Zabezpieczenie przed dziećmi telefonu z Androidem?


12

Czy istnieje sposób (aplikacja lub specjalny program uruchamiający, zestaw aplikacji z instrukcjami), który pozwala zamienić telefon z Androidem w zabezpieczony przed dziećmi telefon „tylko dla rodziców”?

Oto moje główne wymagania (i kilka możliwych pomysłów na wdrożenie, o których myślałem jako punktor):

 1. Głównym celem telefonu jest służenie jako awaryjny sposób kontaktu z rodzicami itp.

  Tak, wiem, że istnieją specjalne telefony zabezpieczone przed dziećmi, takie jak LG Milo - jestem zainteresowany tym, jak zmienić telefon z Androidem w tę samą funkcjonalność, gdy nie jest „odblokowany”.

 2. Po „zablokowaniu” jedyne, co musi być w stanie zrobić dziecko, to zadzwonić na jeden z kilku wstępnie zdefiniowanych numerów telefonów.

  • Białe listy # w aplikacji do wybierania numerów (wymagające hasła do nie białej listy)

  • lub posiadanie niestandardowego dialera, który ma tylko przyciski „zadzwoń do mamy” itp.… bez możliwości wybierania określonych numerów telefonów; i wyłączanie dostępu do aplikacji dialera na Androida (patrz punkt # 2)

 3. Po „zablokowaniu” dostęp do WSZYSTKICH aplikacji nie znajdujących się na białej liście jest ograniczony

  • Hasło chroniące WSZYSTKIE aplikacje nie umieszczone na białej liście (w tym oczywiście Sklep Play i przeglądarkę).

  • Lub niestandardowy program uruchamiający, który nie ma niczego poza widżetem do wywoływania numerów i aplikacji z białej listy.

  • Lub, jeśli wypychanie przychodzi, wszystko jest w porządku, TYLKO funkcje telefonu są na białej liście, jeśli żadne inne aplikacje nie mogą tego zrobić.

 4. Co mniej ważne, dobrze jest mieć, jeśli telefon można „odblokować”, być może za pomocą hasła „nadrzędnego”, aby umożliwić pełną funkcjonalność Androida bez konieczności ponownego płukania / ponownej instalacji itp.

 5. NIE musi to być genialne zabezpieczenie przed dziećmi. Np. Jeśli sposób odblokowania polega na ponownym uruchomieniu komputera i uruchomieniu trybu odzyskiwania, jest to dla mnie wystarczająco bezpieczne. Celem zablokowania jest głównie ograniczenie przypadkowego złego użycia; i pokusa zrobienia rzeczy, do których telefon nie jest przeznaczony w szkole (IOW, metoda kontaktu w nagłych wypadkach); jeśli dziecko jest wystarczająco sprytne, by ominąć blokadę, to nie koniec świata.

Jeśli chodzi o to, aby to zrobić, jestem bardzo wygodny w rootowaniu, nieco komfortowo z flashowaniem jako procesem (ale mniej wygodne z flashowaniem losowej pamięci ROM o wątpliwej stabilności, z oczywistych powodów); bardzo wygodne z ogólną linią poleceń Uniksa; programowanie w powłokach, Perlu i C; ale nie rozwój Java czy Android. Zasadniczo niebo jest technicznie granicą, o ile nie muszę pisać prawdziwego programu na Androida


Aby przewidzieć 2 możliwe pytania: (1) Wersja Androida i model telefonu nie mają znaczenia - jeśli rada dotyczy tylko konkretnej wersji / modelu, jestem gotów ją otrzymać, o ile Verizon ją nosi
DVK

5
Jeśli głównym celem jest telefon do rodziców, czy nie uważasz, że smartfon to przesada? Mogę sobie wyobrazić sytuacje, w których chciałbyś, aby dziecko miało komputer w podróży, ale ponieważ masz tylko funkcje telefonu, głupek może być bardziej odpowiedni. Ponadto są bardziej niezawodne dzięki dłuższej żywotności baterii.
Erik

1
Nie podoba mi się też pomysł przyzwyczajenia dziecka do komputerów ogólnego przeznaczenia, które są technicznie ograniczone od samego początku.
Erik

3
@Erik - biorąc pod uwagę koszt smartfonów w dzisiejszych czasach ORAZ fakt, że Verizon właśnie podniósł koszt linii głupiego telefonu z 10 USD do 30 USD (w porównaniu do 40 USD za smartfona), uzyskanie głupiego telefonu wydaje się ... ośmielę się go skazać. .. głupi :)
DVK

1
Ponadto w klasycznych telefonach nie można blokować gier itp.
Android Quesito,

Odpowiedzi:


9
 1. Aktywuj Fixed Dialing Numbersfunkcję z Call Settings(i dodaj tam numery, aby zezwolić). Może być konieczne skontaktowanie się z operatorem. Obsługuje to nawet klasyczne telefony Nokia, więc wszystkie ROM-y powinny go obsługiwać.

 2. Kiosk blokuje urządzenie i zezwala tylko na Phone/Dialeraplikację w trybie kiosku . W trybie kiosku spróbuj wyszukać „Kiosk” w Sklepie Play. Aplikacja SureLock Kiosk Lockdown wygląda dla mnie świetnie.

Nie zapomnij zezwolić na aplikacje dla dzieci inne niż telefon w trybie kiosku. Szczęśliwego Rodzicielstwa!


„Nie zapomnij zezwolić na aplikacje dla dzieci inne niż telefon w trybie kiosku”. - ponieważ tryb ten jest przeznaczony do użytku w szkole w nagłych wypadkach (i zgodnie z moją najlepszą wiedzą, nie powinieneś grać w aplikacjach w szkole - chociaż zasady mogą się różnić), inne aplikacje mogą nie być wskazane.
Zbadam

1
@DVK Możesz wykluczyć to zdanie z odpowiedzi .. Mam nadzieję, że nie zakładasz, że jest to obowiązkowe rozwiązanie .. :-)
Android Quesito,

Dzięki Sachin za polecanie naszego oprogramowania. Chciałbym dodać, że możesz nawet kontrolować ustawienia „Kiosku” w SureLock zdalnie, hostując plik ustawień.
PC.

@PC Czy możesz podać wersję premium osobom fizycznym? Jak widać w tym pytaniu, problem nie ogranicza się tylko do przedsiębiorstw.
Android Quesito,

1
nowa wersja dla konsumentów / osób fizycznych będzie dostępna wkrótce. Umożliwi to wielu użytkownikom, takim jak rodzice i dzieci, udostępnianie tego samego tabletu lub telefonu, ale z różnymi uprawnieniami i dozwolonym zestawem aplikacji
PC.

2

Google ma Family Link, który dopuszcza pewne ograniczenia na urządzeniu dziecka.

 • Zatwierdź / zabroń aplikacje
 • Limity czasowe ekranu
 • Lokalizacja - znajdź urządzenie dziecka

Pełna lista funkcji znajduje się tutaj: https://support.google.com/families/answer/7158477

Kilka ograniczeń:

 • Konto dziecka w wieku 13 lat może opuścić Family Link
 • Filtrowanie witryn jest ograniczone do Google SafeSearch i powiązanych narzędzi filtrujących.
 • Nadal będą widzieć reklamy

Często zadawane pytania dotyczące Google Family Link

Rodzice powinni zapoznać się z często zadawanymi pytaniami dotyczącymi Google Family Link i sprawdzić, jakie gromadzenie danych jest dopuszczalne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.