Czy można wymieniać baterie, gdy telefon jest podłączony do ładowarki?


12

Wyłączenie i ponowne uruchomienie telefonu zajmuje kilka minut, czasem przydałaby się możliwość wymiany baterii bez wyłączania (tj. Zamiana całkowicie naładowanej baterii przed wyjściem). Czy telefon będzie działał bez baterii, gdy jest podłączony do ładowarki ściennej? Czy wymiana akumulatora bez wyłączania jest bezpieczna?

Odpowiedzi:


3

Właśnie wypróbowałem to na dwóch telefonach, Samsungu Galaxy 551 i Samsungu Galaxy S. To nie działa. Telefony zwykle po prostu się wyłączają. Jednak pewnego razu Galaxy S nie wyłączył się od razu, ale nie byłem w stanie włożyć baterii z powrotem przed wyłączeniem. Mój Google Nexus S jest tak zaprojektowany, że nie możesz nawet zdjąć tylnej obudowy bez jej odłączenia.

Podejrzewam, że w większości telefonów nie jest to po prostu obsługiwana funkcja i prawdopodobnie nie zauważysz, że działa ona nigdzie. Nie wspominając o tym, że utrata zasilania może uszkodzić komponenty lub uszkodzić dane. Jest to jeden z powodów, dla których telefon monitoruje żywotność baterii i wyłącza się, jeśli nie ma wystarczającej mocy baterii.


W przypadku mojego motocykla Droid Bionic, gdy wyjąłem baterię, natychmiast przeszedł do ekranu startowego sprzętu, a następnie wyświetlił ikonę brakującej baterii.
TomG

13

To zależy od urządzenia, jeśli producent może zmieścić się w obwodach, aby używać ładowarki sieciowej bez baterii, to tak, możesz to zrobić. Większość laptopów może działać bez baterii, ale wątpię, czy wiele smartfonów to robi; telefony są przeznaczone przede wszystkim do użytku w podróży, podczas gdy laptopy są częściej podłączane.

Bezpiecznym testem jest normalne wyłączenie telefonu, podłączenie telefonu do ładowarki i wyciągnięcie baterii, a następnie spróbuj uruchomić telefon przy użyciu tylko ładowarki ściennej. Jeśli możesz uruchomić komputer, jest 90% prawdopodobne, że będziesz w stanie wyciągnąć baterię podczas pracy bez powodowania ponownego uruchomienia.

Czy wymiana akumulatora bez wyłączania jest bezpieczna?

Jeśli telefon nie ma odpowiedniego obwodu, będzie nie mniej bezpieczny niż samo odłączenie baterii. W telefonie komórkowym nie ma ruchomych części, a cały nowoczesny sprzęt został zaprojektowany w taki sposób, że całkowita utrata zasilania po prostu ponownie zainicjuje sprzęt, tak jakby właśnie się uruchamiał. Dlatego jedyne możliwe uszkodzenie, jakie możesz wyrządzić, to system plików.

Nowoczesne dziennikowane systemy plików zaprojektowano tak, aby były w stanie wytrzymać utratę zasilania. Jeśli używasz kronikowanego systemu plików, np. Ext3 lub ext4, twoje dane powinny być bezpieczne; jeśli używasz nieprzypisanego systemu plików, np. FAT lub ext2, istnieje niewielka szansa na uszkodzenie systemu plików.


4

Czy instrukcja użytkownika ma jakieś zakazy wyjmowania baterii po podłączeniu? To byłby mój pierwszy punkt informacji. I prawdopodobnie nie spróbowałbym tego sam, ale to tylko ja.

Problem polega na tym, że nie masz pojęcia, czy ludzie, którzy zaprojektowali obwód ładowania, wzięli to pod uwagę, czy nie, i nie wiesz, jak zrobili obwód ładowania, więc nie wiesz na pewno, czy jest to bezpieczne, czy nie Spróbuj.

Zgaduję, że to nie zaszkodzi Twojemu telefonowi, ponieważ projektant powinien zrobić coś bezpiecznego w przypadku „braku baterii”. Nie zdziwiłbym się również, gdyby telefon po prostu się wyciął lub wszedł w tryb „och noe, bateria się skończyła” i od razu się wyłączył.


Przeczytaj ponownie instrukcję obsługi, bez żadnych informacji na ten temat.
TomG

3

Ta funkcja jest obsługiwana w telefonie Samsung Galaxy Nexus. Rutynowo wymieniam baterie, gdy telefon jest podłączony do ładowarki sieciowej. Jedyny problem, jaki zauważyłem, to to, że poziom baterii nie aktualizuje się od razu do nowego poziomu, ale powoli wzrasta z czasem.


2

Dla zupełności chcę powiedzieć, że operowałem moim starym LG GT 540 niezliczoną ilość razy przy wyjętej baterii, podczas gdy kabel USB jest podłączony. Mogę włączyć go w takich sytuacjach (i uruchomić CWM). Sądzę więc, że może być więcej telefonów LG z Androidem o podobnych obwodach. Od czasu uaktualnienia do mojego nowego Galaxy S2 byłem zbyt niechętny, aby go wypróbować.


0

Najbardziej ograniczonym zasobem smartfona jest jego bateria. Oznacza to, że telefony są specjalnie zaprojektowane, aby przetrwać straty mocy. I wyobraź sobie, że rozłączenie się przy kolejnym ponownym uruchomieniu spowodowałoby cegłę z pewnym prawdopodobieństwem. Ile skarg to spowodowałoby?

Odpowiedź jest prosta: po
prostu spróbuj zmienić baterię. Jeśli to działa: w porządku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.