Moje urządzenie z Androidem zostało spryskane / nasiąknięte wodą morską


22

Mój Acer Liquid zmoczył się wodą morską. Nie zauważyłem tego w tej chwili, ale po godzinie wywołało to kilka wibracji i ekran się nie włącza. Podłączony do zasilania i nic się nie dzieje, żadnych diod LED i nic nie robi. Próba włączenia go nie daje żadnego rezultatu. Czy zniknęło na zawsze? Czy mogę coś wypróbować? Czy mogę to naprawić?


Dla przypomnienia wypróbowałem zalecane metody, które miały łagodny efekt. Ale urządzenie definitywnie zmarło kilka dni po wypadku ...
Paolo,

Odpowiedzi:


18

Chociaż może nie być to miejsce do zadawania tego pytania, zasługujesz na pomoc w tym. Poniższe informacje pomogą, ale są teraz dodatkowe informacje na temat kąpieli ryżowych i używania wody w porównaniu z alkoholem do czyszczenia elektroniki. Przeczytaj więcej z iFixit, aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje.

NIE NALEŻY PODEJMOWAĆ ŻADNEJ MOCY

 • Podziel telefon na możliwie jak najwięcej części (tj. Wyjmij baterię , zdejmij tylną obudowę) bez wyjmowania śrub.

 • Całkowicie przykryj urządzenie suchym ryżem. Spróbuj przez trzy dni, da to wodzie czas na odparowanie, miejmy nadzieję, że wspomagany przez ryż.

 • Zmontuj i spróbuj ponownie urządzenie.

Jeśli to nie zadziała, jest jeszcze kilka rzeczy do wypróbowania, ale są szanse, że nie będziesz miał szczęścia: /

JEŚLI CHCESZ BYĆ EKSTREMALNY lub rozlać materiał powodujący korozję (soda, sok itp.)

Uwaga: mam przyjaciela, który zrobił to kilka razy z powodzeniem, i choć brzmi to przerażająco, działało dla wielu osób:

 • najpierw wyjmij baterię

 • po drugie, sprawdź, czy bateria została wyjęta

 • następnie zanurz telefon ( bez baterii ) całkowicie w wodzie dejonizowanej (destylowana powinna być w porządku). Pozostaw to na 24 godziny .

 • ALTERNATYWNIE: mycie elementów wewnętrznych alkoholem izopropylowym w 90% lub wyższym spowoduje również wyczyszczenie urządzenia i odparowanie znacznie szybciej, bez potrzeby namaczania ryżu.

 • po odczekaniu czasu wyjmij telefon, wyszoruj tablicę alkoholem, aby usunąć korozję, nadal nie wymieniaj baterii i całkowicie przykryj suchym ryżem trzy razy (lub tydzień, aby być bezpiecznym) ilość czasu miałeś to w wodzie

Ten proces powinien wyczyścić wnętrze telefonu i, miejmy nadzieję, usunąć zasolenie i nie powinien wyrządzać szkody telefonowi, dopóki urządzenie nie zostanie podłączone do zasilania, tj. Baterii


4
Nie zostawiłbym telefonu w wodzie na dzień lub dwa. Wygląda na to, że stworzy więcej problemów niż rozwiąże. Zrobiłbym to samo, z wyjątkiem pozostawienia go tam na maksymalnie 30 minut.
user606723,

Redagowałem to do 24 godzin. Wiem, że to brzmi psychicznie, ale widziałem, jak działa cuda i mam przyjaciela, który zrobił to na kilku urządzeniach i nigdy nie był nieudany. Odpowiednio
nadałem

1
Raz upuściłem odtwarzacz MP3 na ocean. Następnie rozłożyłem go na części, umyłem w zlewie i pozostawiłem do wyschnięcia na kawałku ręcznika papierowego. Działało dobrze i korzystałem z niego przez kolejny rok (do czasu aktualizacji).
Fałszywe imię

1
jak długo je suszysz?
jlehenbauer

2
Ta odpowiedź jest mitem. To pseudonauka. ifixit.com/Wiki/… )
LateralTerminal

10

Wygląda na to, że jesteś wkręcony w tym momencie.

