Czy mogę używać wielu urządzeń z Androidem na jednym koncie Google?


42

Zaskakujące, że nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi na to pytanie w jakimś miejscu lub w czymkolwiek.

Mam Motorola Droid (z froyo, jeśli to ważne)
Zastanawiam się nad zakupem Samsung Galaxy Tab.

Całkiem proste pytanie: co się stanie, jeśli podłączę to samo konto Google do tabletu?

Co robię nie chcą się stało jest dla nowego urządzenia do automatycznego pobierania wszystkich tych samych aplikacji z mojego telefonu, a zwłaszcza te, które nie mają sensu na Wifi tylko urządzenia bez telefonu. A zwłaszcza, jeśli zainstalowane aplikacje na obu urządzeniach muszą zawsze być zsynchronizowane.

Chcę synchronizować kontakty, Gmaila, kalendarz itp. Na obu urządzeniach.


Pytanie bonusowe

Byłoby miło, gdyby moje płatne aplikacje były dostępne do ponownego pobrania na nowe urządzenie, ale nie jest to nawet konieczne. Zastanawiałem się więc nad utworzeniem nowego konta Google tylko ze względu na aplikacje na nowym urządzeniu i dodaniem mojego konta Gmail jako „dodatkowego” na tablecie. Zatem pytanie bonusowe brzmi: czy ta opcja byłaby lepszym planem (gdyby w ogóle zadziałała)?


[link ] ten facet wydaje się być zmuszony do wypełnienia captcha na zawsze i nie mógł się zalogować przy użyciu swojego konta na drugim telefonie. Czy ktoś ma ten sam problem?
Louis Rhys,

Odpowiedzi:


30

Mam Motorola Droid z systemem CM6 (efektywnie Android 2.2) i G1 z CM5 (efektywnie Android 2.1). Droid jest na Verizon, a G1 na przedpłaconej karcie SIM bez danych (więc jest to w zasadzie urządzenie Wi-Fi, którego używam do testowania urządzeń).

Używam tego samego konta Google na obu. Nie zmusza mnie to do posiadania tych samych aplikacji na obu telefonach. Mogę bez problemu pobierać aplikacje, za które zapłaciłem na oba telefony. Kontakty, Gmail itp. Synchronizują się dobrze.

Uważam jednak, że jeśli na obu urządzeniach działa Froyo, po dodaniu konta Google spróbuje przywrócić aplikacje. Ale wierzę, że możesz je następnie odinstalować (nie będzie próbował ponownie zainstalować).


8

To prawda. Nie ma problemu z używaniem wielu telefonów z jednym kontem. Robię to sam z g1 i galaktyką. Płatne aplikacje są połączone z Twoim kontem Gmail, dzięki czemu możesz używać ich na dowolnym telefonie z poświadczeniami. W przeciwnym razie będziesz musiał zapłacić za każdy nowy telefon, który zamierzasz kupić.


Czy masz faktycznie zainstalowane różne aplikacje na obu tych urządzeniach? Czy ten sam dokładny zestaw? Czy to pozwala wybrać i wybrać, czy musisz wszystko zainstalować, a następnie ręcznie odinstalować? Co z Appbrain lub Chrome2Phone, skąd „wiedzą”, z którym urządzeniem rozmawiasz?
Josh

1
Nie używam Appbrain ani Chrome2Phone. Tak, zestawy aplikacji są różne w obu telefonach. Możesz wybrać aplikacje, które chcesz zainstalować, więc nie musisz instalować niczego, czego nie chcesz.
mru

5

Świetne pytanie. Oto odpowiedź dla kogoś z dwoma G1, jak widać tutaj .

Mam 2 karty G1 i tylko jedną kartę SIM. Włożyłem kartę SIM do każdej i wyczyściłem, nawet przy różnych numerach esn, które oba logują się bezbłędnie w Google. Płatne aplikacje są powiązane z logowaniem Gmaila, więc pojawiają się na obu telefonach.

Dlatego wydaje się, że płatne aplikacje są „synchronizowane” z kontem Gmail. Ma to sens z punktu widzenia własności (płacenie za daną aplikację zapewnia dostęp do wielu urządzeń), jednak może nie mieć sensu w przypadku niektórych konkretnych aplikacji (np. GPS, lokalizacja itp.).


