Zgubiłem telefon, ale muszę znaleźć IMEI. Jakie miejsca mogę szukać?


11

Miałem Nexusa S, ale zgubiłem go lub został skradziony. Muszę znaleźć to IMEI. Nie mam też pudełka ani dokumentacji.

Sprawdziłem dane exif ze zdjęć zrobionych telefonem.

Jakie są inne potencjalne źródła jego IMEI?


1
Jeśli nie masz żadnych dokumentów, jesteś SOL. Również bez dowodu, że jest twój, nikt ci go nie zwróci, jeśli zostanie znaleziony.
RR

Tak się składa, że ​​moim powodem nie jest odzyskanie go. Dziwne jest to, że w dzień, w którym go zgubiłem, moja lista urządzeń w Google Play już go nie wyświetlała. Google twierdzi, że nie jest to możliwe i że nie można usunąć urządzeń z listy urządzeń. Nie korzystałem z żadnego innego konta i też robiłem zakupy w sklepie Play, więc nie wyobrażałem sobie tego. Z tego konta zainstalowałem nawet zdalnie aplikacje. Google twierdzi, że potrzebuję IMEI, aby mogli dalej badać.
Johnny

Jeśli miałeś Facebooka, może oni to wiedzą? Wiele aplikacji przenosi to wraz z innymi informacjami, być może masz szczęście. nytimes.com/2012/02/06/technology/... Niektóre mniejsze deweloperów mogą być naprawdę pomocne.
ce4

Trudniej jest teraz zdobyć te dane z Facebooka. europe-v-facebook.org/EN/Get_your_Data_/get_your_data_.html
Johnny

Odpowiedzi:


19

Rozumiem!

Śpiewaj na pulpicie nawigacyjnym Google . Tutaj przewiń w dół do sekcji zatytułowanej Android devices. Zobaczysz listę wszystkich urządzeń powiązanych z Twoim kontem. Wybierz ten, którego szukasz, i kliknij strzałkę ekspandera. Spowoduje to wyświetlenie ładnego bloku tekstu, który zawiera numer IMEI i czas ostatniego oglądania.

Zrzut ekranu

Zrzut ekranu


1
+1 Fajny, nie wiedziałem o „Więcej danych przechowywanych na temat tego urządzenia”! Ps: Mam informacje z dziennika od roku!
Zuul

2

Jeśli Twój telefon jest nadal objęty umową, możesz skontaktować się z operatorem, który może ci pomóc. Jednak bez odpowiedniego dowodu, że jesteś właścicielem telefonu, wątpię, czy mogą zrobić coś pomocnego.

Pierwszą rzeczą jest, aby spróbować znaleźć papier lub pokwitowanie potwierdzające, że jesteś właścicielem.


Twój operator powinien mieć możliwość podania numeru IMEI telefonu, nawet jeśli nie jest to zgodne z umową. Jeśli urządzenie było w sieci, znają IMEI. To nie pomoże odzyskać go, ale jak wspomniano, dostaniesz IMEI.
Ryan Conrad

@RyanConrad tak, przewoźnik prowadziłby rejestr wszystkich urządzeń korzystających z ich infrastruktury, jednak mogą one nie tylko ci je dać, chyba że zdołasz ich przekonać ...
dumbfingers

+1 Witryna rozliczeniowa online mojego operatora oraz rachunki papierowe zawierają zarówno model, jak i numer IMEI wszystkich telefonów na moim koncie (a strona pokazuje wszystkie telefony, które kiedykolwiek miałem na koncie).
GAThrawn

1

Czy nie zastanawiałeś się nad użyciem planu B i zainstalowania go zdalnie, aby wysłać Ci e-mailem współrzędne. Nawet Locate My Droid to kolejna opcja, aby dowiedzieć się, czy jest w pobliżu.

Wszystko to jest hazardem - czy była wystarczająca opłata? czy miał wifi? Co więcej, im szybciej zastosujesz to oprogramowanie, tym lepszy wynik, ponieważ minuty się liczą, szanse na jego odzyskanie zmniejszają się.


2
Szczerze mówiąc, wszystkie te aplikacje, takie jak plan-b, lokalizują mojego droida i wszystko, co pomoże ci znaleźć skradzione urządzenie, jest bezużyteczne. Gdybym miał ukraść czyjś telefon, pierwszą rzeczą, którą zrobiłbym po złapaniu urządzenia, byłoby wyjęcie baterii. Potem, gdy dotarłem do „kryjówki”, wyjmowałem kartę SIM, wkładałem baterię, uruchamiałem ją w trybie odzyskiwania i czyściłem. Gdyby mi zależało na informacjach na urządzeniu (nie tylko na karcie SD), uruchomiłbym się bez karty SIM i usunąłem wszelkie aplikacje itp. Myślę, że rozumiesz, o co mi chodzi ...
Ryan Conrad

1
@RyanConrad nie angażuje się w tę debatę, ponieważ byłbyś bardzo zaskoczony, jak grubi mogą być niektórzy złodzieje ... co złodzieje wiedzieliby o ponownym uruchomieniu, cwm, odzyskiwaniu itp., Po prostu mówiąc… to, że wartość słuchawki nie jest jego wnętrze ....;)
t0mm13b

1
och, nie pisałem też do debaty. ale wskazujesz, że urządzenie to wartość, a nie dane, więc złodziej powinien wiedzieć, jak to wyczyścić (tak sądzę). A jeśli tak jest, ułatwia to, ponieważ czyszczenie zostanie wykonane natychmiast. Nie potrzebujesz ani cwm, ani nawet odzyskiwania, aby wyczyścić urządzenie, możesz to zrobić bezpośrednio w ustawieniach urządzenia.
Ryan Conrad

1
@RyanConrad, co powiedziałeś w odpowiedzi na moją odpowiedź, wymyślasz, co byś zrobił, gdybyś ukradł czyjś telefon, mówisz o sobie! Masz wiedzę, złodziej nie miałby tej wiedzy! Właśnie o to mi chodzi!
t0mm13b

1
@Sachin: To jest powód, dla którego przewoźnicy nalegają na upewnienie się, że bootloader jest zablokowany! A kiedy / jeśli złodziej odblokowuje program ładujący, usuwa dane po ponownym uruchomieniu po odblokowaniu ... po prostu
mówię

1

Możesz wypróbować następujący pomysł, ale jest to długa szansa.

Istnieje aplikacja na Androida o nazwie AndroidLost . Najlepsze jest to, że możesz zainstalować go zdalnie, zarejestrować, a następnie wysłać polecenie z ich strony, aby uzyskać status telefonu (w tym kod IMEI).

Na ich stronie znajdują się przewodniki dotyczące instalowania aplikacji, wysyłania poleceń do telefonu i wiele więcej.

Nie jestem pewien, czy to zadziała, ponieważ nawet jeśli zaplanujesz polecenie instalacji w Google dla aplikacji, zostanie ono zainstalowane tylko wtedy, gdy włączone jest Wi-Fi lub sieć.

Powiedziałem, że to długa szansa, ponieważ w ciągu 2 dni mogło się wiele wydarzyć temu telefonowi, w tym reset, zmiana karty SIM i tak dalej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.