Czy istnieje sposób dostosowania rozmiaru tekstu podczas czytania plików PDF?


13

Kiedy używam Aldiko do książki w formacie epub na urządzeniu mobilnym z małym ekranem, mogę ją przeczytać bez problemów. Tekst można dostosować do rozmiaru, aplikacja nie ma problemów.

Przeciwnie, jest tak, gdy czytam plik pdf . To zawsze walka. Tekst jest mały i nie można go regulować, a aplikacja zawiesza się.

Czy istnieje sposób na dostosowanie rozmiaru tekstu w moich plikach PDF, aby były łatwiejsze do odczytania? Nie zamierzam czytać zeskanowanych plików PDF (byłaby to jeszcze większa walka). Chciałbym móc dostosować rozmiar tekstu, skalować i nie zawieszać aplikacji. Jestem otwarty na wypróbowanie innych czytelników, jeśli Aldiko nie poradzi sobie z tym.

EDYCJA: Tytuł został zmieniony, ale pamiętaj, że to nie tylko zmiana rozmiaru tekstu. Tekst powinien być elastyczny dla różnych rozmiarów urządzeń. W terminologii HTML nazywa się to tekstem pływającym (lub układem). Wiele czytników PDF może zmienić rozmiar tekstu bez dopasowania tekstu do ekranu urządzenia.

Odpowiedzi:


6

Zainstaluj RepliGo PDF Reader i przełącz na Text Reflowtryb. Posiada jeden z najlepszych trybów Text Reflow do daty, który wyświetla również obrazy. Ale aby odczytać kody, będziesz musiał ponownie walczyć.

Inna opcja: użyj ezPDF Reader Lite (lub Pro) i użyj funkcji blokowania kolumn tekstowych w orientacji poziomej (aby wykasować puste marginesy i użyć dużej wysokości urządzenia jako szerokości pliku PDF). Uważam, że jest to przydatne na moim 4-calowym ekranie, nawet w przypadku kodów, ponieważ nie zmienia formatowania, aby przeładować tekst. Ale jeśli twój ekran jest znacznie mniejszy niż mój, byłby dla ciebie bezużyteczny.

Ponadto oba czytniki PDF mają funkcję odczytu głosowego. Ty też możesz tego użyć.


W każdym razie text reflowjest tutaj słowo kluczowe do rozwiązania. TY :-)

5

qPDF Viewer - darmowy czytnik PDF dla Androida bez reklam - ma również świetny tryb przepływu tekstu. Użytkownicy mogą powiększać i pomniejszać, aby zwiększyć lub zmniejszyć rozmiar czcionki. Poszukaj „Reflow Text” w menu „View” na pasku narzędzi akcji.


1
Przepływ tekstu qPDF przesyła mi tekst w górę (z jakiegoś powodu pobiera trochę tekstu z akapitu i wyświetla je na końcu akapitu). Foxit Mobile PDF wydaje się działać dobrze.
jj_Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.