Sparuj jednocześnie dwa urządzenia Bluetooth


9

Tworzę aplikację na tablet z Androidem, która będzie kontrolować płytkę mikrokontrolera Arduino (sparowaną przez bluetooth). Jednak tablet zostanie również sparowany przez Bluetooth z moim telefonem z Androidem, aby udostępnić połączenie internetowe telefonu. Czy mogę sparować urządzenia w ten sposób jednocześnie?


Który profil służy do sterowania Arduino? RFCOMM?

Nie jestem pewien - jest to w początkowej fazie mojego rozwoju. Oto moduł, o którym myślałem - obsługuje BCSP, DUN, LAN, GAP SDP, RFCOMM i L2CAP. sparkfun.com/products/158
SSumner

Odpowiedzi:


9

AFAIK, połączenia Bluetooth mogą występować jednocześnie, o ile ich granice operacyjne nie nakładają się. Innymi słowy, nie można połączyć dwóch zestawów słuchawkowych Bluetooth jednocześnie, ale można jednocześnie podłączyć klawiaturę bluetooth i mysz bluetooth do tego samego urządzenia (osobiście przetestowałem ten ostatni scenariusz i działa!)

Tak więc w twoim przypadku zakładam, że kroki, które należy podjąć, obejmują upewnienie się, że dwa strumienie komunikacyjne nie wymagają żadnej z tych samych funkcji, co brzmi tak, jakby to możliwe, ponieważ jeden jest ściśle związany z dostępnością w Internecie. Jeśli połączysz oba urządzenia i nie będą one sparowane jednocześnie z urządzeniem, prawdopodobnie nie będziesz w stanie tego zrobić. Ale jeśli zarejestrują się jako różne typy urządzeń (na przykład pod różnymi „profilami” Bluetooth), możesz mieć szczęście!

Przepraszamy, nie ma nic ostatecznego. Najważniejsze tutaj może być próba i błąd. Jeśli początkowo nie działają, możesz skonfigurować Arduino, aby rejestrowało się pod innym „profilem” po podłączeniu do tabletu, aby nie zakłócać połączenia internetowego przychodzącego z telefonu.


Możesz też wyeliminować problemy, używając tetheringu Wi-Fi, aby udostępnić połączenie internetowe telefonu, a następnie używając Bluetooth wyłącznie do Arduino.
jlehenbauer

Jedynym problemem jest to, że Wi-Fi tethering wymaga (a) planu tetheringu, za który nie zamierzam płacić, lub (b) zrootowanego telefonu, którego nie zamierzam robić zaraz po otrzymaniu nowego telefonu (mam zrootowany telefon, ale niedługo zamierzam dokonać aktualizacji do telefonu 4G), więc tethering przez Bluetooth jest moją jedyną opcją. Dziękuję za odpowiedź.
SSumner

oczywiście! Zrootowałem swój telefon przede wszystkim do modemu Wi-Fi, ale całkowicie rozumiem, że nie chcę od razu korzystać z nowego telefonu: Mam nadzieję, że dual-BT działa dla Ciebie!
jlehenbauer

1
W rzeczywistości opcja modemu Wi-Fi może działać. Korzystałem z aplikacji FoxFi, a tryb hotspotu Wi-Fi działa świetnie. Więc może potrzebuję połączyć się tylko przez Bluetooth dla Arduino. Dzięki!
SSumner,

Cóż, w Androidzie 4.1, umiejętność hotspot Wi-Fi została usunięta, więc jestem z powrotem, która bluetooth
SSumner

1

Niektóre urządzenia mają równoczesny limit połączeń z powodu ograniczeń zasilania / zasobów (zwykle tanie telefony z funkcją, takie jak mój stary SEMC W880i, dopuszczają tylko do 5 połączeń jednocześnie). Można również skonfigurować niektóre aplikacje, takie jak przesyłanie plików Bluetooth, aby ograniczyć maksymalną liczbę jednoczesnych połączeń. Ogólnie rzecz biorąc, implementacja bluetooth Androida nie wymusza takiego ograniczenia. Mogłem jednocześnie korzystać z klawiatury, myszy, kontrolera gier i zestawu słuchawkowego Bluetooth. Możliwość udostępniania Internetu przez Bluetooth zależy od twojego urządzenia, nie każdy producent telefonów / tabletów to implementuje (większość ROM-ów obsługuje to).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.