Jak ustawić zachowanie przycisku „Play” na pilocie Bluetooth


10

Mam zestaw słuchawkowy Bluetooth RocketFish sparowany z moim MotoDROID v1 (Froyo). Słuchawki BT mają sterowanie multimediami (zwiększanie / zmniejszanie głośności, następny utwór, poprzedni utwór, odtwarzanie / pauza) oraz przycisk do uruchamiania wybierania głosowego. Mam go sparowany zarówno w profilu zestawu głośnomówiącego, jak i profilu zaawansowanego audio.

Po kliknięciu przycisku odtwarzania na słuchawkach zachowanie jest nieprzewidywalne. Mogę mieć uruchomioną aplikację Muzyka, ale kliknięcie przycisku odtwarzania spowoduje uruchomienie funkcji Listen i rozpoczęcie odtwarzania podcastu. Mogę mieć Słuchaj na pierwszym planie, ale kliknięcie przycisku odtwarzania spowoduje, że odtwarzacz muzyki rozpocznie odtwarzanie z listy odtwarzania. W innych przypadkach przycisk odtwarzania będzie działał zgodnie z oczekiwaniami i spowoduje uruchomienie aplikacji na pierwszym planie.

Czy jest jakiś sposób (poza rootowaniem mojego urządzenia), że mogę wskazać, która aplikacja powinna działać po naciśnięciu tego przycisku?


Grałem z kilkoma innymi aplikacjami. Zauważam, że DoubleTwist ma ustawienie, aby ustawić aplikację jako domyślnego odbiorcę elementów sterujących zestawu słuchawkowego, ale wydaje się, że nie działa. To samo dla Cubed (3). Czy to tylko wyrzucona funkcja, czy jest jakieś ukryte ustawienie, którego nie znalazłem?
JadeMason,

Miałem podobne doświadczenia z zestawem słuchawkowym Sony MW600 na moim Droidie; Myślę, że mógł to być problem z tym, jak FroYo obsługuje przyciski bluetooth. Wydaje się znacznie lepiej (chociaż czasami żadna aplikacja nie reaguje na odtwarzanie) na moim Droid Bionic z uruchomionym Piernikiem.
TomG

Odpowiedzi:


1

Normalnie programista może ustawić, który przycisk ma wykonać jaką akcję. Różni się więc od aplikacji do aplikacji.
Jedynym sposobem jest przeproszenie i ponowne przypisanie przycisków zestawu słuchawkowego.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.