Jak mogę pozbyć się powiadomienia o małej ilości miejsca na dysku?


10

Często pojawia się powiadomienie o małej ilości miejsca na dysku. Nie mogę się tego pozbyć; przycisk usuwania nie usuwa go, podobnie jak jego dotykanie. To po prostu zajmuje miejsce. Jak mogę się tego pozbyć?

Mam 20 MB wolnego miejsca na telefonie, co nie jest dużo, ale wystarcza. Wiem już, ile miejsca jest dostępne, więc ciągłe przypomnienie nie ma sensu, ponieważ nic nie chcę usunąć, aby zwolnić miejsce.

To jest Google / HTC Nexus One z systemem Android 4.0. (Całkiem stary telefon z systemem ICS, ale tak było, kiedy go kupiłem z drugiej ręki.)

Zmiany w odpowiedzi na komentarze i odpowiedzi:

  • Przeniosłem już wszystkie możliwe aplikacje na kartę SD, a nawet kilka, których nie powinno się tam przenosić. Niestety, Android nalega na trzymanie niektórych rzeczy w telefonie, nawet gdy aplikacje są wyłączone. Jako użytkownik Linuksa nie rozumiem tego. Przez połączenie wyborze $PATHstudnię i manipulowania punktów montowania i dowiązania odpowiednio, nie mogę zrozumieć, dlaczego powinna ona dokonać żadnej różnicy do systemu, w którym jest zainstalowana aplikacja.

  • Wyczyściłem już pamięć podręczną. Nie ma tam wiele, ponieważ byłem agresywny w zarządzaniu pamięcią podręczną. Wyczyściłem nawet dane kilku aplikacji.

  • Nie zadałem sobie jeszcze sprawy z przeniesieniem danych na kartę SD, o co tutaj pytałem . Myślę jednak, że przyniesie to tylko kilka MB oszczędności.


Czy możesz przenieść aplikacje na kartę SD? To może być twój najlepszy zakład. W mojej odpowiedzi na podobne pytanie istnieje kilka innych sugestii .
Gary

Nawiasem mówiąc, Android nie pozwala przechowywać niektórych rzeczy na zewnętrznej karcie SD, ponieważ (1) jest wymienny i (2) to FAT32, więc uprawnienia do plików są problemem.
Loga

Odpowiedzi:


3

To jest niezwykle denerwujące, prawda? Nie ma sposobu, aby powstrzymać go na niezmodyfikowanej systemu, który znam, ale może przynajmniej zwolnić więcej wewnętrznej przestrzeni dyskowej przez opróżnienie systemu i aplikacji pamięci podręcznej za pomocą aplikacji takich jak SD Maid lub przechodząc do sekcji zarządzania aplikacjami ( Settings->Applications->Manage Applications->All, a następnie kliknij na nazwę aplikacji) i ręczne czyszczenie danych aplikacji dla świń, takich jak Google Maps i tym podobne, za pomocą Clear cacheprzycisku (uwaga: nie usuwaj danych aplikacji ! tylko pamięć podręczna ).


Dzięki za odpowiedź. Dodałem dodatkowe szczegóły do ​​mojego pytania, ale prawdopodobnie nie zmienią twojej odpowiedzi.
Scott Severance,

5

Tak, mam rozwiązanie. Przesuń palcem w dół, aby uzyskać powiadomienia, a następnie przytrzymaj ekran, na którym jest napisane „niewystarczająca ilość miejsca”. Pojawi się małe okno z informacją „Informacje o aplikacji”. Naciśnij to, aby przejść do ustawień systemu Android. Jest zaznaczone pole „pokaż powiadomienia” Odznacz to pole, a problem zostanie rozwiązany. (pole można później zaznaczyć ponownie, aby można było otrzymywać inne powiadomienia, ale problem nie powinien się powtarzać).


3

Uruchom następujące polecenia adb shelllub terminal główny (drugi może nie działać w nowszych wersjach Androida):

settings put secure sys_storage_threshold_percentage 5
settings put gservices sys_storage_threshold_percentage 5

Domyślny próg wynosi 10%, więc możesz go zmniejszyć do 5%, a może nawet poniżej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.