Jak wykonać kopię zapasową danych (SMS / kontaktów) z urządzenia z uszkodzonym ekranem?


Odpowiedzi:


7

Wszystkie powyższe rozwiązania wymagają włączonego debugowania USB. Jeśli tak nie jest i używasz Androida 4.0, możesz jednocześnie nacisnąć przyciski zasilania i zmniejszania głośności, aby uzyskać zrzut ekranu. Jeśli USB nie jest podłączone, zostanie ono umieszczone gdzieś na karcie SD (np \Pictures\Screenshots.). Następnie możesz podłączyć USB, aby zobaczyć zrzut ekranu, a następnie odłączyć, nawigować dalej i tak dalej, aż przejdziesz do włączania debugowania USB.

Po włączeniu debugowania USB wszystko jest proste.

 1. Pod warunkiem, że masz zainstalowany zestaw SDK, możesz używać ddms.bat z folderu narzędzi, aby szybko i wygodnie uzyskiwać zrzuty ekranu, dostosowując potrzebne opcje, a nawet instalując aplikacje.
 2. Klasyczny sposób - adb
 3. Odkryłem, że Moborobo to bardzo wygodny sposób na wykonanie pełnej kopii zapasowej

Rozumiem, że jest już bardzo późno i prawie nie pomaga OP, ale mam nadzieję, że pomoże to komuś innemu, kto szuka sposobu na zapisanie danych, jak ja.


Pomysł na zrzut ekranu jest genialny.
Aaron Gillion

1
Próbuję tego w Nexusie 4 i chociaż kombinacja przycisków wykonuje zrzut ekranu, nic się nie dzieje po podłączeniu kabla USB.
Luís de Sousa

6

Czy Twoje urządzenie ma wyjście HDMI lub TV? Jeśli tak, możesz podłączyć go do innego urządzenia wyświetlającego (monitora / telewizora) i zainstalować aplikacje do tworzenia kopii zapasowych swoich rzeczy.

Innym rozwiązaniem, które możesz wypróbować, jest zainstalowanie aplikacji o nazwie Zdalny dostęp do telefonu przez adb i sterowanie urządzeniem za pomocą komputera. Ale haczyk polega na tym, że jeśli musisz skonfigurować aplikację do zdalnego dostępu, masz kłopoty, ponieważ nie widzisz, co się dzieje, gdy ekran jest martwy.


2
Myślę, że twój pomysł właśnie zapisał wszystkie dane na telefonie HTC mego męża z martwym ekranem. dzięki za wyrzucenie go tam, nawet jeśli galaktyka prawdopodobnie nie obsługuje tej funkcji.
Jessica Brown,

@JessicaBrown, będę zadowolony i odpocznę, jakbyś mógł skorzystać, jeśli rzucisz więcej światła na procedurę, którą zastosowałeś i jak to zrobiłeś (w skrócie).
Narayanan,

1
Cóż, nadal nad tym pracuję, ale w skrócie podłączyłem telefon do telewizora za pomocą kabla wyjściowego HDMI, umożliwiłem debugowanie USB, dotykając czarnego ekranu w odpowiednich miejscach. Następnie podłączyłem telefon do komputera i korzystam z Android Screen Monitor do oglądania ekranu, a ShareKM załadowałem z boku, aby korzystać z klawiatury / myszy na komputerze (opóźniony, ale co najmniej dokładny), aby móc zainstalować odpowiednie aplikacje wykonać kopię zapasową wszystkich ważnych danych w telefonie
Jessica Brown,

+1 Pomysł „Podłącz to do innego urządzenia wyświetlającego” jest niesamowity, właśnie mnie uratował dzięki
A.Alqadomi

Potwierdzam, że zadziałało to dla mnie cuda: github.com/adakoda/android-screen-monitor/blob/master/README.md
jhegedus

5

Znajdują się one w

/data/data/com.android.providers.telephony/databases/mmssms.db 

i

/data/data/com.android.providers.contacts/databases/contacts.db

Edycja: Nie mogłem adb pullpracować (wymaga rootowania, nie pamiętam, jak zadzwonić adb pullz rootem), ale właśnie otworzyłem adb shelli użyłem cpjako root do skopiowania go na / sdcard.

