Czy mogę zmienić sprzętowe mapowanie przycisków za pomocą CM9 (Samsung Galaxy S2)?


15

Mam GS II i ostatnio sflashowałem do CM9 - chciałem wiedzieć, czy jest jakiś sposób na zmapowanie przycisków sprzętowych z powrotem na skróty TouchWiz - konkretnie długie naciśnięcie przycisku menu = szukaj (naprawdę tego używałem i bardzo tego brakuje).

W związku z tym - chciałem również wiedzieć, czy są jakieś porty TouchWiz tylko dla skrótów (połączenie z prawym przesunięciem / wiadomość z przesunięciem w lewo itp.) Dla CM9 lub innej wąskiej / czystej pamięci ROM ICS.

Odpowiedzi:2

Plik mapy klawiszy dla Cyanogen znajduje się w /system/usr/keylayout/qwerty.kl .

Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć sposób na zmianę tego pliku (nigdy nie zapomnij o utworzeniu kopii zapasowej). Oczywiście wymaga to zrootowania urządzenia, możesz to łatwo zrobić za pomocą Root Explorera . Android ładuje konfiguracje mapy klawiszy podczas uruchamiania, więc wszelkie zmiany podczas działania systemu wymagają ponownego uruchomienia.

Nie jestem pewien, jak długo naciśnięcie jest mapowane na tym pliku. Moja funkcja wyszukiwania działa długo, naciskając menu. Sprawdziłem to i znalazłem te dwie linie:

key 127 SEARCH WAKE_DROPPED
key 217 SEARCH WAKE_DROPPED

Sprawdź, czy te wiersze pasują do twoich w pliku, a jeśli nie, zmień je w podobny sposób.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.