Czy aplikacja Dysk Google tworzy folder, który synchronizuje się automatycznie?


10

Na moim komputerze mam folder Dysku Google, który synchronizuje się z chmurą.

Czy na moim telefonie z Androidem jest taki folder po zainstalowaniu Dysku Google?

Pomysł polegałby na utworzeniu tam folderu „zdjęć” i zapisaniu wszystkich moich zdjęć z aparatu w tym folderze.

Odpowiedzi:


6

Nie wierzę, że tak działa Dysk Google. Aplikacja, o ile się nie mylę, umożliwia przeglądanie (i edytowanie niektórych dokumentów Google), ale utrzymuje je w chmurze. Chociaż pozwala na ich pobranie, zapisuje je w folderze pobierania tylko do użytku lokalnego.

Możesz wybrać zdjęcia zrobione z galerii i przesłać je na Dysk Google, ale (jeśli się nie mylę) nie ma opcji automatycznej synchronizacji folderów.

Możesz jednak korzystać z Google+ . Automatycznie dodaje wszystkie Twoje zdjęcia do albumu Google+, który tylko Ty możesz zobaczyć. Biorąc pod uwagę, nie tak łatwe jak Dysk, ale nadal dobra opcja automatycznego przesyłania. Nie znam jednak łatwego sposobu na przeniesienie ich stamtąd do folderu Dysku: /

Możesz także użyć FolderSync . Może synchronizować foldery z Dokumentami Google i nadal działa po uaktualnieniu Dokumentów do Dysku, Dysk Google jest w pełni obsługiwany. Wystarczy wybrać Dokumenty Google podczas dodawania konta w aplikacji. W przypadku, gdy nie chcesz płacić, jego [darmowa wersja lite] [3 jest również dostępna w Sklepie Play, ale z pewnymi ograniczeniami.

Dzięki za powyższe podziękowania dla Sachina Shekhara .


ciekawy. Widziałem to również: android.stackexchange.com/questions/22614/... czy masz jakieś doświadczenie z tą aplikacją?
mkoryak

Nie wiem, ale wygląda na dobry wybór! Dodam to do mojej odpowiedzi tutaj.
jlehenbauer

1
@mkoryak Mam z tym doświadczenie. Dysk Google w systemie Windows ma pewne problemy, ale ten jest idealny. Nie napotkałem jeszcze żadnego błędu. Kiedyś moje usunięcie nie było synchronizowane, a aplikacja zawsze pobierała usunięte pliki. Skontaktowałem się więc z programistą. Odpowiedział szybko. To nie był błąd, ale usterka.
Android Quesito,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.