Edycja2: Znalazłem ten wątek i wygląda na to, że twoje katalogi mogą być inne.


Możesz użyć, adb rootaby uzyskać dostęp do roota. Działa to jednak tylko z zrootowanymi telefonami i obrazami emulatorów.
Bob

cholerny! mój telefon nie jest zrootowany: / Jakaś inna opcja? Czy mogę użyć adb, aby otworzyć kontakty i uruchomić zamiar eksportu moich kontaktów na kartę SD?
kn330,

adb nie ma żadnego związku z kontrolą GUI w Androidzie.
t0mm13b,

na jakiej wersji Androida działa Galaxy S? Możesz rozebrać większość zestawów exploitów, aby uruchomić ich części ręcznie za pomocą adb, a także uzyskać rootowanie. Gdy się pojawi, możesz użyć Android Screencast jako zdalnego rozwiązania VNC do zainstalowania Titanium Backup. Ostateczność: zainstaluj odzyskiwanie CWM przez heimdall i wykonaj pełną kopię zapasową. TiBackup może wyodrębnić z tego dane
ce4

Udało mi się wyeksportować moje kontakty na kartę SD za pomocą „keyevents xx”. Pierwszą rzeczą, jaką zrobię, po czym ekran fscking jest naprawiony, jest wykorzenić go i zainstalować android screencast . :)
kn330

4

Miałem ten sam problem z moim S3 (zepsuty ekran, zablokowany telefon, Kies nie pozwala mi na to uzyskać dostępu itp.).

Rozwiązanie: Uzyskaj od znajomego kolejny działający S3, zdejmij tył obu telefonów, zdejmij śruby, wyjmij płytę główną, włóż płytę do telefonu, włącz ją, wykonaj kopię zapasową, gotowe). Twoje dane są zapisywane na płycie głównej, więc możesz po prostu umieścić je w innym telefonie i stamtąd wykonać kopię zapasową.

Po prostu przejdź do youtube i wpisz Galaxy S3 board swap. To proste i działa.


11
„Zdobądź kolejny działający S3 od znajomego [ale upewnij się, że nie wiedzą, że zamierzasz go rozerwać]”
kn330,

2

Czy nie myślałeś o rozważeniu użycia DroidExplorer jako alternatywy dla korzystania z Kies? Może ci to pomóc w nawiązaniu kontaktów?

Używanie Kiesa może być dość wstrętne i nie do końca w piłkę ...


DroidExplorer to „Narzędzie do zarządzania zrootowanym urządzeniem z systemem Android za pomocą prostoty Eksploratora Windows”. Nie mam dostępu do roota i korzystam z Linuksa (Debian sid amd64)
kn330

Zainstaluj mono i uruchom go !!
t0mm13b,

Nie wiedziałem, że port Mono jest już tak daleko? Na swojej stronie internetowej Ryan nadal twierdzi, że szuka pomocy w tym zakresie. Czy używasz DroidExplorer na Linuksie przez Mono, @ t0mm13b?
Izzy

1
@ Izzy tak, bardzo okazjonalnie, działa ... zdziwiłbyś się, jak słabo oceniany jest Mono w Linuksie - pod warunkiem, że nie jest używany słaby Win32API, możesz faktycznie uruchomić exe Win32 dotnet pod mono! :)
t0mm13b 24.04.2013

OK, więc postaram się spróbować, gdy tylko pozwoli na to czas - dzięki za opinie, @ t0mm13b!
Izzy

2

Miałem ten sam problem, próbując usunąć kontakty z mojego Galaxy S3 ze zepsutym ekranem. Rozwiązaniem był program o nazwie „My Phone Explorer” z http://www.fjsoft.at/en/ To nic nie kosztuje. NIE musisz być zrootowany, zmodyfikowany ani nic, aby go użyć. Próbowałem wszystkiego, co mogłem znaleźć w Internecie, a także ludzi w moim sklepie Verizon, ale nie mogłem znaleźć rozwiązania, które działałoby w przypadku pobierania kontaktów ORAZ wiadomości SMS z telefonu z uszkodzonym ekranem.


