Podłącz tablet z Androidem do Ethernetu


11

Używam tabletu z Androidem w profesjonalnym środowisku, a dział IT nie akceptuje instalacji Wi-Fi.

Mój tablet musi zsynchronizować się z plikiem CSV w udziale sieci LAN.

Szukam rozwiązań. Czy można podłączyć tablet do sieci Ethernet (ewentualnie z wbudowanym oprogramowaniem układowym)? Jeśli tak, który model?

Szukałem rozwiązań i znalazłem kilka interesujących linków:

Czy ktoś ma z tym doświadczenie? Wolę unikać rootowania mojego tabletu lub używania niestandardowego oprogramowania wewnętrznego lub uruchamiania niestandardowego polecenia po podłączeniu do sieci, ale jeśli żaden tablet z Androidem nie ma wbudowanej tej funkcji, chętnie go zrootuję.

Alternatywne rozwiązanie: podłącz tablet do komputera za pomocą USB i uzyskaj dostęp do udziału LAN znajdującego się na komputerze (było to możliwe w Windows Mobile) i może uzyskać dostęp do całej sieci.

Posiadam Galaxy Tab 8.9 i najlepiej byłoby znaleźć rozwiązanie z tym tabletem.


Co powiesz na podłączenie laptopa do sieci LAN za pośrednictwem sieci Ethernet, a następnie hostowanie prywatnego połączenia bezprzewodowego na laptopie, z którego może korzystać urządzenie z Androidem? Po włączeniu udostępniania połączenia w systemie Windows podłączone urządzenie z systemem Android może uzyskać dostęp do wszystkich udziałów sieci LAN. Upewnij się tylko, że hostowana sieć bezprzewodowa jest silnie zaszyfrowana i zabezpieczona hasłem. Możesz także hostować sieć Bluetooth na swoim laptopie (nieco trudniejsze w konfiguracji, ale krótszy zasięg) lub po prostu użyć przejściówki USB.
ADTC

1
Szukam sieci Ethernet USB do wersji Samsung Note 10.1 2014 i wygląda to na możliwe: bobjgear.com/which-tablets-support-ethernet.html

Potwierdzony! :) Po konfiguracji ROOT i sieci lite uruchamiamy kabel LAN przez USB OTG z adapterem Edimax EU-4207. Samsung SM-P600, Android 4.4.2 Kitkat.

Odpowiedzi:


6

Twoje Galaxy Tab 8.9 specyfikacji łączności nie obejmują przewodowy Ethernet:

╔════════════════════════╦══════════════════════╗
║ Connectivity      ║           ║
╠════════════════════════╬══════════════════════╣
║ WiFi          ║ WiFi 802.11 a/b/g/n ║
║ USB          ║ USB 2.0 H/S     ║
║ Bluetooth       ║ Bluetooth 3.0    ║   
╚════════════════════════╩══════════════════════╝

Aby rozwiązać ten problem, wystarczy zwykły adapter USB na Ethernet, ale jak wskazano w pierwszym komentarzu do tej odpowiedzi, urządzenie używa zastrzeżonego złącza, więc wymagany jest początkowy adapter:

Zestaw połączeniowy USB i SD Samsung Galaxy Tab ™

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kolejny istotny problem, jak wspomniano, związany ze sterownikiem Androida i obsługą adapterów USB na Ethernet, ale ten Wtykany adapter USB 2.0 10/100 Ethernet (chipset ASIX AX88772) , jak wspomniano na forum wsparcia, może ci pomóc.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Z Amazon:

Wtyczka USB 2.0 na 10/100 Fast Ethernet LAN Network RJ45 Adapter (chipset ASIX AX88772)


1
Linia Galaxy Tab nie korzysta ze zwykłych portów USB typu A, mają zastrzeżone złącze. Powyższe nie będzie działać na tym urządzeniu bez jakiegoś adaptera, a nawet gdyby mógł się podłączyć, naprawdę nie ma gwarancji, że Android będzie miał sterowniki do obsługi tego (jak pokazują linki w pytaniu OP).
eldarerathis

dobrze zrozumiałem, że mogę korzystać z zasilacza do przekształcenia własnościowego portu Samsung i zrozumiałem, że mogę skompilować nowy sterownik, ale to brzmi jak skomplikowane dla mojego potrzebie ...
P. Sohm

3

Mam również ten sam problem i oto, co odkryłem do tej pory. Niektóre tablety pozwalają na port Ethernet (mają nawet sam port). Przeważnie będziesz musiał kupić adapter Ethernet (RJ45), aby używać go przez port USB, a także mini (lub mikro) adapter USB do podłączenia do tabletu. Uważaj, aby kupić adapter RJ45, który pasuje do mikroukładu tabletu. W przeciwnym razie to nie zadziała.

Oto te, które znam:

 • Dwurdzeniowy Ainol Fire (nie zrootowany - tylko z oryginalnym oprogramowaniem): brak u producenta

 • Onda V972 (wciąż w portfolio producenta)

Mam nadzieję że to pomoże.


0

znalazłem to urządzenie https://sites.google.com/site/bobjgear/Android-Ethernet-Adapter

Myślę, że to jest rozwiązanie. Jeśli masz jakiś konkretny tablet, taki jak Xoom, możesz używać Ethernetu z tym konkretnym adapterem


Wspomniałeś, że jesteś właścicielem karty Samsung Galaxy i podałeś link zaznaczony na czerwono w miejscu, w którym brzmi: TEN ADAPTER NIE DZIAŁA: Adapter 30-pin-do-USB tabletów Samsung nie jest kompatybilny. . Czy możesz wyjaśnić, w jaki sposób odpowiada to na twoje pytanie?
Zuul

Klient może kupić określony przeze mnie produkt. (Na początku mojego pytania: „jeśli tak, który model?”. A najlepiej byłoby użyć Galaxy Tab 8.9, ale nie było to obowiązkowe. Przepraszam, jeśli nie zostało jasno określone.
P. Sohm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.