Czy stałe włączenie Bluetooth zbyt szybko wyczerpuje moją baterię?


14

Zastanawiam się nad stworzeniem aplikacji, która będzie musiała być dostępna przez cały czas przez Bluetooth. Jeśli jednak znacznie skróci to żywotność baterii, to rodzaj pewnego rodzaju ogranicznika. Czy ktoś może mi dać ogólne pojęcie o tym, ile stałego zużycia energii przez Bluetooth zużyje akumulator?


Wykrywalność jest zdecydowanie zabójcą w przypadku Bluetooth pod względem baterii.
t0mm13b

Odpowiedzi:


13

Co drenuje ... moja specjalność. Oto kilka próbek danych opartych na Motorola Droid:

+--------------------+----------+
| Mode        | Energy  |
+--------------------+----------+
| Bluetooth receive | 751 mW  |
| Bluetooth send   | 487 mW  |
| Bluetooth standby |  2,8 mW |
+--------------------+----------+

Więc jeśli używasz BT dość regularnie (np. Aby móc natychmiast odebrać połączenie za pomocą zestawu słuchawkowego), posiadanie go w trybie gotowości nie zaszkodzi tak bardzo (porównaj: 2G StandBy 11,6 mW, 3G StandBy 18,3 mW, Wifi StandBy 7,8 mW - i, często mylone: ​​GPS StandBy 0,4 mW).

Ale jeśli z drugiej strony korzystasz z BT raz w tygodniu (lub nawet krócej) - do cholery, możesz go ręcznie włączyć, wtedy jest wystarczająca liczba „przełączników” i widżetów.Jak zdobyłeś te dane?
Snekse,

@Snekse po prostu kliknij link w poprzednim komentarzu, aby się dowiedzieć :)
Izzy

7

Ciągłe korzystanie z Bluetooth spowoduje znaczne zużycie baterii, nawet gdy jest włączone, wiadomo, że powoduje to wyczerpanie baterii.


5
Z pewnością opróżni go szybciej niż po wyłączeniu. Jednak szybkość zależy od telefonu.
BBlake

5

To zależy od tego, do czego używasz Bluetooth. Mam zegarek Bluetooth ( MBW-150 ), który synchronizuję z telefonem za pomocą OpenWatch i ma to minimalny wpływ na żywotność baterii. Synchronizuje czas telefonu z zegarkiem, wibruje przy niektórych powiadomieniach / połączeniach i daje mi kontrolę nad moim odtwarzaczem muzyki (odtwarzanie / zatrzymanie / następne / poprzednie / głośność). Zasadniczo więc mam włączony Bluetooth cały czas i tak naprawdę nie widziałem problemu z baterią z tego powodu.


2

Mam Samsung Galaxy S (Vibrant):

 • Gdy Bluetooth i Sync są włączone, ale Bluetooth nie jest podłączony, lepiej, zanim pójdę spać, powinienem naładować baterię w> 45%, bo inaczej mój telefon będzie nieczynny do rana.

 • Po wyłączeniu Bluetooth i synchronizacji używam tylko 1-2% baterii w ciągu nocy.

Ile to jest Bluetooth, a ile Synchronizacja, nie wiem. Ale ta kombinacja z pewnością wywoła bzdury z mojego telefonu.


1

Osobiście ostatnio dostałem słuchawki bezprzewodowe do wykonywania połączeń i czasami wyłączam słuchawki, ale zapominam o wyłączeniu bluetooth w telefonie. Zwykle uważałem to za problem, ponieważ ładowałem swój telefon przed pójściem spać i pozostawieniem go na 50%. Wcześniej trwało to przez noc, ale ostatnio budzę się do zera procent baterii ... więc osobiście nie radzę, aby pozostawić włączony Bluetooth ... plus dla mnie powoduje to przegrzanie telefonu podczas ładowania.


To jest dokładnie styl danych, który chciałem poznać, ale jest to zaskakująco wysoki odpływ. Prawda jest tym, co chcę wiedzieć, ale mam nadzieję, że obecna prawda jest lepsza! Czy wiesz, jaką wersję Androida zainstalowałeś; jakiego sprzętu Bluetooth używał twój telefon; i czy łączył się z jakimś urządzeniem Bluetooth?
naki,

1

Poniżej znajduje się artykuł z Techrepublic. Jest tu wiele anegdotycznych „tak”, ale bardzo mało naukowych odpowiedzi. Myślę, że jeśli spojrzysz na rzeczywiste odpowiedzi analizy przy użyciu twardych danych, zobaczysz, że Bluetooth ma niewielki wpływ na baterię. Nigdy nie wyłączam bluetooth w telefonie i mam kilka aplikacji, które używają bluetooth, a moja bateria nie wystarcza na cały dzień, gdy gram w nią lub dwie.

10 powszechnych nieporozumień na temat baterii urządzeń mobilnych


0

Na moim Galaxy S3, nawet jeśli mam włączony Bluetooth, ale go nie używam, nadal rozładowuje baterię o 30% szybciej niż w przypadku, gdy został wyłączony!


1
Witaj i entuzjastów Androida Lance! :) Chociaż twoja odpowiedź jest prawidłowa, byłoby wspaniale, gdybyś mógł podać pewne dane ze swojego doświadczenia (jeśli masz trochę czasu, możesz zrzut ekranu ekranu żywotności baterii na wielu biegach z wyłączonym / włączonym Bluetooth) :)
benjamin
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.