Jaka jest różnica między ładowaniem USB a ładowaniem AC?


16

Niedawno złapałem HTC One X, który przeniósł się z HTC Desire.

Zauważyłem, że One One ładuje się bardzo wolno po podłączeniu do gniazda USB w moim komputerze, podczas gdy Desire było stosunkowo szybkie. Podczas ładowania One X z dostarczonego zasilacza sieciowego ładowanie jest bardzo szybkie. Tak więc kupiłem nowy zasilacz sieciowy, aby trzymać go w biurze.

Jednak po podłączeniu telefonu do tego zasilacza urządzenie nadal wyświetla komunikat Ładowanie: USB pod zakładką stanu baterii i nie jest tak szybkie, jak myślałem, że powinno być

Czy jest jakaś różnica między dostarczonym zasilaczem sieciowym a zakupionym przez firmę zewnętrzną? Prawdopodobnie dostarczona moc nie jest tak wysoka, czy jest coś więcej?


Sądzę, że ten podłączony przez USB nie oddaje mocy więcej niż bezpośredni prąd przemienny. Dotyczy to również mojej Xperii, więc założyłem, że to normalne.
Śmigło

Odpowiedzi:


7

Aby ładować z maksymalną szybkością, ładowarka musi zidentyfikować się jako urządzenie ładujące poprzez zwarcie dwóch środkowych styków USB. Jest to zgodne ze specyfikacją USB. Tak wyglądają odpowiednie ładowarki. Inne ładowarki można zmodyfikować, aby zewrzeć styki razem.

W ten sposób osobiście zmodyfikowałem ładowarkę samochodową USB Griffin. Przed zmianą ładowałby się w trybie „USB”. Po zlutowaniu dwóch styków telefon ładuje się w trybie „AC”.

Jedno zastrzeżenie: nie przeprowadziłem żadnych testów, aby sprawdzić, czy to zmienia szybkość ładowania, ale z pewnością ładuje się szybko po modyfikacji. Wszystko, co przeczytałem o tym telefonie, mówi, że pobierze on tylko 500 mA w trybie „USB”.

Odniesienia: Wpis w Wikipedii dotyczący specyfikacji ładowania USB. Poszukaj słów „Dedykowany port ładowania”.

Recenzja użytkownika Amazon z instrukcjami modyfikowania określonej ładowarki samochodowej.


Czy jest jakieś odniesienie, które mówi, że są zgodne ze specyfikacją ładowarki USB.org? Apple, Sony i HP nie. Czy wszystkie telefony HTC?
endolith

13

W rzeczywistości czas ładowania zależy od dwóch punktów:

  1. prąd wyjściowy adaptera lub USB. Prąd wyjściowy komputera wynosi tylko 0,5a, może ładować się wolniej niż większość zasilaczy prądu przemiennego (większość zasilaczy prądu przemiennego wynosi 1A lub więcej).

  2. prąd wejściowy i współczynnik konwersji ładowania telefonu. Różne telefony mają różny prąd wejściowy ze względu na ograniczoną ochronę prądu. Na przykład prąd graniczny dla Nokii wynosi 0,5a, prąd wejściowy to tylko 0,5a, nawet jeśli używasz zasilacza z wyjściem 1,0a. Poza tym współczynnik konwersji ładowania jest również różny w zależności od modelu.


Dziękuję Ci. Sugeruje to, że istnieje różnica w mocy wyjściowej między używaną przeze mnie ładowarką sieciową innej firmy a ładowarką sieciową marki HTC dostarczoną z urządzeniem. Firma zewnętrzna twierdzi, że generuje 1000 mA, więc prawdopodobnie nadal będzie ładować się szybciej niż podłączenie do gniazda USB.
Rob

1
@Rob: Nie, nadal będzie ładować z małą prędkością. W trybie ładowania „USB” telefon pobiera tylko 500 mA.
kamień,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.