Jak wykonać kopię zapasową zapisanych danych Angry Birds?


43

Muszę ponownie zainstalować ROM z Androidem, ale zanim chcę wykonać kopię zapasową zapisanej gry / danych / wyników Angry Birds.

Czy masz pomysł, jak to zrobić?

Odpowiedzi:


26

Dane Angry Birds będą przechowywane w pamięci telefonu w folderze Data . Dostęp do tego folderu jest niedozwolony dla ciebie lub jakiejkolwiek aplikacji ze względów bezpieczeństwa.

Bez dostępu do konta root nie można uzyskać dostępu do tego folderu ani wykonać kopii zapasowej aplikacji. Jednak po uzyskaniu dostępu do konta root możesz samodzielnie wyodrębnić dane lub skorzystać z aplikacji takiej jak

Tytanowa kopia zapasowa :

Kod QR dla Titanium Backup


3
Gorąco polecam Titanium Backup dla użytkowników root. Zwłaszcza jeśli bardzo lubisz flashować nowe mody.
Bryan Denny

Użyłem Titanium Backup z uprawnieniami roota, działał bardzo dobrze.
Drake

nawet z komputera?
Louis Rhys,

1
@Louis Rhys: Możesz uzyskać do niego dostęp przez ADB, ale IIRC nie pojawi się w trybie pamięci masowej USB.
Piskvor

38

Tak, możesz wykonać kopię zapasową danych Angry Birds bez rootowania telefonu ! To zajmuje kilka kroków i jest to proces ręczny, ale mimo to dość łatwy. Działa to z moim telefonem Samsung Android 2.

 1. Zainstaluj zestaw Android SDK na swoim komputerze z http://developer.android.com/sdk/index.html . Będziesz używać programu ADB, który jest częścią narzędzi platformy SDK.
 2. Podłącz urządzenie z Androidem do komputera w trybie debugowania . Na moim telefonie Galaxy S Android 2 musiałem przejść do ustawień / aplikacji / rozwoju i włączyć debugowanie USB przed podłączeniem kabla.
 3. Na komputerze uruchom wiersz polecenia i uruchom następujące polecenia:
  cd „C: \ Program Files \ Android \ android-sdk \ platform-tools”
  adb pull /data/data/com.rovio.angrybirds/files/highscores.lua C: \ MyBackup \ ab_highscores.lua
  adb pull /data/data/com.rovio.angrybirds/files/settings.lua C: \ MyBackup \ ab_settings.lua

Oczywiście podaj własne nazwy katalogów w zależności od tego, gdzie zainstalowałeś zestaw SDK systemu Android i gdzie chcesz zapisać pliki.

Aby przywrócić pliki później:

 1. Ponownie zainstaluj Angry Birds i ukończ co najmniej jeden poziom. (Dzięki temu urządzenie ma odpowiednie katalogi).
 2. Podłącz urządzenie w trybie debugowania i uruchom wiersz polecenia, jak opisano powyżej. Uruchom następujące polecenia:
  cd „C: \ Program Files \ Android \ android-sdk \ platform-tools”
  adb push C: \ MyBackup \ ab_highscores.lua /data/data/com.rovio.angrybirds/files/highscores.lua
  adb push C: \ MyBackup \ ab_settings.lua /data/data/com.rovio.angrybirds/files/settings.lua

P: Czy to jest bezpieczne?
Odp .: Tak! Android SDK jest dostarczany przez Google, twórców Androida, do użytku przez programistów piszących aplikacje na urządzenia z Androidem. ADB, jego Android Debugging Bridge, to oficjalny sposób, w jaki Google chce, aby programiści współdziałali z urządzeniami z Androidem. Dopóki jesteś ostrożny z tym, jakie pliki pchasz / wyciągasz, wszystko jest w porządku.

P: A co z sezonami Angry Birds?
Odp .: Tak samo jak powyżej, ale zamiast „angrybirds” wpisz „angrybirdsseasons” (i oczywiście zmień nazwę lokalnego pliku kopii zapasowej!).


To działa! Przetestowałem to z linuksem i działa dobrze przynajmniej do pobierania tych plików z urządzenia. Kiedy ponownie instaluję (lub aktualizuję) mojego Androida, będę wiedział, czy działa zbyt dobrze, odpychając go z powrotem.
Nicolás

To działało idealnie. Zrobiłem to z angrybirds rio (com.rovio.angrybirdsrio) i działało bezbłędnie. Musisz jednak dokładnie wpisać ścieżkę i nie możesz poruszać się po systemie plików na urządzeniu z Androidem za pomocą powłoki adb. Otrzymasz wiele błędów odmowy uprawnień, jeśli nie jesteś rootem. Och, i zrobiłem to z kartą galaktyki 10.1.
gregghz

Działa świetnie. Wyeksportowałem je z Xperia X10 mini do Nexusa S. Ta odpowiedź powinna być rzeczywiście wybraną odpowiedzią na pytanie.
mdelolmo,

7

Na rynku dostępny jest program o nazwie „Angry Birds Backup”, który umożliwia tworzenie kopii zapasowych postępów bez dostępu do konta root. Sam tego nie próbowałem, ale słyszałem dobre rzeczy. Możesz przeczytać więcej na ten temat na ich stronie internetowej pod adresem http://www.angrybackup.com/


4

Użyłem programu Antbee o nazwie Angry Birds Backup. Działało świetnie i było bezpłatne. W przypadku Seasons i Rio użyłem Angry Birds Seasons Backup i Angry Birds Rio Backup firmy Whitney Powell. Wszystkie trzy działały bezbłędnie. Dzięki temu nie musiałem zrootować telefonu i / lub odtworzyć wszystkich tych poziomów.


2

Nie mogę tego przetestować, ponieważ jestem zrootowany, ale zakładam, że ADB pozwoli ci na dostęp do danych przez powłokę. W najgorszym przypadku możesz skopiować dane do katalogu na karcie SD. Przywrócenie go byłoby problematyczne.

ADB = narzędzie do debugowania systemu Android jako część zestawu SDK systemu Android.

http://developer.android.com/sdk/index.html

Na szczęście unreoked ma narzędzie do rootowania telefonu jako exploita aplikacji, dzięki czemu nie dostajesz 100% roota (możesz zrobić nandroida i wymienić jądra), ale możesz uruchomić tytanową kopię zapasową.

www.unrevoked.com (nieodwołane na zawsze to root za jednym kliknięciem). Sprawdź listę obsługiwanych urządzeń.

Dopóki telefon nie jest zepsuty, nie powinno to unieważniać gwarancji, o ile po prostu uruchomisz tytan i wyjmiesz nieodwołany + tytan podczas zwracania telefonu.


1
ADB nie da ci dostępu do katalogu danych, chyba że jesteś zrootowany. Ale kiedy go zrootujesz, powinieneś być w stanie.
mlevit

@mlevit: Dang! Kolejny powód do rootowania.
Dmitriy Likhten
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.