Dlaczego niestandardowe odzyskiwanie jest warunkiem wstępnym flashowania niestandardowej pamięci ROM?


13

Czytałem w wielu przewodnikach, że przed flashowaniem musimy mieć niestandardowe odzyskiwanie, takie jak CWM. Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego jest to warunkiem wstępnym flashowania niestandardowej pamięci ROM. Czy mogę sflashować ROM bez niestandardowego odzyskiwania?

Odpowiedzi:


17

Odzyskiwanie zapasów zwykle sprawdza, czy plik update.zip jest flashowany pod kątem określonego podpisu, który jest znany tylko producentowi i / lub przewoźnikowi urządzenia. Nie można zatem flashować niestandardowych pamięci ROM podczas odzyskiwania zapasów, stąd potrzeba niestandardowego odzyskiwania, które omija wspomniane sprawdzenie.


Jednak czasami podpis może być zachowany w stanie nienaruszonym lub podrobiony. W takich przypadkach odzysk zapasów wystarczy. Na przykład możesz sflashować nowe odzyskiwanie przy użyciu odzyskiwania zapasów za pomocą SGN n7000.
jiggunjer

10

Technicznie nie jest to warunek konieczny, ale wygoda.

Możesz pobrać aktualizację za pomocą telefonu i zapisać ją lokalnie na karcie SD, a następnie ręcznie uruchomić ponownie w celu odzyskania. Lub użyj Rom Managera, aby zrobić to wszystko w aplikacji i cieszyć się kopiami zapasowymi / przywracaniem i aktualizacją OTA bez potrzeby korzystania z komputera.

Odzyskiwanie zapasów nie pozwoli Ci robić wszystkich fantazyjnych rzeczy, które pozwala na to niestandardowe odzyskiwanie.

Wśród nich są:

  • przywracania kopii zapasowej
  • za pomocą adb w trybie odzyskiwania
  • flashowanie niestandardowych plików .zip (tego potrzebujesz)
  • sformatuj poszczególne partycje
  • wyczyść poszczególne części (pamięć podręczna Dalvik, / pamięć podręczna)

Niektórzy producenci telefonów mają własne środki dostępu do pamięci flash na niskim poziomie. Fastboot nie ma wbudowanych wszystkich potrzebnych poleceń.

  • HTC / Google / others: fastboot
  • Samsung: fastboot, zastrzeżony ( narzędzie Flash Open Source Heimdall )
  • Sony / SonyEricsson: fastboot, zastrzeżony ( Flashtool firmy Androxyde)
  • ...

U powiedział, że to tylko przekonanie, ale czy istnieje możliwość, że odzyskiwanie zapasów nie pozwoli na flashowanie aktualizacji, jeśli nie zostanie podpisana? W takim razie jest to raczej konieczność niż przekonanie, prawda?
user1004985

Tak, odzyskiwanie zapasów na to nie pozwala (często). Możesz użyć innych środków oprócz odzyskiwania do flashowania obrazów (Heimdall i Flashtool to 2 z nich). Tak więc w przypadku Sony i Samsunga możesz ominąć, aby skorzystać z odzyskiwania (teoretycznie)
ce4

dlaczego nazywacie odin fastboot?
jiggunjer,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.