Jak współdziałają czaty Gmail (komputer) i Talk (Android)?


11

Interakcja między Google Talk przez Gmail a Google Talk za pośrednictwem klienta Android wydaje się myląca. Oto moje rozumienie tego, jak działają rzeczy:

  • Jeśli czat zostanie uruchomiony w Gmailu, zsynchronizuje się (w pobliżu) w czasie rzeczywistym z Talk.
  • Jeśli czat zostanie rozpoczęty w Talk, pojawi się w historii czatów w Gmailu, ale nie odrodzi się nowy czat w Gmailu (więc czat ogranicza się do Talk).
  • Jeśli czat zostanie uruchomiony w Gmailu i będzie kontynuowany w Talk, wiadomości przestaną być wysyłane na czat w Gmailu, a nowe wiadomości będą wysyłane do Talk (jak również historia czatu w Gmailu). Z mojego (krótkiego) doświadczenia to przejście może być nieco niestabilne.

Czy to w zasadzie to działa? Chciałbym zobaczyć idealną synchronizację 1: 1 między Gmailem a Talk. Oznacza to, że jeśli zacznę czat w Talk, utworzy nową kartę czatu w Gmailu, a wszystko zostanie przeniesione do obu i odwrotnie.

Czy ktoś wie, czy jest to w przygotowaniu, czy nawet możliwe teraz? Jak wszyscy inni radzą sobie z płynnym przejściem między Gmailem a Talk?

Dzięki!

Odpowiedzi:


9

Aby zapewnić pewne podstawy tego pytania, Google Talk używa xmpp (aka Jabber), który jest otwartym standardem wiadomości błyskawicznych. W ramach tego standardu każdemu klientowi czatu (czat w Gmailu i aplikacji do rozmów na Androida) przypisany jest zasób. Serwer następnie używa zasobu, aby wiedzieć, który klient się komunikuje.

Oto jak działa interakcja: Powiedz, że twoje konto Gmail to bob@gmail.com . Zatem czat Gmail może być bob@gmail.com/gchat, a aplikacja do rozmowy bob@gmail.com/talk

Kiedy twoja przyjaciółka Sue ( sue@gmail.com ) chce Ci wysłać wiadomość, po prostu wysyła ją na adres bob@gmail.com . W tym momencie serwer albo wysyła wiadomość do dowolnego klienta, którego ostatnio używałeś, albo wysyła wiadomość do wszystkich aktualnie podłączonych klientów (Google robi to drugie).

Gdy odpowiadasz Sue za pomocą aplikacji do rozmowy, ona otrzymuje wiadomość od bob@gmail.com/talk . Teraz, zamiast wysyłać kolejne wiadomości na adres bob@gmail.com , klient Sue wysyła teraz wiadomości bezpośrednio na adres bob@gmail.com/talk i będzie to robić do momentu otrzymania wiadomości od innego klienta.

Oznacza to, że to, co powiedział Saiboogu, powinno działać. Oznacza to, że aby przełączać się między klientami, wyślij wiadomość do osoby, z którą rozmawiasz, od wybranego klienta.


tl; dr : Zdarza się to zgodnie z projektem , obejście problemu Saiboogu.


Dziękuję za wyjaśnienie. Byłem nieco świadomy tego, jak działa Jabber, ale założyłem, że Google ma warstwę Jabber skierowaną do Internetu, a następnie kierowałem wiadomości do klientów przy użyciu własnego systemu wewnętrznego. Fakt, że używają zwykłego Jabbera, ma o wiele większy sens.
nieużywany

4

Nie wiem, czy to, co proponujecie, jest rozważane - byłoby miło.

Twoje streszczenie tego, jak to wszystko działa, brzmi dokładnie. Obsługuję przejście, wysyłając nową wiadomość z dowolnej nowej lokalizacji, w której kontynuuję rozmowę, aby ręcznie zmusić ją do przekierowania. Jak mówisz, nie poznasz historii, ale jest to najprostsza metoda.


Zgadzam się, bardzo denerwuje mnie sposób, w jaki obecnie działa.
Bryan Denny
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.