2
Hummm ... Widziałem tę samą odpowiedź wysłaną na inne pytanie Czy jesteś związany z tą aplikacją?
t0mm13b 29.12

1
Próbowałem tego, ale połączenie nie działało. Jeśli jeszcze nie masz włączonego debugowania USB, a ekran nie reaguje na dotyk, jesteś zadowolony
BT

1

Sugeruję użycie MyPhoneExplorer i towarzyszącego mu komputera :

W moim przypadku debugowanie nie było włączone w telefonie. UPEWNIJ SIĘ, ŻE TELEFON JEST WŁĄCZONY I PODŁĄCZONY!

Musisz upewnić się, że sterownik jest zainstalowany i że nie ma wykrzyknika obok urządzenia w menedżerze urządzeń:

 • kliknij prawym przyciskiem Mój komputer
 • kliknij lewym przyciskiem Właściwości
 • kliknij lewym przyciskiem Menedżera urządzeń

Jeśli obok telefonu jest wykrzyknik:

 1. przejdź do strony internetowej Samsung i pobierz odpowiedni sterownik., jest jeden dla sprintu, Verizon, Google itp.
 2. Zainstaluj sterownik, klikając dwukrotnie pobrany plik.
 3. wróć do menedżera urządzeń i kliknij dwukrotnie urządzenie
 4. kliknij aktualizuj sterownik
 5. kliknij Przeglądaj mój komputer
 6. kliknij opcję Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń
 7. kliknij interfejs adb
 8. kliknij najnowszy interfejs Androida
 9. kliknij wszystko, co jest konieczne, aby kontynuować instalację sterownika.
 10. Powie, że jest kompletna.

Pobierz MyPhoneExplorer z Playstore i zainstaluj go (warto oddać darowiznę, jeśli możesz sobie na to pozwolić, jeśli nie jest bezpłatny). Na komputerze, należy pobrać i zainstalować aplikację na pulpicie towarzysza .

Z tej aplikacji przeczytaj plik pomocy i zsynchronizuj !!! Jest bardzo łatwy w użyciu.


Uwaga: To rozwiązanie wymaga komputera z systemem Windows (o ile mi wiadomo, nie ma wersji komputera stacjonarnego dla innych systemów operacyjnych). Powinno być w porządku dla OP, ponieważ używanie Kiesa oznacza maszynę z systemem Windows :)
Izzy

Nie dostaję za to głosów negatywnych. Ta aplikacja z towarzyszem jest świetna (używam jej od lat) i właśnie to pomogło mi zapisać moje wiadomości SMS, gdy mój telefon był zablokowany i nie akceptował wzoru odblokowania. Jedną rzeczą, aby uruchomić aplikację, należy zrobić „adb shell am start -n com.fjsoft.myphoneexplorer.client / com.fjsoft.myphoneexplorer.client.MainActivity”. Następnie możesz połączyć się z klientem z komputera i wykonać kopię zapasową wiadomości SMS.
Igor Čordaš

0

Zarówno Moborobo, jak i Mobogenie wykonują świetną robotę do tworzenia kopii zapasowych / aktualizacji aplikacji itp. (Windows)

Nie martw się o pobieranie sterowników itp. Oba robią potrzebne. Oba są bezpłatne.

http://moborobo.com/

http://www.mobogenie.com/

Do Twojej wiadomości używam Moborobo.


1
Czy możesz go zainstalować i wykonać kopię zapasową bez interakcji z ekranem urządzenia z Androidem?
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.