Czy mogę zmusić radioodtwarzacz mojego samochodu do odtwarzania dźwięku przez USB z mojego Galaxy S3?


10

Właśnie przeniosłem się z iOS na Androida, kupując nową Galaxy S3. Piękny telefon; Do tej pory jestem pod wrażeniem.

Jedyne, z czym się zmagam, to odtwarzanie audio przez USB w jednostce głównej mojego samochodu.

Mam 2012 Nissan Juke (ulepszony radioodtwarzacz Nav z portem USB w konsoli środkowej), który działa dość płynnie z moim iPhonem 4. Podłączę kabel USB, a moja muzyka zacznie być odtwarzana przez głośniki samochodu - z nazwami / albumem / długością itp. wyświetlanymi na wyświetlaczu jednostki głównej. Działa to z muzyką załadowaną do telefonu i aplikacją Spotify.

Po podłączeniu S3 telefon wykrywa połączenie i pyta, jakiego trybu chcę użyć - tryb multimediów lub tryb aparatu. Niezależnie od tego, którego trybu używam, radioodtwarzacz nie może odtwarzać muzyki zapisanej ani Spotify.

Przeczytałem trochę i zastanawiam się, czy ma to związek z niemożnością renderowania się S3 w trybie pamięci masowej .

Czy ktoś ma jakieś sugestie dotyczące obejścia tego problemu lub aplikacji, która może rozwiązać problem? Mogę odtwarzać dźwięk przez Bluetooth, ale jego interfejs nie jest tak płynny i zapomnę włączyć / wyłączyć Bluetooth; nie chcę nadmiernie rozładowywać baterii.


1
W dużej mierze zgaduję, ale nie sądzę, że problemem jest tryb pamięci masowej USB, ponieważ iPhone również tego nie obsługuje. Myślałem, że złącze USB w samochodzie jest zaprojektowane specjalnie dla interfejsu złącza iPhone / iPod, podobnie jak wiele innych urządzeń peryferyjnych (głośniki, stacje dokujące itp.). Mój samochód ma podobne złącze (przynajmniej brzmi podobnie) oznaczone „iPod”, które pozwala mi używać stereo do sterowania iPodem, ale tylko iPodem. W moim telefonie po prostu muszę zamiast tego użyć wejścia „Aux” 3,5 mm.
eldarerathis

Sprawdziłem instrukcję urządzenia głównego i nie ma w nim nic konkretnego na temat iPhone'a. Port USB na jednostce głównej ma po prostu znak USB, a nie etykietę „iPhone”.
dunc

możesz włączyć pamięć masową USB, jeśli nie masz nic przeciwko rootowaniu android.gs/…
Abhishek Anand,

Odpowiedzi:


9

Tak i nie. Fakt, że twój Galaxy S3 nie obsługuje trybu pamięci masowej oznacza, że ​​nie możesz odtwarzać plików audio zapisanych na S3 za pomocą radia, podobnie jak w przypadku pamięci USB. (To znaczy, że radio twojego samochodu obsługuje pamięć masową.)

Innym rodzajem połączenia USB, umożliwiającym sterowanie iPhonem przez radio samochodowe, jest połączenie akcesoriów Apple. Jest to protokół komunikacji między urządzeniami Apple, takimi jak iPod i iPhone, a akcesoriami, takimi jak radio samochodowe. Android nie obsługuje obecnie połączenia Apple Accessory, ale ma własny protokół komunikacji z akcesoriami USB. Może być technicznie możliwe stworzenie rozwiązania dla Androida, aby umożliwić mu komunikację z akcesoriami Apple, ale obecnie (o ile mi wiadomo) takie rozwiązanie nie istnieje.


