Czy istnieje sposób na włączenie modemu Wi-Fi bez dostępu roota?


17

Czy istnieje sposób tetheringu Wi-Fi bez dostępu do konta root?

Mam na myśli przed Froyo.

Mam HTC Hero 2.1 i szczerze mówiąc, nie chcę go rootować ze względów bezpieczeństwa.


Czy ktoś zechce rozwinąć tę kwestię, jeśli istnieją jakiekolwiek powody bezpieczeństwa, aby nie rootować?
MGOwen

Odpowiedzi:


8

Nie znam żadnego sposobu na tethering Wi-Fi bez rootowania (przed 2.2). Możesz jednak użyć bluetooth lub kabla USB z PDANet, który nie wymaga rootowania .


Nie mam Bluethooth (i też tego nie chcę). I niestety kabel USB się zużywa.
Quandary

kable micro USB można tanio kupić: amazon.com/s/…
SAGExSDX

Tak, widzisz, tutaj w Szwajcarii najtańszy kabel USB, jaki możesz dostać, to 10 $. Chociaż można go kupić za 1-2 USD na Amazon (i dostarczone za 5 USD), mam na myśli opłatę celną w wysokości 60 $. Poza tym konieczność podłączania i odłączania (i zabrania ze sobą) kabla jest niezwykle denerwująca.
Quandary

Aktualizacja: Mam Bluetooth działający na moim laptopie przez samodzielne załatanie sterownika. Ale jakość jest niska. PDAnet Bluetooth łączy się znacznie szybciej niż USB, ale często się rozłącza.
Quandary

@Bryan Denny: Niestety nie jest to rozwiązanie, ponieważ nie mam już dostępu administratora na komputerze z systemem Windows (laptop firmy).
Quandary

4

Oto ostateczna odpowiedź:

Najpierw zainstaluj w telefonie emulator terminala z Android Market, a następnie uruchom

cat /proc/cpuinfo


który pokaże szczegółowe informacje o procesorze twojego telefonu (w moim przypadku ARM5).

Następnie musisz zainstalować środowisko kompilatora krzyżowego ARM5 na swoim Linux-ie (pobierz Ubuntu i VirtualBox, jeśli jesteś maniakiem Windows / Mac i nie masz Linux-a), aby skompilować natywny kod dla swojego telefonu.

Robisz to, aby móc rozpocząć atak eskalacji uprawnień na TELEFONIE.

Następnie należy skompilować krzyżowo atak eskalacji uprawnień dla ARM5 (mikroprocesor HTC Hero). W tym celu skorzystaj z ataku RageAgainstTheCage przeprowadzonego przez Sebastiana Krahmera z Suse Linux Berlin (tylko w wersji binarnej), poddanego inżynierii wstecznej tutaj:
http://pastebin.com/fXsGij3N

Wstępnie skompilowana wersja jest dostępna tutaj http://cmw.22aaf3.com /common/rageagainstthecage-arm5.zip

Pobierz zestaw startowy SDK systemu Android od Google.
Zainstaluj odpowiedni zestaw SDK platformy Android (dla mnie wersja 2.1).
http://developer.android.com/sdk/index.html

Następnie pobierz pakiet administratora (su):
http://cmw.22aaf3.com/common/su-2.3.6.2-efgh.zip

Umieść wszystko, pakiet superużytkownika, program su i exploit RageAgainstTheCage w tym samym folderze co adb (program do łączenia się z telefonem z Androidem z zestawu Android SDK). Musisz włączyć debugowanie USB i przełączyć udostępnianie Internetu.

Następnie przesyłasz plik rageagainstthecage.bin do folderu / data / local / tmp na swoim telefonie (początkowo jako zwykły użytkownik masz dostęp do zapisu tylko do sdcard i folderu tymczasowego, ale to wystarczy)

adb push rageagainstthecage.bin /data/local/tmp/

Następnie uruchamiasz powłokę w telefonie:

adb shell

I zmień własność na rageagainstthecage.bin na wszystkich

chmod 755 /data/local/tmp/rageagainstthecage.bin

Następnie zaczynasz szaleć przeciwko klatce w telefonie jako zwykły użytkownik

/data/local/tmp/rageagainstthecage

Po zakończeniu exploita połączenie adb powinno zostać zakończone.

Jeśli nie pisze

exit
adb kill-server
adb start-server

Teraz połącz się ponownie z telefonem:

adb shell

Powłoka ADB działa teraz z eskalowanymi uprawnieniami (root). Teraz ponownie podłącz system plików, aby móc pisać na partycji systemowej.

mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
exit

Teraz wciśnij su i superużytkownik na swój telefon (pamiętaj, teraz masz dostęp do zapisu)

adb push su /system/xbin/
adb push Superuser.apk /system/app/

A potem zmień własność na su na wszystkich

adb shell chmod 4755 /system/xbin/su

Następnie pobierz i zainstaluj jedną z tych bezpłatnych aplikacji Tethering, które wymagają zrootowania telefonu. Uruchom administratora.

Teraz uruchom aplikację Tether. Pojawi się wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz przyznać dostęp do tej aplikacji rootowi. Powiedz tak i sprawdź pamiętaj.

Teraz przełącz telefon i uruchom ponownie. Po ponownym uruchomieniu wszystko wraca do normy, nie ma już uprawnień administratora. Ale su wciąż tam jest i jest dostępne dla wszystkich. Po zalogowaniu uruchom aplikację do modemu Wi-Fi. Ponieważ zaznaczyłeś, pamiętaj w aplikacji superużytkownika, użyje su, aby przełączyć tę aplikację na root, co oznacza, że ​​będzie działać poprawnie, tylko z aplikacją tether z uprawnieniami roota :)

Następnie połącz się ze swoim Linux-em do swojego nowego działający hotspot WIFI na Androida. Po upewnieniu się, że działa, nie zapomnij wprowadzić ograniczeń dostępu do hotspotu.

