Dlaczego mój Galaxy S3 hałasuje, gdy go odkładam?


29

Czasami, kiedy stosunkowo mocno odkładam Samsung Galaxy S3, wydaje on dźwięk w połowie drogi między „BONG” a „CLANK”. Kiedy to się stanie, mogę natychmiast go podnieść i odłożyć, aby to się powtórzyło. Mogę to powtarzać tak długo, jak chcę. Podnieś, odłóż, BONG / CLANK, powtórz.

Brak komunikatów na ekranie, tylko hałas. Dlaczego to robi? Czy można to zatrzymać?

Dzięki


Brzmi podobnie do tego, jak mój laptop ostrzega mnie o tym, że został przepchnięty, a głowa została schowana z dysku twardego ... ale SGS oczywiście ma pamięć flash, więc to nie miałoby sensu: P
Matthew Przeczytać

Podobne, ale niezupełnie takie same. Wyobrażam sobie, że jeśli potrząśniesz laptopem na boki, ostrzeże Cię, ale mój telefon tylko BONK / CLANGs, kiedy odłożę go na płasko, więc sądzę, że nie mówi mi to po prostu, że jestem delikatniejszy.
Jez

Odpowiedzi:


37

Cóż, wymyśliłem to. Raczej. Zwykle kładę telefon na portfelu, który zawiera moją kartę kredytową z chipem NFC. Okazuje się, że telefon faktycznie hałasuje, gdy znajdzie układ NFC. Jeśli popchnę kartę kredytową z tyłu telefonu, stanie się to samo.

Nadal jednak nie jestem pewien, co to naprawdę oznacza.


5
+1 - Zrobiłem to samo. Mój reagował na układ RFID / NFC w jednej z moich kart kredytowych. Hałas, który wydaje, mówi: „Rozpoznaję, że układ NFC jest blisko, ale nie mogę działać na podstawie jego informacji”, co jest odpowiednie, ponieważ telefon nie może odczytać zaszyfrowanych danych przechowywanych na karcie. Całkiem fajnie, jeśli mnie zapytasz!
Pan Buster,

Istnieją karty i tagi NFC, które zawierają dane, na których telefon może automatycznie działać, takie jak na przykład otwarcie strony internetowej lub połączenie z zestawem Bluetooth. Przykładami takich tagów są Xperia SmartTags Sony i TecTiles Samsunga .
Facet z NFC,

4
Dziękuję Ci! Byłem tak blisko rzucenia telefonem w ścianę.
Mike

Dzięki! Mam też ten nawyk i od dłuższego czasu robią to błędy przewodowe. Wreszcie ulżyło dzisiaj.
Pengfei,

Dla mnie była to karta inteligentna New Delhi Metro Rail
Vinay Wadhwa,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.