Jednak to należy zrobić, jeśli upuścisz urządzenie elektroniczne w słonej wodzie:

 1. Natychmiast wyjmij wszystkie baterie i źródła zasilania i nie podłączaj ich ponownie przez kilka dni i po wykonaniu poniższych kroków.
 2. Jeśli ekspozycja jest dość wysoka. (tj. zanurzone w słonej wodzie na kilka sekund), następnie należy przepłukać urządzenie wodą destylowaną. LUB, jeśli to możliwe, zdemontować i wyczyścić wszystkie powierzchnie elektryczne alkoholem.
 3. Osusz urządzenie, otaczając je suchym ryżem przez 2-3 dni. (I może umieść to w pobliżu czegoś z ciepłem otoczenia)
 4. Ponownie podłącz zasilanie, tylko gdy masz pewność, że urządzenie jest suche.

  • Mamy nadzieję, że gdy zwróci się po raz pierwszy, niczego nie uszkodzi.
  • Próba włączenia zasilania, gdy urządzenie jest jeszcze mokre, z pewnością spowoduje uszkodzenie.
  • Wiadomo, że słona woda powoduje uszkodzenia, dlatego najlepiej jest wypłukać sól wodą destylowaną lub, jeśli to możliwe, rozmontować. (Sama woda nie spowoduje dużych szkód, chyba że podczas procesu zostanie przyłożona energia elektryczna).

To jest poprawna odpowiedź. Słona woda musi zostać całkowicie wypłukana wodą destylowaną, a następnie woda destylowana musi zostać spłukana 99,9% bezwodnym alkoholem o czystości technicznej. Środek pochłaniający wilgoć działa szybciej niż ryż, więc użyj środka osuszającego i całkowicie wysusz telefon.
iDevW,

6

Ryż nie rozwiązuje szkód spowodowanych przez wodę.

(Źródło: iFixit )

Kiedy wkładamy telefon do ryżu, to tak samo, jak nic nie robić. Po prostu CZUJE się, jakbyśmy aktywnie próbowali czegoś. Korozja występuje natychmiast, gdy telefon uderzy w wodę. Czasami korozja uderza w ważne elementy, a czasem nie. Jeśli opieramy się włączaniu telefonu, aż wyschnie na blacie, w torbie ryżowej lub gdziekolwiek indziej, czasami mamy szczęście. Gdybyśmy mieli telefon w torbie z ryżem, uważamy, że ryż go uratował. Ale tak się nie stało! Nawet jeśli telefon wydaje się działać, będzie miał utlenione złącza lutowane, które są osłabione i kruche. Korozja będzie nadal rozprzestrzeniać się wewnątrz telefonu. Nie zrobiliśmy nic, ale doświadczyliśmy chwilowego szczęścia.

Musisz zanieść go do warsztatu, który ma myjkę ultradźwiękową lub postępuj zgodnie z radą iFixit.

To, co chcesz zrobić, to najpierw wyprzeć wodę - a ściślej wszystkie przewodzące rzeczy w wodzie. Możesz to zrobić najlepiej, używając 90% + alkoholu izopropylowego (wcierania) i szczoteczki do zębów. Jak najszybciej otwórz urządzenie, wyjmij baterię i zacznij szorować. Zanurz całą płytę główną w alkoholu i wyszoruj. Dopiero wtedy wysusz i zobacz, gdzie stoisz. To twoja najlepsza strategia do zadawania obrażeń przez płyn.

-

Trudno byłoby znaleźć doświadczonego specjalistę w branży naprawczej, który nie przewróciłby oczami, gdy usłyszał słowo „ryż”. Widzimy smutny wynik telefonów / urządzeń, które zostały starannie umieszczone w torbie Mahatma ze skrzyżowanymi palcami.

Jak ryż ma usunąć te uszkodzenia? Wyobraź sobie nawet pocieranie ryżu na płytce drukowanej. Czy to by coś zrobiło? NIE. Dlatego włożenie telefonu do torby z ryżem NIE pomoże.

skorodowany wiór
Chip po peklowaniu ryżu (kliknij, aby powiększyć)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.