Konsekwencje rootowania HTC One X?


12

Wszystko, czego chcę, aby móc na swoim urządzeniu, to móc korzystać z Titanium Backup.

Nie chcę instalować niestandardowych ROM-ów, chcę zachować wszystko tak, jak jest, ale móc uruchamiać aplikacje, które wymagają rootowania jak wyżej.

Jeśli zrootuję urządzenie, czy to powstrzyma instalację aktualizacji OTA? Jeśli się zainstalują, czy będzie wymagać ponownego rootowania?

Czy urządzenia mogą być niezrootowane?

Odpowiedzi:


6

Tak, większość producentów (AFAIK, w tym HTC, ponieważ miałem takie doświadczenia z moim EVO 4G) będzie mieć przerwę na aktualizację OTA, jeśli urządzenie zostanie zrootowane. To mogło się zmienić, ale o ile wiem, OTA nie będzie działać po rootowaniu.

Urządzenia można jednak zrestartować , jednak niektóre są łatwiejsze niż inne, a proces jest inny dla większości urządzeń. Należy pamiętać, że większość metod odreagowania wymaga pełnego wyczyszczenia . Taka jest natura.

Jeśli jednak dam ci trochę osobistych porad, niestandardowe ROM-y mogą zwykle dać ci funkcje aktualizacji OTA i wiele, wiele więcej;)


1
Wiele metod odrejestrowywania można cofnąć bez powodowania czyszczenia, nie ma nic o odreagowaniu wymagającym czyszczenia.
Lie Ryan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.