Nagle pojawił się tryb samochodowy - dlaczego? Jak się tego pozbyć?


12

Około 2 1/2 godziny temu podłączyłem HTC Evo 4G do domowej ładowarki, aby trochę naładować przed wyjściem z domu. Jest zakorzeniony w systemie CyanogenMod-7.1.0-Supersonic (przez co najmniej miesiąc, jeśli nie dłużej, nie pamiętam, kiedy to zrobił mój mąż).

W ciągu około 3 minut mój telefon miał naprawdę dziwny interfejs użytkownika, którego nigdy nie widziałem. To tryb samochodowy. Nie mogłem z niego wyjść, w ogóle nie mogłem sprawić, by mój telefon zareagował. Natychmiast wyjąłem baterię i uruchomiłem ponownie, myśląc, że może to złośliwe oprogramowanie. Wrócił do trybu samochodowego, ale tym razem mogłem kliknąć przycisk Wyjdź.

Badając, widzę, że jest to interfejs użytkownika do dokowania samochodu. Tylko, że nie mam stacji dokującej do samochodu i została ona podłączona do mojej domowej ładowarki ściennej. Wyszedłem z domu na posyłki i bez względu na to, co zrobiłem - przez telefon podczas połączenia głosowego, pisząc e-mail (w gabinecie lekarskim, nie prowadząc samochodu;)), i to ciągle uruchamiało mnie w trybie samochodowym. Podczas połączenia głosowego automatycznie włącza mnie głośnik.

Nie prosiłem o ten program, niczego nie pobierałem, niczego nie zatwierdzałem ...

Uruchomiłem Lookout i nie wyświetla się żadne złośliwe oprogramowanie ani oprogramowanie szpiegujące. Jestem zdezorientowany.

Ktoś ma pomysły na temat tego, czym jest ten program, jak nagle pojawił się na moim telefonie i jak go wyłączyć? Poszukałem aplikacji w Google Play, a ikona na pasku powiadomień (kiedy wychodzę z trybu samochodowego) nie jest tam dostępna. Wygląda jak aplikacja, ale nie ma go w moim menedżerze aplikacji ani w uruchomionym procesie, który mogę stwierdzić, ale pojawia się sporadycznie w moich powiadomieniach, nawet nie jest podłączony ani się nie przenosi. Włącza się również sporadycznie. Nic nie mogę zrobić.

Dzięki za wszelką pomoc!


2
tryb samochodowy powinien wyświetlać się automatycznie po włożeniu urządzenia do stacji dokującej; tryb wyzwalany jest przez zestaw magnesów ułożonych w określony wzór. Sprawdź, czy masz wokół siebie magnesy, które mogłyby uruchomić tryb.
Lie Ryan

Odpowiedzi:


10

Jest dołączony do Cyanogenmod i opiera się na podobnych trybach w innych ROMach. Ma na celu dostarczenie ci tego, czego potrzebujesz, ale nie tyle, aby odwrócić uwagę podczas jazdy.

Nie wiem, co go uruchamia ani jak robi to automatycznie, ale mogą istnieć sposoby, aby to zatrzymać:

Zatrzymaj to na swoich torach

Jeśli chcesz go usunąć całkowicie i nie używać go w ogóle zainstalować Titanium kopii zapasowej , wybierz Backup and Restorezakładkę, znaleźć i wybrać Car Home(mam wersję 2.2.1.2) i wybierz opcję Freezelub Uninstall

Uwaga: w Freeze ogóle zatrzyma działanie aplikacji, ale zachowaj ją w telefonie. Uninstallcałkowicie go usunie.

Uwaga : jeśli wybierzesz Uninstall, możesz najpierw zrobić to Backupza pomocą aplikacji, na wypadek, gdyby jej usunięcie spowodowało niepożądane skutki uboczne.


Inne, mniej intensywne opcje

  1. W trybie samochodowym kliknij Right Arrowi wybierz Settings. Stąd upewnij się, że nie uruchamia się automatycznie po podłączeniu do jakiegoś urządzenia Bluetooth i spróbuj Reset to defaults, aby upewnić się, że nic innego nie pomaga.

  2. Na ekranie głównym przejdź do Settings -> Applications -> Manage Applications, wybierz Allkartę i znajdź Car Home. Kliknij Clear dataprzycisk.


5

Najczęstszym powodem uruchomienia trybu samochodowego jest zabrudzenie złącza ładowarki. Micro-USB zbiera wszelkiego rodzaju zabrudzenia z kieszeni i ostatecznie zaczyna sporadycznie łączyć piny.

Zastosuj trochę sprężonego powietrza, a wszystko będzie dobrze. Niech ładowarka też ma trochę.


