Czy ruch Google Live Live Traffic zmienia trasę w trakcie podróży?


11

Czy po ustaleniu miejsca docelowego i rozpoczęciu nawigacji oraz mojej podróży, jeśli zdarzy się nowe zdarzenie i spowolni / zablokuje trasę, czy Nawigacja Google jest w stanie zaktualizować trasę i automatycznie znaleźć szybszą alternatywę przed zbliżeniem się?

Odpowiedzi:


5

O ile wiem i na podstawie moich testów z tą samą troską, doszedłem do wniosku, że nie aktualizuje trasy w oparciu o ruch drogowy lub z innych powodów.

Wybrałem nawet alternatywną trasę, o której wiedziałem, że jest szybsza w godzinach szczytu, a nawigator wciąż próbował przekierować mnie z powrotem na swoją pierwotną trasę, biorąc pod uwagę, że jest to szybsze ze względu na ograniczenia prędkości.


5

Google nie robi tego automatycznie, ale możesz o to poprosić.

W widoku ruchu w prawym dolnym rogu znajduje się przycisk (wygląda jak 2 rozbieżne strzałki (jedna przerywana), obie prowadzące do pinezki docelowej).

Z kolei po kolei, naciśnij Menu, następnie Trasy i Alternatywy , a ten sam przycisk alternatywnych tras pokaże się drugi od prawej.

Nawigacja Google często jednak nie pokazuje trasy, która omija ruch. Gdy tak się stanie, zacznij jechać alternatywną trasą, a nawigacja Google w końcu uzyska punkt, chociaż być może będziesz musiał wysłuchać wielu ostrzeżeń o zawróceniu, zanim to zrobi.


Głównym problemem jest to, że musisz znać alternatywne trasy.
slybloty,

Cóż ... tak i nie. Byłem na 2 wycieczkach, gdzie ruch w Google zmienił się przede mną na czerwony i właśnie wysiadłem przy następnym zjeździe; po mili czy dwóch ruch w Google zaskoczył na nowej trasie, która ominęła warkot. Nie zapominaj również, że nawigacja Google ma wbudowaną mapę, która może pomóc w znalezieniu alternatywnej trasy, chociaż jest to najbardziej przydatne, gdy podróżujesz z towarzyszem, aby działać jako nawigator. W przeciwnym razie powinieneś zatrzymać się na 1. pozycji. Przede wszystkim, Google Nav daje mi pewność, że mogę wypróbować różne rzeczy. Wiem, że nigdy nie mogę się zgubić.
Gdalya

3

Zgodnie z tym postem na oficjalnym blogu Google nawigacja powinna mieć tę funkcję, ale podobnie jak slybloty powiedział, że nigdy nie zauważyłem żadnych dowodów na to, co się dzieje


1
+1, dzięki za link. Jest dostępny dla Ameryki Północnej i Europy, gdzie dostępna jest zarówno nawigacja, jak i dane o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym . Przykład w tym poście dotyczy Nowego Jorku, dla którego Google może mieć wiele gotowych danych o ruchu pozyskiwanych przez tłum. Być może istnieje granica jakości danych i ilości, przy której ta funkcja jest włączona. Uwaga: zasięg komórek w obszarach może również odgrywać rolę, ile dobrych danych Google otrzymuje
ce4

1

W nowej aplikacji Google Maps w końcu mamy tę funkcję. Z tego postu na oficjalnym blogu Google :

Ulepszona nawigacja: Oprócz bieżących warunków na drodze dodaliśmy dwie nowe funkcje, które pomogą Ci poruszać się po ruchu. Teraz możesz zobaczyć raporty o problemach na drodze, które możesz dotknąć, aby zobaczyć szczegóły incydentu. Podczas podróży Mapy Google ostrzegają również o dostępności lepszej trasy i szybciej przekierowują do celu. Ta funkcja jest dostępna tylko na Androida i już wkrótce na iOS.

From http://productforums.google.com/forum/#!msg/maps/hL8UXVgRMcE/6PfnMZP8tIQJ

Po przejściu w tryb „nawigacji” zobaczysz pasek stanu na dole, który daje szacunkowy czas pozostały do ​​miejsca docelowego. Tekst pozostałego czasu zmienia kolor w zależności od sytuacji na drodze. Kolory odpowiadają poprzedniej kolorowej kropce sygnalizacji świetlnej. Jeśli słowa są czerwone, oznacza to, że na trasie występuje duży ruch. Żółty oznacza obszary spowolnionego ruchu. Kolor zielony wskazuje, że nie przewiduje się opóźnień.


Wreszcie ta funkcja została dodana po tak długim czasie.
slybloty,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.