Jak wyłączyć odbieranie połączeń i wiadomości?


20

Korzystam z telefonu HTC Evo 3D (obecnie Android 2.3, wkrótce Android 4.0), aby rejestrować treningi rowerowe (GPS + Endomondo). Podczas treningów nie chcę odbierać żadnych połączeń / wiadomości z następujących powodów:

  • Nie chcę przeszkadzać podczas relaksu
  • Chcę oszczędzać baterię
  • czasami słucham muzyki, a połączenia / wiadomości przerywają muzykę, co mi się nie podoba, szczególnie gdy rozmowy są związane z biznesem w czasie wolnym od pracy

Jak mam to osiągnąć? Tryb samolotowy nie pozwala na włączenie GPS, dlatego nie jest to rozwiązanie.


Korzystam również z Endomondo (choć z HTC Desire, Android 2.2), a GPS nadal działa, nawet jeśli włączony jest tryb samolotowy. Oczywiście funkcja mapy Endomondo nie będzie działać, jeśli to zrobisz (ponieważ pobiera kafelki mapy z Internetu), ale kto z niej korzysta, gdy są uruchomione ...
Matt

Rozwiązaniem nr 1 i nr 3 byłoby po prostu wyciszenie telefonu. Mój odtwarzacz muzyki (Spotify) nie jest przerywany wiadomościami / e-mailami / połączeniami, jeśli włączony jest tryb cichy.
Matt

Odpowiedzi:


16

Można to osiągnąć na kilka sposobów:

  • Tryb samolotowy: Mówisz, że nie pozwala na GPS, ale tak jest. Musisz włączyć GPS, gdy jesteś w trybie samolotowym.

  • Wyłącz radio: w aplikacji Zadzwoń wybierz *#*#4636#*#* Wybierz informacje o telefonie i wybierz wyłącz radio.

  • Wyjmij kartę SIM. Ten dotyczy tylko urządzeń GSM.

  • Możesz włączyć przekierowanie połączeń w Phone settings -> Call forwarding.

Jeśli Twoim jedynym problemem jest to, że połączenia przerywają muzykę, możesz spróbować użyć odtwarzacza muzyki, który pozwala ustawić sposób obsługi zmian fokusa audio. Jednym z przykładów jest Poweramp .


8

Używam Google Voice i podam ten numer tylko do połączeń i SMS-ów. Ma bardzo przyjemną funkcję „Nie przeszkadzać”.


5

Mr. Number to aplikacja, która pozwala ustawić profile na podstawie profilu głośności (cichy, wibracyjny itp.), Który pozwala zablokować wszystkie połączenia / SMS-y dla danego profilu. Kiedy skończysz, po prostu wyłącz ten profil!

Ponadto, jak wspomniał Richard, tryb samolotowy + GPS byłby cudownie prostym rozwiązaniem :)


4

Na moim Nexusie S z MIUI ROM korzystam z Zapory ogniowej: włącz ją, wybierz zachowanie „odrzucaj wszystkie połączenia” i jestem ustawiony ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.