Czy mogę ręcznie obracać telefon, gdy automatyczne obracanie jest wyłączone?


26

Android ma ciekawą funkcję wyłączania automatycznego obracania ... Czy istnieje jakiś gest lub kombinacja klawiszy, aby obrócić ekran? (Powiedz, że jestem w przeglądarce i chcę się obracać). Chodzi o to, aby włączyć automatyczne obracanie = wyłączone (najczęściej pożądane) i ręcznie zmienić orientację w razie potrzeby bez wychodzenia z aplikacji (najlepiej).

Odpowiedzi:


12

Używam szybkich ustawień i istnieje opcja przełączania automatycznego obracania. Mam go, więc skrót do szybkich ustawień jest dostępny na pasku powiadomień, więc przełączenie wymaga przesunięcia, dwóch dotknięć i przycisku wstecz, aby przełączyć i wrócić do aplikacji, w której byłem.

Jeśli chcesz to zmniejszyć, tap home, toggle, tap returnjeśli używasz QuickDesk, który pozwala umieszczać widżety w jego wyskakującym oknie.

Jestem pewien, że prawdopodobnie mógłbyś to ustawić jako narzędzie do sortowania w Gesture Launcher, ale nigdy nie miałem szczęścia z tą aplikacją. Wszystko, co robi, to dla mnie siła.

Edycja: Przepraszam, źle odczytałem twoje pytanie. Nie znam żadnej takiej aplikacji i rozejrzałem się, ale wyszedłem pusty. Osobiście byłoby to idealne zachowanie orientacji ekranu i chociaż nie miałbym pojęcia, jak to zrobić, nie może być to takie trudne. Poleciłbym zapytać na forum XDA. Mam nadzieję, że ktoś może wiedzieć, a może jeden z deweloperów stworzy aplikację, aby to zrobić.


2
Tak, przełączanie ręczne / automatyczne jest w porządku. Chcę tylko zmienić orientację. Innymi słowy, jeśli jestem w trybie ręcznym i pionowym i muszę iść do krajobrazu (i trzymać się tam).
Dmitriy Likhten

1
Ohhh, teraz rozumiem. To byłoby naprawdę bardzo fajne. Nic nie jestem świadomy i nic nie mogę znaleźć. Nie jestem deweloperem, ale wydaje mi się, że napisanie aplikacji do zrobienia tego nie może być trudne. Możesz zacząć pytać na forach XDA, a może ktoś to zrobi.
Mat.

Wszystko gotowe. Przepraszam, że nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Jeśli znajdziesz taki, zgłoś się, ponieważ chciałbym mieć taką aplikację.
Matt

2
Gdzie kiedykolwiek potrafisz znaleźć odpowiedź na to pytanie, czy nadal używasz obejść?
Matt

@DmitriyLikhten Jeśli to może pomóc, mogę to zrobić z moim telefonem. Jeśli wyłączę automatyczne obracanie i wysunę klawiaturę fizyczną, zostanie ona ustawiona w pozycji poziomej, a gdy wsunę ją z powrotem, zostanie ustawiona w pozycji pionowej. Zmusza nawet ekran blokady do wyświetlania w orientacji poziomej, co zwykle nie powoduje, rozciągając tapetę. Mam Samsung Galaxy Q (SGH-T589W) z systemem Gingerbread 2.3.6.
Ariane

3

Nie wiem, jak to zrobić za pomocą narzędzi systemowych. Znam jednak kilka aplikacji, które pozwolą ci wykonać to zadanie. Potrzebujesz dostępu do roota . Oto, co mam: Ultimate Rotation Control i GMD GestureControl Lite . GestureControl pozwala ci ścisnąć prawie każdy gest. A URC ma możliwość udostępniania przełączników orientacji ekranu jako „Akcje”. Więc idziesz do GMD i robisz nowy gest i przywiązujesz go do „Action” - dowolnej pożądanej orientacji z URC.

PS Aby korzystać z GMD, musisz mieć root, ponieważ AFAIK Android nie ma innego sposobu ustawiania gestów systemowych.


2

Ponieważ powiedziałeś, że przełączanie auto jest w porządku, możesz po prostu użyć szybkiego rozwijania ustawień w Jelly Bean i później. Przytrzymaj telefon w żądanej orientacji, a następnie opuść tacę ustawień i ponownie włącz automatyczne obracanie. Po obróceniu wyłącz go natychmiast.

Możesz go nawet używać w telefonach, które nie mają zasobnika z ustawieniami zapasów, jeśli mają zamienniki. Telefony Samsung są tego przykładem: zamiast dwóch tac, mają jeden panel powiadomień z „ustawieniami szybkiego dostępu” u góry. Możesz skonfigurować wyświetlane ustawienia, a automatyczne obracanie jest jedną z opcji.


1

Możesz użyć Tap'n'Turn . Pokazuje małą strzałkę na ekranie, gdy wyczuwa zmianę orientacji. Naciśnięcie go spowoduje obrócenie ekranu, nawet gdy automatyczne obracanie jest wyłączone.

Zamiast obracać ekran od razu, wyświetla ikonę, która pozwala wyraźnie dostosować orientację

Można go również znaleźć na F-Droid .


0

nie sądzę, jeśli twoja autorotacja jest wyłączona, tylko uruchomiona aplikacja może zmusić program do obracania się programowo. Możesz to zrobić za pomocą kodu, ale tylko dla aplikacji, a nie dla innych.

Dobrym przykładem jest YouTube, jeśli uruchamiasz YouTube w trybie pionowym, a nawet jeśli Twoja opcja autorotate jest wyłączona, możesz kliknąć przycisk, aby obejrzeć wideo w trybie poziomym.


0

Możesz to zrobić za pomocą Tasker . Oto mały samouczek

Na ekranie profili kliknij przycisk + i wybierz aplikację. Na poniższym ekranie z listą zainstalowanych aplikacji wybierz aplikację, w której chcesz wyłączyć blokadę Orientacji po otwarciu.

Wróć i zostaniesz poproszony o utworzenie nowego zadania. Utwórz i dodaj akcję Wyświetl obrót i włącz ją.

Teraz wróć i naciśnij długo utworzone zadanie i kliknij „Dodaj zadanie wyjścia”, zrób to samo, co poprzednio, ale zamiast ustawiać je jako włączone, wyłącz je.

Teraz za każdym razem, gdy otworzysz wybraną aplikację (przeglądarkę), możesz przełączyć się do trybu poziomego, a innym razem pozostać zablokowanym bez względu na orientację, w której zostawiasz aplikację.


0

Pytanie jest stare, ale myślę, że wciąż są ludzie, którzy czytają te odpowiedzi i potrzebują tej funkcji na swoim urządzeniu. To wciąż nie jest standardowa funkcja Androida, ponieważ jest to nieco bardziej skomplikowana kwestia, niż się wydaje. Mam aplikację, która wykonuje to, czego wymaga OP z menu powiadomień. I jest więcej konfiguracji do sterowania ekranem. Aktywnie rozwijam aplikację od miesięcy. Możesz to sprawdzić tutaj .


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.