Blokuj nieznanych rozmówców w pracy, ale przepuść ich, jeśli spróbują ponownie


15

Mam Tasker na Androida, ale nie wiem o nim wystarczająco dużo, aby móc to zaimplementować.

Chciałbym, aby tak się stało, gdy mam połączenie z określoną siecią bezprzewodową:

Jeśli ktoś zadzwoni, ale nie ma go na mojej liście kontaktów, natychmiast odrzuć połączenie (bezpośrednio na pocztę głosową).

Jeśli zadzwonią ponownie w określonym czasie (powiedzmy 30 sekund), pozwól na połączenie.

Szczerze mówiąc, nie mogę nawet uruchomić pierwszego. Wiem, że to możliwe. Czas jest rodzajem dodatkowego bonusu


Pierwszy raz słyszałem o telefonach od szarej listy. Intrygancki.
lornix

Odpowiedzi:


10

Czy próbowałeś przeglądać wiki Taskera ? Istnieje kilka gotowych profilów, z których możesz skorzystać.

Łatwy sposób blokowania połączeń za pomocą Taskera opisano tutaj :

Otwórz Tasker, utwórz nowy profil i nadaj mu nazwę „Blockr”. Wybierz menu kontekstowe „Stan” i kontekst „Połączenie przychodzące” z tego menu. Pozostaw ten ekran otwarty i postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej, aby wskazać połączenia, które chcesz zablokować w telefonie.

Programowanie zablokowanych numerów telefonicznych

Masz możliwość wprowadzenia jednego numeru, wielu numerów telefonicznych, dowolnego numeru, który nie znajduje się na liście kontaktów lub dowolnego numeru, który nie znajduje się na liście ulubionych w kontaktach. Dowolna kombinacja powyższych opcji może być uwzględniona na liście zablokowanych połączeń. Wiele liczb jest oddzielonych /symbolem wskazującym „lub” w dopasowaniu wzorca Taskera. Możesz także użyć tego *symbolu, aby wskazać dopasowanie z dowolną liczbą znaków w numerze telefonu, aby utworzyć bloki połączeń z numerem kierunkowym (lub krajem). Oto przykłady tego, co należy wprowadzić w polu Dzwoniący w oknie dialogowym kontekstu Połączenia przychodzące, aby utworzyć listę bloków każdego typu:

Aby zablokować jednego rozmówcę o numerze 123-456-7890, wprowadź:

1234567890

Aby zablokować dwa numery telefonów, wprowadź numery telefonów z /symbolem między nimi:

1234567890/1234567891

Aby zablokować trzy numery telefonów, wprowadź wszystkie trzy numery telefonów razem z /nimi:

1234567890/1234567890/1234567892

Aby zablokować połączenia od osób korzystających z funkcji blokowania identyfikatora dzwoniącego, wprowadź cyfrę zero:

0

Aby zablokować połączenia od osób, które nie znajdują się na liście kontaktów, używana jest wstępnie skonfigurowana zmienna, która pasuje do wszystkich numerów na liście kontaktów ( C:ANY) z wykrzyknikiem. !Oznacza „nie” i jest dosłownie interpretować jako wszystkich rozmówców, które nie są liczby, które wpiszesz. W takim przypadku wszystkie numery, które nie są częścią Twojej listy kontaktów:

!C:ANY

Aby zablokować połączenia od obu dzwoniących z zablokowanym identyfikatorem dzwoniącego oraz tych, którzy nie są wymienieni jako kontakty, wprowadź:

0/!C:ANY

Aby zablokować określoną liczbę osób dzwoniących i osoby z zablokowanym identyfikatorem dzwoniącego, wprowadź numer, separator / zero:

1234567890/0

Aby zablokować połączenia ze wszystkich numerów z wyjątkiem jednego dzwoniącego, wprowadź wykrzyknik przed numerem dzwoniącego, na który chcesz zezwolić.

!1234567890

Aby zablokować połączenia od wszystkich rozmówców z wyjątkiem tych, którzy znajdują się na Twojej liście ulubionych, wprowadź:

!C:FAV

Aby zablokować wszystkie połączenia z numeru kierunkowego, użyj tego *symbolu, aby wskazać, że można wprowadzić dowolną liczbę znaków po wprowadzonych pierwszych trzech cyfrach (numer kierunkowy w USA). W poniższym przykładzie dowolny numer telefonu z numeru kierunkowego 123 zostałby zablokowany:

123*

Blokuj wszystkie połączenia z dwóch numerów kierunkowych. Wystarczy użyć /symbolu, aby połączyć dopasowanie numeru kierunkowego w przykładzie 10. W poniższym przykładzie wszystkie połączenia z numerów o numerach kierunkowych 123 lub 321 zostaną zablokowane:

123*/321*

Dołącz akcję blokowania połączeń

Kliknij Doneokno kontekstowe „Połączenie przychodzące”. Wybierz „Nowe zadanie” z góry wyświetlonego okna wyboru „Zadanie”. Nazwij zadanie „CallBlock”. Kliknij przycisk (+) w lewym dolnym rogu ekranu, aby dodać nową akcję. Wybierz menu akcji „Telefon”. Wybierz czynność „Odbierz połączenie” z menu Działanie telefonu. Kliknij DoneKliknij przycisk (+) w lewym dolnym rogu ekranu, aby dodać nową akcję. Wybierz menu akcji „Telefon”. Wybierz czynność „Zakończ połączenie” z menu czynności „Telefon”. Kliknij Done. Kliknij Doneponownie w oknie „Edycja zadania”. Upewnij się, że zielony symbol zaznaczenia jest wyświetlany obok profilu „Blockr” na ekranie „Profil”.Apply

Tasker zostanie zamknięty, a „Blockr” zacznie aktywnie obserwować połączenia przychodzące dla tych numerów na liście bloków połączeń. Po wykryciu połączenia przychodzącego z jednym z pasujących numerów połączenie zostaje rozłączone, a dzwonek zostaje wyciszony. Ustawiasz akcje, aby krótko odbierać i natychmiast rozłączać połączenie, aby nie było wysyłane do poczty głosowej.

Możesz zmodyfikować te instrukcje, aby dodać kolejny warunek, który sprawdza sieć Wi-Fi, z którą jesteś połączony.


1
Czy istnieje sposób, aby to zrobić, gdy urządzenie nie może skorzystać z tej Take Callakcji?
Enigma,

Dziękujemy za wklejenie treści postu; witryna źródłowa nie działa już. :)
bmhkim,

3

Nie potrzebujesz Taskera. Istnieje dedykowana aplikacja, która robi to, co chcesz: Harass Me


2
To nie blokuje połączeń. Wyłącza telefon w ciszy, jeśli otrzymasz 3 połączenia z tego samego numeru.
Rory
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.