Czy można dowiedzieć się, który z dwóch rodzajów połączeń jest obsługiwany przez mój samochód? Instrukcja mówi, że obsługuje dyski ipod / PFDs / zunes / usb. Odpowiednia część znajduje się na stronach 172-173 tego pliku PDF: chevrolet.com/content/dam/Chevrolet/northamerica/usa/nscwebsite/…
Abhishek Anand

Obsługa napędów USB oznacza, że ​​możesz użyć pamięci masowej, aby uzyskać dostęp do muzyki przechowywanej na telefonie z Androidem.
Paul Redert,

Dzięki + Paulredert. Chciałem wiedzieć, czy mój samochód obsługuje inny tryb (Apple Accessory Connection). Czy mogę to znaleźć?
Abhishek Anand,

O ile wiem, obsługa iPoda jest taka sama jak Apple Accessory Connection, więc prawdopodobnie powinien być obsługiwany.
Paul Redert

3

Jak wspomnieli zarówno Eldarerathis, jak i Paul Redert, wydaje się, że port USB w twoim Juke został zaprojektowany do obsługi dwóch rodzajów połączenia USB: 1) tryb pamięci masowej, w którym odczytuje podłączone urządzenie peryferyjne USB jako dysk logiczny i szuka kompatybilnych mediów pliki oraz 2) tryb akcesoriów iDevice, w którym próbuje się komunikować z urządzeniem Apple za pomocą zastrzeżonego protokołu.

CNET ma artykuł z 2010 roku opisujący różne sposoby łączenia telefonów z Androidem z pojazdem (oczywiście od 2010 roku). Chociaż większość z nich powie ci, co już wiesz, pomyślałem, że ich kompromisowe rozwiązanie może mieć zastosowanie:

... podczas naszych testów Acura TSX V-6 2010, mogliśmy sparować naszego Motorola Droid przez Bluetooth do połączeń telefonicznych i Pandora Radio, używając portu USB do ładowania. Kiedy chcieliśmy słuchać lokalnie przechowywanego dźwięku, po prostu zamontowaliśmy połączenie USB i korzystaliśmy z odbiornika AcuraLink do przeglądania naszych folderów. Podobnie użytkownik może zrobić to samo z pojazdem, który ma wejście pomocnicze i złącze USB, ale nie ma Bluetooth.

Wygląda na to, że tryb pamięci masowej może nie być opcją dla twojego SGSIII, ale użycie połączenia USB Juke do zasilania w celu zrównoważenia korzystania z Bluetooth dla mediów może być sposobem na osiągnięcie tego, czego chcesz. Jeśli martwisz się, że zapomnisz wyłączyć Bluetooth, możesz poszukać sposobów, aby telefon zapamiętał dla Ciebie. Moim osobistym ulubionym jest Tasker , a konfigurowanie prostych profili do włączania i wyłączania Bluetooth w określonych warunkach może być tak proste, jak dwa zadania jednowierszowe .


1

Opracowałem aplikację o nazwie SoundAbout, aby kierować audio w różnych scenariuszach. Ma ustawienie audio audio o nazwie „Aux Digital”, które może pomóc w twojej sytuacji.


czy przesyła dźwięk przez USB przy użyciu protokołu typu ipod?
Abhishek Anand,

Android ma możliwość kierowania audio USB na coś, co nazywają Aux Digital. DEVICE_OUT_AUX_DIGITAL
WoodsLink

0

Miałem HTC Desire HD i bez problemu łączyłem się z radiem samochodowym (Sony XPlod) przez przedni port USB, pod warunkiem, że HTC skonfigurowano tak, aby łączyło się za pomocą „dysku”. Problem, który widzę w S3, polega na tym, że ta (lub podobna) opcja nie istnieje. Radio widzi połączenie i próbuje się załadować, ale nic się nie dzieje. Mógłbym (jeszcze nie wypróbowałem) podłączyć przez gniazdo Aux, ale wtedy potrzebowałbym kabli zamiast jednego. Jeden krok do przodu i 2 kroki do tyłu.


-1

Być może twój system muzyczny nie ma dostępu do pamięci - spróbuj więc:

Po podłączeniu sprawdź powiadomienie, być może telefon komórkowy przeszedł w tryb ładowania, a pamięć masowa jest używana przez inne zasoby. Tak więc od powiadomienia odłącz logicznie komórkę, a następnie spróbuj rozpocząć odtwarzanie muzyki z odtwarzaniem muzyki z telefonu komórkowego z podłączonym systemem odtwarzacza muzyki.

Mam nadzieję, że to działa.


Naprawdę trudno zrozumieć, co mówisz. Próbowałem go poprawić, więc teraz powinien on przynajmniej być czytelny - ale niestety nadal go nie rozumiem (i zanim zapytasz: Nie, głosowanie nie jest moje).
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.