Stały błąd „Logowanie się w Google”, nawet przy prawidłowym haśle


23

Wydaje mi się, że zaczęło się to po zainstalowaniu aplikacji Google+, ale ciągle pojawia się powiadomienie, które wygląda jak znak ostrzegawczy i wyświetla następujące informacje:

Logowanie do Google

Podanie poprawnego hasła nie powoduje jego rozproszenia (jest to to samo hasło, którego używa każda inna aplikacja Google i tylko jedno z nich narzeka). Ponadto każda aplikacja Google nadal działa, każda działa tak, jakbym nadal był zalogowany . Skąd to się bierze i jak mogę się go pozbyć?

Aktualizacja : próbowałem zarówno wyczyścić dane dla aplikacji Google+ (co pomogło przez około pół godziny), ale zresetować hasło i użyć nowego. Żaden nie działał.


1
Czy masz wielu użytkowników na swoim urządzeniu? Kiedyś natrafiłem na coś podobnego, w którym aplikacja szukała drugiej nazwy użytkownika na moim urządzeniu, a nie zwykłej.
Gary

Mam dwa konta, jak więc rozwiązałeś problem? Próbowałem wpisać hasło do drugiego konta i nic się nie stało ...
jlehenbauer

Widziałem ten problem na ekranie blokady. Po zbyt wielu próbach wzorca musiałem wpisać adres e-mail / hasło. Jednak to informacje mojej żony odblokowały telefon. Prawdopodobnie wynikało to z ostatniego zalogowania się (w Gmailu lub na rynku). Zakładam też, że pole nazwy użytkownika jest dla Ciebie wypełnione? W moim przypadku tak nie było.
Gary

1
To samo stało mi się wczoraj ..
Android Quesito,

(1) Z jakiej wersji Androida korzystasz? (2) Jeśli masz wersję ICS, czy masz zainstalowanego Chrome?
newuser

Odpowiedzi:


5

Miałem ten sam problem. Moim rozwiązaniem było odinstalowanie i ponowne zainstalowanie Google+, a potem wszystko działało dobrze.


Po wypróbowaniu wszystkich innych metod myślę, że właśnie to w końcu to zrobiło. Błąd logowania nie powrócił jeszcze, więc obecnie prawidłowa odpowiedź należy do Ciebie!
jlehenbauer

6

Oto rozwiązanie: Zaloguj się do Gmaila, zlokalizuj konto pod nazwą wylogowania. Spowoduje to przejście do Mojego konta, na którym klikniesz zabezpieczenia. Tutaj znajdziesz sekcję dotyczącą haseł specyficznych dla aplikacji na końcu strony. Wyjaśniono problem: niektóre aplikacje działające poza przeglądarką nie są jeszcze zgodne z weryfikacją dwuetapową i nie mogą prosić o kody weryfikacyjne, na przykład:

Email programs including Outlook, Apple Mail, or Thunderbird
Older Android smartphones

Przyczyną tego problemu jest prawdopodobnie włączenie weryfikacji dwuetapowej bez zauważenia tego. Wystarczy więc wygenerować hasło aplikacji i to wszystko!


4

To mi się też przydarzyło. Musiałem zmienić hasło do konta za pośrednictwem strony internetowej, a następnie moje urządzenie zaakceptowało nowe hasło.

Stało się tak tylko z kontem, którego używam do Google+, więc myślę, że zgadujesz.


Wyczyściłem dane z mojej aplikacji G + i wydaje się, że i teraz na to zadziałało, dam ci znać, czy tak się dzieje.
jlehenbauer

wrócił: / więc zresetowałem hasło online i użyłem tego, i nadal nie chce odejść :(
jlehenbauer

1
@jlehenbauer Hmm. Mój dokładny proces był następujący: (1) Zobacz powiadomienie (2) Kliknij i wpisz kilka razy hasło (3) Otwórz Gmaila, uzyskaj wyskakujące hasło (4) Spróbuj ponownie hasło (5) Pozostawiając wyskakujące okno otwarte, zresetuj hasło na stronie za pośrednictwem PC (6) wprowadź nowe hasło w wyskakującym okienku. W tym momencie nadal miałem powiadomienie systemowe na moim pasku zadań, ale (7) wyczyściłem je i uruchomiłem ponownie. Nie ma problemów, ponieważ właśnie otworzyłem G + i Gmaila bez błędów, a włączenie i wyłączenie synchronizacji dla konta również nie spowodowało powiadomienia.
Matthew przeczytał

Myślę, że to zadziałało dla mnie: (1) Zobacz powiadomienie (2) Kliknij i wpisz kilka razy hasło (3) Zmień hasło w Google za pośrednictwem komputera (4) Spróbuj ponownie w Google+, bezskutecznie (5) Idź do Play Store ponownie pojawia się wyskakujące okienko (6) wprowadź hasło i działa!
jlehenbauer

@jlehenbauer Dziwne, przypuszczam, że może rynek buforował coś w twoim przypadku? Miejmy nadzieję, że pozostanie naprawiony.
Matthew przeczytał

4

Rozwiązałem to, wylogowując się z Google+, a następnie logując się ponownie. To działało na podstawowym droidie x z Piernikiem.


