Wymuś przyciski głośności, aby zawsze zmieniać głośność multimediów


12

Chcę, aby mój telefon był w trybie „Wibracja” około 99% czasu. Zauważyłem, że za każdym razem, gdy naciskam przyciski głośności z boku mojego Evo, jest to albo przypadkowe (i nie chcę, aby telefon przeszedł w tryb cichy lub w tryb dzwonka), albo próbowałem kontrolować głośność multimediów .

Czy istnieje sposób, aby zmusić telefon do interpretowania każdego naciśnięcia przycisku głośności jako zmiany głośności multimediów, a nie zmiany głośności dzwonka?


1
Podejrzewam, że to jest tylko root. </speculation>
gary

1
@ Gary, jeśli to prawda, chciałbym wiedzieć, jak :)
Bryan Denny

@bryan Właśnie strzelałem z biodra. Brzmiało to jak coś, co nie byłoby dostępne, ale być może bardziej prawdopodobne na zrootowanym telefonie.
Gary

To zachowanie Androida naprawdę mnie denerwuje. Dlaczego do diabła musimy kontrolować 3, 4 rodzaje głośności za pomocą przycisków? W systemie Windows lub Mac klawisze głośności sterują „głośnością główną” tak, jak powinny. Używam tabletów i podobnie jak OP, 99,999% czasu potrzebuję kontrolować głośność multimediów, ale jeśli nie jest odtwarzany żaden dźwięk, naciśnięcie klawiszy głośności kontroluje cholerną głośność powiadomień z tym irytującym dźwiękiem.
Cholerne warzywa

Odpowiedzi:


4

Nie ma na to żadnych ustawień, jestem pewien, że wiesz. Jedyny sposób, w jaki widzę, że to działa, to potencjalnie napisanie aplikacji do przechwytywania wszystkich zmian przycisku głośności, a następnie działanie na podstawie zmian z poziomu aplikacji.

Możesz potencjalnie użyć registerMediaButtonEventReceiver, aby zarejestrować swoją aplikację jako BroadcastReceiver dla wszystkich wywołań przycisków multimedialnych. Mówię potencjalnie, ponieważ nie jestem w 100% pewien, czy ten BroadcastReceiver poradzi sobie z tymi Intencjami, ponieważ patrzę tylko na dokumentację i sam tego nie próbowałem.


2
Minęły 4 lata. Czy jest na to jakaś aplikacja?
Cholerne warzywa,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.