4

Znalazłem inny problem z samochodem domowym związany z portem USB. Na nie-EVO ktoś odkrył, że port USB jest zgięty i gwałtownie go wyłączył.

Odkąd podłączałem i odłączałem EVO 3.1415 milionów razy, odkąd go dostałem, bawiłem się (delikatnie) portem USB.

Dzięki temu irytująca aplikacja Car Home zaczyna się od 4 do 5 razy dziennie.3

Był to dla mnie problem sprzętowy - trzeba delikatnie zgiąć port ładowania, aby nie dotykał górnego wspornika. Więcej informacji tutaj:

http://forums.androidcentral.com/verizon-droid-charge/135723-fixed-droid-charge-stuck-desk-car-cradle-mode.html

Zdarzyło mi się to kilka razy: losowo przełącza się na tryb samochodowy, tryb pulpitu, wyłącza głośnik, odbiera połączenia tylko w zestawie głośnomówiącym, muzyka nie jest odtwarzana przez głośnik itp.


1

Jak wyjść z trybu samochodu.

Dostałem to z http://www.droidforums.net/forum/droid-general-discussions/203433-how-get-out-car-mode.html po wypróbowaniu wszystkich powyższych i nic nie działało. To zadziałało dla mnie.

Widzę, że jest tylko kilka postów na ten temat w Internecie, ale nie ma rozwiązań bez korzystania z aplikacji. Zadzwoniłem do Verizon i powiedziałem im o problemach. Aby rozwiązać ten problem, musieli wrócić do wcześniejszych modeli. Aby wyjść z trybu dokowania samochodu, wykonaj następujące czynności:

  • Podłącz telefon do ładowarki.
  • Wyłącz swój telefon.
  • Włącz twój telefon.
  • Zadzwoń Podczas rozmowy wyjmij kabel ładujący z telefonu (poruszenie nim trochę mi pomogło).
  • Zakończ połączenie.

Ikona kierownicy powinna zniknąć, a telefon powinien wrócić do normy.


1

Wiem, że to stare, ale miałem ten problem z moim LG G2 i w końcu wymyśliłem, jak się go pozbyć. Mam nadzieję, że uratuje to frustrację!

Przejdź do Ustawień, a pod nagłówkiem System dostępna jest opcja Akcesoria. Gdy to otworzysz, odznacz opcję „Car Home”, która mówi „automatycznie uruchamiaj auto home, gdy telefon zostanie zamontowany na podstawce samochodowej”.


0

Odkryłem, że jeśli wyłączysz program Kies Air, tryb opieki przestanie działać na Galaxy S2.

Kliknij na ustawienia, a następnie znajdź aplikacje, w trakcie procesu jest program o nazwie „Kies air” (w kolorze pomarańczowym i białym). Kliknij na odinstaluj aktualizacje, a następnie kliknąłem przycisk Wyłącz.

Mam Samsung Galaxy 2 i „tryb samochodowy” przestał pojawiać się co 2 sekundy na moim telefonie


Dodaj więcej szczegółów, aby wyjaśnić swoją odpowiedź
Sid

Przepraszamy, kliknij ustawienia, a następnie znajdź aplikacje, w trakcie procesu jest program o nazwie „Kies air” (w kolorze pomarańczowym i białym). Kliknij opcję odinstaluj aktualizacje, a następnie kliknąłem przycisk Wyłącz. Mam Samsung Galaxy 2 i „tryb samochodowy” nie pojawiał się co 2 sekundy na moim telefonie.
Jay

0

Tak. Pomyślałem, że wszystko, co musisz zrobić, to użyć dwóch palców i przesunąć je dwa razy w dół. (-_-). Ten tryb samochodowy mnie zmartwił !!! Myślałem, że nigdy się z tego nie wydostanę !!!


Dlaczego zbyt wiele wykrzykników?
t0mm13b

Za dużo kawy !!!

0

Miałem problem z moim HTC One M7 (root, OmniROM), że tryb samochodowy pojawił się po ponownym uruchomieniu, chociaż nie podłączono kabla USB / stacji dokującej.

Miałem takie anomalie, jak obrót ekranu (chociaż zablokowany), wywołania rozpoczynające się w trybie głośnomówiącym, mtp-usb nie działa (rozłączam się po 1s).

Stuknięcie „Wyjdź z trybu samochodowego” nie rozwiązało problemu. Być może „tryb samochodowy” nie został całkowicie zakończony. Nic, co czytałem na forach, nie pomogło, dopóki nie znalazłem rozwiązania:

App Car Mode * root * mógł zakończyć zadanie trybu samochodowego, dzięki czemu mogłem normalnie korzystać z telefonu.


-2

Udało mi się naprawić moje DNA Droida, wchodząc w Opcje programisty i zaznaczając „Debugowanie USB”

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.