Słownik Swype jest ciągle usuwany


10

Co kilka tygodni, kiedy coś wpisuję, okazuje się, że słownik Swype był usuwany (a przynajmniej nie można uzyskać do niego dostępu) bez wyraźnego powodu. Zabija to 2 zalety Swype: pisanie bez podnoszenia palca oraz przewidywanie uzupełniania słów (i korekty). Bez tych dwóch funkcji Swype staje się znacznie trudniejszy w użyciu i lepiej mi ze standardową klawiaturą.

Pytanie brzmi: dlaczego tak się dzieje i czy można to naprawić bez ponownej instalacji Swype? (W przeszłości mogłem to naprawić, ponownie instalując Swype, ale to jest problem w tyłku.)


Co powoduje usunięcie słownika? czy usuwasz swoją kartę SD? czy aplikacja działa w pamięci telefonu? Czy słownik zniknął, jak w żadnym pliku, czy jest po prostu oczyszczony z danych?
sarge_smith

Nie wiem, co powoduje usunięcie słownika. To część pytania. Słownik może być przechowywany na karcie SD, ale aplikacja nie. Poza tym nie mam zwyczaju wyjmowania karty SD i nie włączam zbyt często trybu USB.
MBraedley,

Odpowiedzi:


6

Więc stanąłem przed tym samym problemem i po tym, jak nie otrzymałem pomocy z Internetu i forów, skontaktowałem się ze swype, oto odpowiedź, którą od nich otrzymałem. Jeszcze tego nie próbowałem, ale spodziewam się, że zadziała.

*

Jest to niestety znany problem z wersją beta na niektórych urządzeniach; jest to szczególnie rozpowszechnione w HTC Incredible i występuje szczególnie po ponownym uruchomieniu urządzenia (choć w rzadkich przypadkach może się zdarzyć w innym czasie). Problem związany jest z funkcją niektórych telefonów znaną jako „fastboot”, która ma na celu szybsze wprowadzenie systemu do użytku przez opóźnienie uruchomienia niektórych funkcji systemu, dopóki system nie będzie gotowy do interakcji z użytkownikiem. W naszym przypadku zmienna ESN (identyfikator sprzętowy powiązany z radiem telefonicznym) nie jest ładowana do pamięci, dopóki Swype nie zacznie już ładować. Ta wartość jest potrzebna do zweryfikowania licencji Swype, a zatem mechanizm licencjonowania Swype zawodzi.
Obejściem tego problemu jest wyłączenie metody wprowadzania Swype, wpisanie kilku znaków za pomocą innej klawiatury, a następnie przełączenie z powrotem na Swype. Spowoduje to, że Swype przeładuje licencję. Aby to zrobić, naciśnij i przytrzymaj dowolne pole wprowadzania tekstu, wybierz „Metoda wprowadzania” i wybierz alternatywną klawiaturę. Wpisz kilka znaków, a następnie skorzystaj z tej samej procedury, aby przełączyć się z powrotem na Swype. Mam nadzieję, że pomoże to zmniejszyć frustrację związaną z koniecznością ponownej instalacji Swype przez cały czas. To nie jest idealne rozwiązanie, ale jest o wiele lepsze niż ponowna instalacja

*


2

Czy jesteś zrootowany? Jeśli tak, możesz spróbować użyć aplikacji takiej jak Titanium Backup, aby zrobić migawkę dobrej instalacji ze słownikiem i przywrócić ją za każdym razem, gdy problem pojawi się ponownie.

Niestety nie mam bezpośredniego rozwiązania problemu - nie spotkałem się z tym.


Nie, nie zrootowany. Nie jestem pewien, czy kopia zapasowa przechwyciłaby również słownik.
MBraedley,

Kopia zapasowa przechwytuje słownik, ale tylko w przypadku korzystania z aplikacji do tworzenia kopii zapasowych root zawierającej partycję / data. Aplikacje do tworzenia kopii zapasowych innych niż root przechwytują tylko apk, który nie pobiera danych.
Saiboogu

2

Nie jestem pewien, ale myślę, że kiedy karta SD jest montowana przez komputer przez USB, telefon nie ma do niej dostępu. Zaryzykuję przypuszczenie, że używałeś klawiatury, kiedy byłeś podłączony do USB, a swype nie mógł uzyskać dostępu do swojego słownika, więc zaczął nowy, który został zapisany na SD po odłączeniu USB.

To może być warte eksperymentu.


1

Czy korzystasz z programów do zarządzania pamięcią? Każdy app2sd, oszczędzanie baterii, zabójca zadań itp. - w zasadzie coś, co może powodować nieprawidłowości? Jeśli tak, proponuję obrócić je wszystkie na kilka tygodni, aby sprawdzić, czy to coś zmieni.


Korzystam z App2SD i narzędzia do zabijania zadań, ale jak wspomniano wcześniej, aplikacja nadal znajduje się w telefonie i nie można jej zainstalować na karcie SD, a mój moduł do obsługi zadań został skonfigurowany tak, aby wykluczyć Swype. Nie sądzę, że którykolwiek z nich spowodowałby moje problemy.
MBraedley,

Z tego, co rozumiem (nie mam swype, ale po prostu zrobiłem dla ciebie trochę google), możesz ustawić swype, aby korzystał z wbudowanego systemu słownikowego Androida. Jeśli to nie rozwiąże problemu, będziesz wiedział, że w pracy jest jakiś większy czynnik.
ryanklee

0

Używam starszej wersji Swype, 1.3.x., która została fabrycznie zainstalowana na moim Samsungu Galaxy S2. Teraz, gdy uruchomiłem JellyBean, miałem ten sam problem. Tak udało mi się to naprawić:

  1. Wymusiłem zatrzymanie aplikacji
  2. następnie wyczyścił wszystkie dane za pomocą menedżera aplikacji Android
  3. następnie wyłączył aplikację.
  4. Następnie na chwilę włączyłem klawiaturę standardową, a następnie spróbowałem ponownie włączyć aplikację i wybrać ją jako tryb wprowadzania.

Musiałem ponownie przejść przez rejestrację, ale mój słownik na pewno wrócił! Spróbuj!


0

Mam HTC One M7. Zdecydował się zrestartować po tym, jak pomylił się, ile mocy baterii ma. Teraz nie ma spersonalizowanego słownika Swype. Próbowałem obejść powyższe obejście Swype, ale bez powodzenia. Nie ma śladu mojego starego słownika. Przekonałem się jednak, że łatwo jest utworzyć kopię zapasową mojego nowego słownika osobistego. W: Ustawienia> Język i klawiatura> HTC Sense Input> Słownik osobisty>, a następnie przejdź do wskazówki w prawo ”:„ Kopia zapasowa na e-mail. Następnie zapisze słownik jako załącznik do wiadomości e-mail, który można pobrać, a on automatycznie rozpozna go po otwarciu i zainstaluje dla Ciebie. Jak to uratuje ludzi od kłopotów, które miałem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.