Czy są jakieś badania na temat tego, które usługi / czujniki zużywają baterię?


10

Szukam badań / porównań dotyczących zużycia energii przez określone usługi / czujniki (3G, Wi-Fi, GPS, Bluetooth, akcelerometr) w urządzeniach z Androidem. Wiem, że dokładna odpowiedź może się różnić w zależności od telefonu, ale pytanie jest ogólne - które czujniki zużywają więcej niż inne.

Czy ktoś natknął się na coś takiego?


1
Na moim HTC One X ekran jest zdecydowanie największym drenażem.
cjk

1
Oczywiście GPS zużywa najwięcej.
roxan

Odpowiedzi:


12

Jeśli spojrzysz na ten film z konferencji Google I / O i slajdy, zobaczysz, że pokazują one, ile WiFi, procesor, ekran, GPS, akcelerometr itp. Wykorzystują w urządzeniu.

Oto wideo i slajdy .

Krótkie podsumowanie na wypadek, gdyby linki nie działały:

Wykorzystanie baterii telefonu Android

Pokazuje ilość baterii zużywanej przez komponenty w miliamperach (mA). Kolejną potrzebną jednostką są miliamperogodziny (mAh), w których mierzona jest pojemność baterii, typowy smartfon może mieć pojemność 1600 mAh. Po włączeniu ekranu możemy zobaczyć, jak długo może trwać urządzenie, dzieląc pojemność (1600 mAh) przez zużycie (~ 100 mA), co daje nam 16 godzin użytkowania przy włączonym ekranie LCD.

To interesujące wideo, jeśli poświęcisz trochę czasu, aby obejrzeć całość. Omówiono blokady budzenia, w których aplikacja obudzi urządzenie, aby samo się zaktualizowało oraz ich wpływ na żywotność baterii, co jest aspektem, którego zwykle nie rozważam w aplikacjach.


0

Dla rzeczywistych czujników (akcelerometr itp.) Podają tam nominalny pobór mocy w interfejsie. Istnieją aplikacje, które to pokazują, używam do tego Z-DeviceTest. W praktyce wartości czujników są zwykle zmniejszone przez procesor, który musi być aktywny, aby cokolwiek zrobić z danymi, i często masz ekran, na którym jest oczywiście jeszcze gorzej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.