Wyłączasz ALL roaming?


12

Względnie łatwo wyłączyć roaming danych na urządzeniu z Androidem w sekcji ustawień „Sieci zwykłe i bezprzewodowe”, ale telefon nadal próbuje połączyć się z innymi usługami za pośrednictwem roamingu, takimi jak głos i SMS. Czy istnieje sposób na wyłączenie WSZYSTKIEGO roamingu? Wiem o trybie samolotowym, ale to całkowicie wyłącza wszelką łączność, a także denerwujące jest to, że muszę pamiętać o wyłączaniu i ponownym włączaniu trybu samolotowego, gdy wchodzę / wychodzę z sąsiedztwa tej sieci. Chciałbym móc połączyć się z moją siecią, ale nie zezwalać na roaming.

Po co wyłączać? Ponieważ sieć oferująca roaming nie jest zaufana, ponieważ myślę, że może to być przechwytywanie i rejestrowanie moich danych. Więc nie chcę, żeby mój telefon go używał.


Z ciekawości: co sprawia, że ​​myślisz, że nagrywają?
RR

Ponieważ uważam, że osoby świadczące usługę roamingu były moją firmą i monitorowały cały ruch (nawet robiąc MITM dla HTTPS) przechodzący przez ich sieci komputerowe.
Jez

@Jez: Skąd ta paranoja? Wcześniej pracowałeś dla tej firmy. Jeśli wiesz, że trafisz do tej sieci podczas roamingu, nie używaj jej - simples :) A może zamiast tego dostaniesz przedpłaconą kartę SIM innej sieci i wrzucisz ją na urządzenie?
t0mm13b

1
Ręczne wybranie sieci, a następnie wymuszenie tej sieci wydaje się być jedynym rozwiązaniem. Jak wspomniano, może jednak zepsuć funkcjonalność po wyjściu z tego obszaru. To powiedziawszy, myślę, że jesteś paranoikiem. Nawet jeśli nie uzyskasz dostępu do ich punktu roamingowego, nadal mogą wąchać twoje sygnały z powietrza, jeśli chcą, dane nie są szyfrowane AFAIK, a jeśli je zaszyfrujesz, to kogo to obchodzi o niezaufanych węzłach.
pzkpfw

@ bigbadonk420 Myślę, że twoje ostatnie rozwiązanie może faktycznie być rozwiązaniem w dłuższej perspektywie - potrzebujemy oczywiście szyfrowania wszystkich telefonów komórkowych; głos, MMS, dane itp. Wszystko sprowadza się do danych, wszystkie dane powinny być szyfrowane. Wówczas roaming nie miałby znaczenia z punktu widzenia bezpieczeństwa.
Jez

Odpowiedzi:


2

Nie sądzę, żeby to było możliwe.

Myślę, że kiedy przewoźnicy zgadzają się, aby użytkownicy mogli wędrować po sobie nawzajem, korzystając z ich sieci, prawdopodobnie ich zasady byłyby zgodne w taki sposób, że kiedy możesz zaufać swojemu przewoźnikowi, prawdopodobnie możesz mu zaufać, gdy zaufa drugiemu.

EDYCJA: Właściwie to niedawno się dowiedziałem: kiedy idziesz do Ustawienia> Sieci zwykłe i bezprzewodowe> Sieci komórkowe> Operatorzy sieci, możesz wybrać sieć ręcznie, zamiast robić to automatycznie. Ale w rzeczywistości nie jestem pewien, co zrobi, gdy wyjdziesz poza zasięg wybranej sieci.


Czy jest więc sposób na uzyskanie informacji o sieci, w której korzystasz z roamingu?
Jez

Ach, wczoraj coś znalazłem, sec, aktualizuję odpowiedź.
Steven Roose

-1

Najlepszym sposobem na zrobienie tego w 2017 r. Jest najpierw włączenie trybu samolotowego, który wyłącza wszystko, a następnie ręczne włączenie Wi-Fi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.