1
Ale czy to zmusza Cię do zainstalowania tego samego zestawu aplikacji na obu urządzeniach? Na przykład wiem, że kiedy „przywracam ustawienia fabryczne” za pomocą froyo, rynek automatycznie próbuje ponownie pobrać wszystkie moje zainstalowane aplikacje. Nie chcę przechodzić przez to kłopotów z nowym urządzeniem (zwłaszcza innym niż telefon).
Josh

5

Mogę potwierdzić, co powiedział @Bryan Denny w zaakceptowanej odpowiedzi. Mam Samsung Galaxy S i urządzenie Archos 101 .

  • Oba działają teraz w wersji Froyo 2.2.1.
  • Korzystanie z tego samego konta Google .
  • Nic nie zostało zainstalowane automatycznie, gdy skonfigurowałem Archos 101 .
  • Musiałem zainstalować wszystkie potrzebne aplikacje.
  • Byłem w stanie zainstalować zarówno płatne, jak i darmowe aplikacje, które miałem uruchomione na Galaxy .

Chcę tylko dodać, że jeśli wybierzesz aplikację z Android Market za pośrednictwem komputera , musisz wybrać między swoimi urządzeniami, na które urządzenie chcesz zainstalować aplikację ( urządzenia są wymienione w polu kombi ).

Jeśli chcesz zainstalować na obu :

  • Kliknij installprzycisk i wybierz pierwsze urządzenie. Przycisk będzie teraz czytać Installed.
  • W przypadku drugiego urządzenia kliknij Installedponownie - da ci to możliwość ponownego wybrania urządzenia ze swojego urządzenia.
  • Wybierz drugie urządzenie, a zostanie ono zainstalowane po raz drugi ( chociaż wyświetla się Installed, nadal jest to przejście do następnego ekranu ).

3

Rozglądając się po biurku, widzę co najmniej 10 telefonów z systemem Android od 3 producentów. I XOOM. Prawie wszystkie z nich są aktywowane za pomocą mojego „podstawowego konta Gmail”, aby umożliwić im uruchomienie i przeprowadzenie testów. Niektóre z tych urządzeń podłączam również do mojego służbowego konta Google Apps.

Android robi dokładnie to, co należy, jeśli chodzi o synchronizację danych. E-mail, kontakty i kalendarz działają bez zarzutu. Aplikacje kupione na jednym urządzeniu pojawiają się w aplikacji rynkowej na te urządzenia, które są kompatybilne, ale nie pobiera ich, dopóki nie powiem. Książki, które kupiłem, są dostępne w moim czytniku książek z jednego urządzenia na drugie. Aplikacje, które pobrałem lub zapłaciłem, ale których nie chcę używać na określonym urządzeniu, pojawiają się na rynku, ale mogę je zignorować i nie pobierać.

Kiedy pojawia się nowe urządzenie, zwykle jest to kwestia 20-30 minut, aby doprowadzić go do przydatnego stanu, pobierając podstawowe aplikacje i dane, których potrzebuję. Jestem pewien, że może to być krótsze, gdybym starał się skonfigurować procedurę instalacji, ale połowa zabawy z zakupem nowej zabawki to zastanawianie się, jak to jest w moich rękach. Nowy internetowy interfejs Market ułatwia to. Po prostu synchronizuję raz, a na moim koncie Market pojawia się jako inne urządzenie. Potem zaczynam pchać aplikacje.


1

Mam Droida 2 z Piernikiem, a następnie kupiłem Xooma o strukturze plastra miodu. Xoom rzeczywiście pobrał wszystkie aplikacje, zarówno płatne, jak i bezpłatne. Musiałem trochę usunąć. Co dziwne, niektórym przypadkowo to przerwano. Może to być spowodowane zmianą od piernika do plastra miodu. Kontakty i poczta e-mail są idealnie synchronizowane, aplikacje pobrane od czasu pierwszej synchronizacji nie synchronizują się automatycznie z drugim urządzeniem.


1

Po zakończeniu konfigurowania konta Google zostaną wyświetlone dwie opcje: jedna do utworzenia kopii zapasowej, a druga do przywracania aplikacji i danych (ostatnia strona „kreatora konta Google”, dwa pola wyboru). Jeśli wyłączysz te opcje, nie zainstaluje automatycznie żadnych aplikacji . Będziesz jednak mógł zainstalować płatne aplikacje na drugim urządzeniu, nie kupując ich ponownie (po prostu wyszukaj aplikację ponownie i możesz ją zainstalować bez płacenia). Synchronizacja kontaktów, Gmaila i GTalk również będzie działać normalnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.