3

Problem wynika z uwierzytelnienia dwuskładnikowego.

Przejdź do swojego konta Google na komputerze i wygeneruj nowe hasło aplikacji (ASP) (wstrzymaj się, klikając przycisk). Wprowadź to do swojego telefonu, gdy poprosi o hasło do logowania Google.

Jeśli to nie zadziała za pierwszym razem, uruchom ponownie wszystko i zrób to ponownie (pamiętaj, aby przytrzymać przycisk, dopóki nie wprowadzisz do telefonu 16-znakowej ASP).


Co rozumiesz przez „wstrzymywanie się”? Masz na myśli „naciskać dalej”?
geffchang

Wow, po wypróbowaniu wszystkiego - mam na myśli wszystko, w tym ponowne instalowanie rzeczy, to zadziałało. Golly Czy mogą to utrudnić. Dlaczego 2 czynnik nie działał z generatorem kodu działającym w Google? W każdym razie dzięki, teraz naprawione :)
Koordynator

2

Miałem podobny problem przy próbie zalogowania się w sklepie Play nie było uwierzytelnienie moich danych uwierzytelniających, mimo że są one prawidłowe. Wyłączyłem weryfikację dwuetapową za pomocą sieci i pracowałem później.


1

To samo stało się od wczoraj. Zaczęło się tuż po aktualizacji nowych aplikacji G +. Myślałem, że było to spowodowane moim majstrowaniem przy konfiguracji uwierzytelniania dwuetapowego, ale nie, to nie było to. Próbowałem zresetować / ponownie zainstalować wszystko. Próbowałem także zmienić nowe hasło. To samo powtórzyło się po instalacji z nowym G +.

Właśnie wyłączyłem synchronizację w tle dla G + (i pozostawiam inne aplikacje Google takie, jak są) i wydaje się, że udało się zatrzymać błąd. To nie jest dokładnie odpowiedź, ale po prostu tymczasowe obejście, dopóki Google nie pojawi się z aktualizacją do naprawienia.


Czy próbowałeś teraz ponownie włączyć synchronizację w tle dla G +? Wyłączyłem, odczekałem chwilę, potem włączyłem z powrotem i wydaje się, że załatwiło
sprawę

nie ma też szczęścia. Chciałbym, żeby się zsynchronizował, ale trwałe wyłączenie zaczyna wyglądać jak jedyne rozwiązanie ...
jlehenbauer

0

Zamiast tego otworzyłem opcję bezpieczeństwa mojego konta Gmail w sieci. Utworzyłem nowe hasło systemowe i wprowadziłem to samo. Zadziałało i nawet nie musiałem restartować się.


1
Uwaga: Prawdopodobnie zostało to skonfigurowane z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym. Stąd możliwość ustawienia określonego hasła.
Stephen Schrauger,

0

Nie mam zainstalowanego Google+, zmieniłem hasło przez Internet i nadal nie mogłem się zalogować na swój telefon.

W końcu wyłączyłem weryfikację dwuetapową i po tym mogłem zalogować się do telefonu.

Właśnie sobie przypomniałem, kiedy po raz pierwszy włączyłem weryfikację dwuetapową, kiedy korzystałem z wyszukiwania głosowego, zacząłem pojawiać się błędy logowania.


-3

Tak samo stało się z „Sklepem Play” na telefonie z Androidem - po prostu nie zaakceptowałbym prawidłowego hasła! Metoda, która nam pomogła, polegała na użyciu komputera, uzyskaniu dostępu do tego konta Google i całkowitym wyłączeniu weryfikacji dwuetapowej.

Po zalogowaniu się do Google przejdź do https://www.google.com/settings/ -> Bezpieczeństwo -> Weryfikacja dwuetapowa -> Edytuj -> zmień to na Wyłączone.


2
W przypadku weryfikacji dwuetapowej poprawne hasło jest nieprawidłowe! Potrzebujesz haseł aplikacji. (jest to wyraźnie powiedziane podczas instalacji)
RR

Richard, skonfigurowałem Sklep Play na telefonie HTC bez użycia hasła aplikacji. Następnie zresetowałem ten telefon mojej żonie, która zapomniała hasła. Wielokrotne próby pozwolić na sytuację, w której wprowadzenie poprawnego hasła nie działało. Jedynym działającym rozwiązaniem było to, co opisałem.
siliconpi,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.