Czy istnieje szybka naprawa Galaxy Nexus, gdy sygnalizuje „ładowanie” bez połączenia przez USB?


9

Mój Galaxy Nexus przechodzi w tryb ładowania, ale gdy nie jest podłączony. Symbol baterii wskazuje wtedy ładowanie, a gdy jest w trybie wstrzymania, wyświetlacz włącza się, co powoduje szybkie rozładowanie baterii. Nadal jestem w stanie naładować telefon, podłączając kabel USB.

Problem jest w dużej mierze omawiany na stronie http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1427539 za pomocą różnych sugerowanych rozwiązań:

  • wysłać urządzenie do Samsung w celu naprawy
  • użyj niestandardowej pamięci ROM
  • całkowicie rozładuj akumulator i ładuj go przez noc
  • wymienić port USB
  • wyczyść port USB

Myślę, że to problem sprzętowy. Ale przed wysłaniem urządzenia do Samsunga (i pozostania przez chwilę bez telefonu) wolałbym spróbować wyczyścić port lub inne „szybkie” rozwiązania. Czy ktoś ma takie instrukcje?


Miałem podobny problem z moim Nexusem S, jednak był on przerywany i ostatecznie zniknął sam, inni też mieli problem, więc warto poszukać problemu z Nexusem S i wypróbować sugerowane poprawki.
Peanut

Odpowiedzi:


4

Jeśli znasz takie rzeczy, iFixit ma raport na temat porzucenia dla Galaxy Nexus, dość łatwo jest go zdemontować, aby uzyskać dostęp do portu micro USB po kroku 7 i sprawdzić go.

Używam alkoholu izopropylowego i q-tipsów do normalnego czyszczenia.

Nie sugeruję jednak, abyś spróbował, jeśli nie masz doświadczenia z takimi rzeczami.


Dzięki. Mógłbym to naprawić za pomocą sprężonego powietrza, nawet bez demontażu.
Rodja

3

Pracując profesjonalnie w branży remontów telefonów, sugerowałbym użycie do czyszczenia IPA (alkoholu do celów przemysłowych), a następnie sprężonego powietrza.

NIE WOLNO PODCZAS ŻADNYCH OKOLICZNOŚCI POWIETRZA OD UST DO ŻADNEGO OTWARTEGO URZĄDZENIA. Może to spowodować niewielkie uszkodzenie wody spowodowane wilgocią oddechu lub zwarciem elementów.


1

Byłem w stanie to naprawić, po prostu dmuchając do portu USB. Spróbuj sam, zanim zaczniesz rootować i rozmontowywać.


0

Za pomocą igły delikatnie przebijam górną część małej zakładki w porcie USB i sprężonym powietrzem. Naprawił to.


0

łatwy. za pomocą bardzo małego płaskiego śrubokręta lekko zginaj flagę w kierunku ekranu w porcie ładowania. to naprawi to. Dosłownie właśnie to zrobiłem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.