BTW, jeśli użyjesz eskalowanych uprawnień do wyeksportowania niektórych pakietów APK do inżynierii wstecznej, zauważysz, że Androidowi brakuje polecenia cp.

Możesz obejść to ograniczenie, używając zamiast tego cat (copy-cat):

cat /data/app/superuser.apk >> /sdcard/Downloads/superuser.apk 

;-)


3

Moja Samsung Galaxy S (Android 2.1) od samego początku miała wbudowaną opcję tetheringu. Ustawienia-> WiFi-Mobile AP i musiałem tylko zaznaczyć pole wyboru, aby działało. I działa naprawdę świetnie. (nie zablokowano tutaj T-mobile / holandia)

Nie mogę jednak znaleźć nazwy aplikacji.


Ta aplikacja nazywa się Android 2.2+.
Quandary

Tak, ale jest zablokowany przez dostawcę i musisz płacić pieniądze, aby odblokować go miesięcznie. Sprint chce 30 dolców miesięcznie.
Dmitriy Likhten

Nie jestem użytkownikiem Sprint, jestem użytkownikiem Orange ;-)) Ale nie mam jeszcze 2.2.
Quandary

Niestety, to nie działa na Samsung Galaxy S Captivate przez AT&T tutaj w USA.
Eric Warriner,

moja galaktyka ma 2.1 i ta metoda też działa dla mnie
Louis Rhys,

2

Easy Tether to niesamowita aplikacja, która umożliwia tethering przez Wi-Fi. http://www.androidzoom.com/android_applications/communication/easytether-lite_eoqh.html


Myślałem, że to tylko tethering przez USB ...
Kolith

@colithium: it is ...
Quandary

Wspomniał o tetheringu Wi-Fi.
colit

@colithium: Ale na pewno nie.
Quandary

Dlatego skomentowałem ... Pytający poprosił o tethering Wi-Fi. Easy Tether to rozwiązanie USB typu Tether. Wskazuje problem z tą odpowiedzią. Jestem zdezorientowany
kolyt

1

Nie spodoba ci się ta odpowiedź, ale twój operator może świadczyć usługi, jeśli chcesz za nią dodatkowo zapłacić. Sprint zaoferował funkcję WiFi hotspot za 30 USD / miesiąc w Evo przed 2.2. Śmieszne tak. Ale może być twoją jedyną opcją.


Mam 2.1, a nie 2.2. I tak, niedorzeczne, ale hej, Linux jest FOSS, po prostu skompiluj swój własny, a WiFi jest odblokowane. Przypuszczam, że właśnie dlatego Motarola cyfrowo podpisuje bootloadera i uniemożliwia jakikolwiek zakaz Motarola ROM z systemem ...
rozterce

Myślę, że XDA to obejrzał. Ale tethering Wi-Fi był możliwy w wersji 2.1 ze Sprintem. Żeby było jasne.
colithium

Czy na pewno był to 2.1? Jeśli tak, interesujące.
Quandary

Pozytywny. Jestem pewien, że można znaleźć informacje prasowe, w których wspomniano, że 2.1 jest wersją uruchomieniową i funkcją bezprzewodowego punktu dostępowego. Sprint wyłączył wbudowaną funkcję 2.2 i nadal chce, abyś za nie zapłacił.
colit

1

Możesz zostać nieodwołany, jest to aplikacja, która zapewnia dostęp do roota bez zmiany jądra / flashowania ROM / unieważnienia twojego bezpieczeństwa, użyj go przy każdym uruchomieniu (jego automatyczny), a następnie pobierz aplikację superużytkownika. Następnie możesz użyć aplikacji Open Tethering, która wymaga dostępu do konta root.

To jedyny darmowy sposób na tethering przez Wi-Fi. W przeciwnym razie zapłać sprint lub dostawca usług miesięcznie włącz opłatę za tethering.

W najgorszym przypadku możesz tethering za pomocą aplikacji EasyTether. Tworzy mechanizm przekazywania żądań HTTP przez port USB. Wymaga oprogramowania na komputerze z systemem Android +. To nie tethering Wi-Fi, ale bezpłatny tethering bez rootowania. Za 3 dolce możesz pobrać wersję Pro i zrobić HTTPS. Lepsze niż nic (lub 30 dolców miesięcznie - to szalone--)


Unrevoked nie działa na mojego bohatera, nie mogę się rootować.
Quandary

Poo! Mam ten problem także w niektórych wersjach. Najbardziej niefortunne. Easy Tether może być twoim jedynym rozwiązaniem. Wymaga kabla USB i niektórych ustawień po obu stronach, ale lepiej niż nic.
Dmitriy Likhten,

0

Krótka odpowiedź, musisz zrootować tethering do hotspotów Wi-Fi lub zapłacić Sprint 30 USD miesięcznie. Myślałem o zakupie paczki, ale zdecydowałem się tego nie robić, ponieważ pobierają już 10 USD za linię bez uzasadnionego powodu. Sądzę, że oczekują od ciebie tetheringu i nie mogą nic na to poradzić, więc naliczają dodatkowe opłaty i co miesiąc 10 dolców sumuje się szybko za linię, szczególnie dla tych, którzy nie planują tetheringu w ogóle.


Nawet jeśli Sprint był moim dostawcą (nie jestem, jestem w Europie), nie zapłaciłbym tego.
Quandary
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.