? FWIW, moja wersja Sklepu Play to 3.7.13
t0mm13b

Myślę, że nie dla aplikacji, które zostały wycofane z rynku. Myślę, że może to być konkretny problem z aplikacją, o której wspomniałem w pytaniu, ponieważ nie znam innej, którą posiadam i którą ściągnięto. Jestem również na 3.7.13. Czy w „Moich aplikacjach” widzisz jakąkolwiek aplikację, która została wycofana z rynku?
Rickard Armiento

2
Na podstawie wyżej wymienionych informacji możesz zbudować skrypt, który sprawdza adresy URL (bez konieczności logowania się). W przypadku aplikacji „znikniętych” należy zwrócić komunikat „Błąd 404” (nie znaleziono strony).
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.