Czy system Android cierpi z powodu tego samego „obniżenia wydajności”, jak systemy operacyjne takie jak Windows?


24

Aby wyjaśnić, tak, uruchamiam niestandardową pamięć ROM w moim telefonie. Pomyślałem sobie: „Zamienię to na flashowanie i utrzymam stabilność, ponieważ muszę polegać na tym w pracy”.

Prawie pełny miesiąc później stwierdzam, że interfejs jest opóźniony, aplikacje nie otwierają się z taką samą szybkością, jak kiedyś, i ogólnie stwierdzam, że muszę częściej uruchamiać się ponownie. Nic nie jest krytycznie złe, logcats nie wydają się wykazywać nieprawidłowego działania, jest po prostu ... powolny.

Ponowne flashowanie pamięci ROM zaczyna przypominać Windows; Instaluję dość często, aby zachować płynność działania, ale jeśli coś jest nie tak, jestem całkowicie otwarty na sugestie. Gdy się starzeję i mam mniej obsesji na punkcie flashowania czegokolwiek, co widzę na XDA, chcę zachować coś stabilnego i niezawodnego.


10
śmieszne ... Mam systemy Windows działające od lat, a Androidy działają przez wiele miesięcy bez pogorszenia wydajności.
Andrew Barber

2
Jeszcze jedno: „ponowne flashowanie ROM” nic nie poprawia. Zwykle składa się z jądra i partycji / system. Nazywa się ROM ( pamięć tylko do odczytu), ponieważ nigdy się nie zmienia, nawet po wyczyszczeniu (z wyjątkiem przypadku ponownego flashowania innej pamięci ROM). Twoja zgnilizna wydajności pochodzi najprawdopodobniej z niektórych zainstalowanych aplikacji. Przetestuj czyszczenie i sprawdź, czy to różnica. (Z jakiegoś innego powodu mogę wymyślić: niesławny RFS
Samsumga

2
@ ce4: termin ROM jest naprawdę mylącą nazwą, w systemie Android partycja systemowa nie jest tak naprawdę tylko do odczytu; jest w istocie tylko do odczytu, ponieważ zezwolenie jest ustawione tak, aby żaden program nie mógł zapisywać w folderze / partycji. W systemach zrootowanych root może zmienić uprawnienia i przyznaje programom uprawnienia do zapisu w folderze / partycji tylko do odczytu.
Lie Ryan

1
Wiem, złe sformułowanie ode mnie. to jak hacker vs. cracker, wszyscy używają tego pierwszego. przynajmniej przy normalnym codziennym użytkowaniu to się nie zmienia i to właśnie chciałem powiedzieć w 600 słowach komentarza. mój telefon ma dwie aplikacje: adblock modyfikuje / etc / hosts i TiBackup, który pozwala na integrację z systemem. ale oba nie prowadzą do tego objawu. Zobacz ten nakaz, który jest dość powszechny ... plus.google.com/app/plus/mp/211/…
ce4

Odpowiedzi:


31

Opisany efekt nie jest spowodowany przez system operacyjny. Jest to spowodowane coraz większą liczbą procesów w tle, które gromadzą się w miarę upływu czasu, i być może coraz więcej aplikacji rejestruje się w hakach systemowych, które należy ocenić, gdy wystąpią określone zdarzenia.

Każdy system operacyjny, który to obsługuje, będzie podatny na atak. Mój Android działa od ostatnich 1 1/2 lat bez żadnego spadku wydajności. Zawsze zadawaj pytania programistom i konfrontuj je, jeśli przez długi czas działają w tle (bez potrzeby / użycia). Uruchomione w tle usługi uruchomione w tle, które sprawdzają / pobierają pewne informacje i kończą po tym, są w porządku. Muzyka Google Play jest to 1 to doskonały przykład: aplikacja Android ustawia alarm (nie jest alarm użytkownika, ale bardziej programowo zaplanowane wydarzenie) w odstępach czasu w celu przeprowadzenia jego synchronizację.

Ale niektóre aplikacje uruchamiają długo działającą usługę, której użytkownik nie może wyłączyć, a jeśli uruchomisz wiele z nich, wydajność faktycznie spadnie.

1 Google Music wydaje się również, aby uruchomić cały czas. :( Ale są też inne dobre przykłady aplikacji, które rozumieją, że nie powinny one być uruchamiane przez cały czas. Albo w których użytkownik może dezaktywować usługę w tle. Lub gdzie twórca aplikacji był wystarczająco kompetentny, aby korzystać z bogatych ( push) API systemu Android zapewnia minimalizację wpływu aplikacji.


4
Może się to zdarzyć, instalując wiele aplikacji „usługowych”, można jednak to cofnąć, odinstalowując szkodliwe aplikacje (nie ma potrzeby czyszczenia systemu i tym podobnych). Zresetowanie / wyczyszczenie telefonu sprawi, że będzie on dokładnie w takim samym stanie, w jakim go otrzymałeś (lub po raz pierwszy zainstalowałeś pamięć ROM). Oto wypowiedź Android Dev Dianne Hackborn na temat bezpłatnej gry, która uruchamia 2 usługi, które razem stale zużywają 10 MB: plus.google.com/105051985738280261832/posts/JAqggyKcM2z
ce4

6
Jaka niesamowita nazwa dla programisty, Hackborn.
Hyangelo

1
@Hyangelo słowami Lady Gagi, może „Urodziła się w ten sposób” ... LOL !!! Bez urazy! Zabieram kapelusz do Dianne Hackborn, Romain Guy i Jean-Baptiste Queru: D Bez nich, gdzie byłby teraz Android! :)
t0mm13b

Czy istnieje sposób, aby dowiedzieć się, które usługi działające w tle blokują moje zasoby i jak je odinstalować? Co więcej, czy istnieje sposób, aby poznać intensywność zasobów przed zainstalowaniem aplikacji?
Heisenberg

Nie wcześniej, ale zawsze możesz rzucić okiem na uruchomione aplikacje za pomocą SettingsAppsRunning
Flow

3

Odpowiedź Flow jest poprawna, ponieważ zwiększone poczucie ospałości nie jest spowodowane przez system operacyjny, jest głównie spowodowane przez aplikacje. Zauważyłem jednak inny wpływ, szczególnie na żywotność baterii: im częściej korzystasz z telefonu, tym bardziej wymagasz jego wydajności (i żywotności baterii), nawet jeśli nie jest przytomny. (To samo dotyczy rozmiarów dysków twardych: im więcej masz, tym więcej potrzebujesz).

Może to oznaczać, że Twój poziom oczekiwań powoli rośnie.

Pamiętam, że fascynowały mnie wszystkie moce, które miałem w dłoni, gdy kilka lat temu kupiłem HTC Magic. Niedawno włączyłem go, aby wyglądać: nadal działa dobrze, ale teraz, kiedy użyłem Nexusa One, a następnie Galaxy Note, czuję, że ma bardzo szorstki interfejs i bardzo ograniczone moce. Moje oczekiwania wzrosły.


3

Jeśli używasz alternatywnej pamięci ROM do Androida, możliwe, że mogą występować problemy z pamięcią ROM, które mogą ją powodować. Takie problemy występowały w przeszłości na CyanogenMod ROMS, szczególnie w nocnych kompilacjach (czyli wersjach testowych). Są one jednak poprawne, ponieważ jest bardziej niż prawdopodobne z powodu pobranych aplikacji.

Przeszedłem bez ponownego uruchamiania, czyszczenia pamięci podręcznej itp. Przez ponad trzy miesiące bez żadnej degradacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.