Alternatywa dla Współrzędnych Google?


9

Jak mówi tytuł, czy istnieje prosty sposób na udostępnianie mojej lokalizacji znajomym w czasie rzeczywistym, bez informowania Google, gdzie jestem?


4
Czy nie masz na myśli „bez Twojej wiedzy, że Google wie, gdzie jesteś”? (tylko dodaje do kompleksu prywatności)
Saxtus

Uczciwy punkt. W związku z tym - opcja „Użyj sieci bezprzewodowych” znacznie zwiększa świadomość lokalizacji bez użycia GPS, ale wymaga zgody na (anonimowe) gromadzenie danych lokalizacji przez Google. Aby śledzić swoją lokalizację bez opcji sieci bezprzewodowych, będziesz stale korzystać z GPS. Aby temu zaradzić, możesz zajrzeć do jednego z wielu wyzwalaczy GPS opartych na regułach - włącz lub wyłącz GPS w oparciu o wieżę komórkową lub pobliskie sieci Wi-Fi. Jest na to kilka aplikacji, takich jak Tasker lub Locale.
Saiboogu

Naprawdę chciałbym wiedzieć, jak to zrobić bez planu danych. Autoresponder SMS, który odpowiada linkiem do map Google na moją szerokość i długość geograficzną?
endolith,

@endolith - Myślę, że chcesz czegoś takiego jak Inserty appbrain.com/app/inserty-(free)/…
Nate Parsons

Wymyśliłem, jak to zrobić za pomocą Taskera, więc mój telefon automatycznie reaguje na wiadomości SMS z określonym słowem kluczowym i wysyła osobie łącze do map Google oraz moją prędkość.
endolith

Odpowiedzi:2

Glympse wydaje się dobrą alternatywą. Po prostu wybierz, z kim chcesz się dzielić i na jak długo, a oni będą mogli śledzić cię na swoich telefonach lub komputerach (i nie potrzebują zainstalowanej Glympse).

Kod QR


Użyłem Glympse i podoba mi się jego sposób działania. Nie wymaga konta do korzystania. Generuje unikalny adres URL, który wysyłasz do tych, których chcesz śledzić. Ustawiasz czas, przez jaki ktoś może cię śledzić. Muszę wierzyć, że firma produkująca „Glympse” zostanie wykupiona przez jakąś korporację za duże $$.
webworm

Glympse wygląda dobrze, z wyjątkiem tego, że najdłużej możesz udostępnić komuś swoją lokalizację - 4 godziny. Brak zamiany Współrzędnych.
OneWorld,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.