Przenieś wiele plików z Androida na PC, bez USB i Wi-Fi


11

Jak mogę szybko przenieść wiele plików z urządzenia z Androidem na komputer bez kabla USB lub Wi-Fi?

Zwykłe łącze Bluetooth wymagałoby ręcznego przesłania każdego pliku.


Bluetooth jest nadal dość wolny. Ad-hoc Wi-Fi może być lepsze, nie wymaga routera, choć nie jestem pewien, czego wymagałoby to po stronie komputera.
Mateusz

@Mateusz, mogę się założyć, Bluetooth jest szybszy niż praktyczna prędkość ad-hoc lub normalne Wi-Fi na urządzeniu z Androidem. Nie wiem, czy nadal mieszkasz w świecie Bluetooth 2.1.
Android Quesito,

@ SS-3.1415926535897932384626433 Jak szybko zauważyłeś (Bluetooth)?
Firelord

Odpowiedzi:


5

Zainstaluj Astro File Manager z modułem Astro Bluetooth . Przejdź do strony Sieci w Menedżerze plików Astro (za pomocą paska narzędzi) i dotknij ikony Bluetooth. Na następnym ekranie włącz Bluetooth i sprawdź OBEX FTP Server.

Po sparowaniu użyj oprogramowania Bluetooth na komputerze, aby przeglądać system plików urządzenia (prawie całe oprogramowanie działa jako klient FTP OBEX). Możesz skopiować cały folder z urządzenia na komputer. Gotowe!


dzięki za odpowiedź. jakiego oprogramowania sugerujesz używać w systemie Windows 7? :)
Jessy

Czy nie masz już oprogramowania Bluetooth ze sterownikiem (za pomocą którego sparujesz urządzenia)? To oprogramowanie powinno działać jako klient. Poznaj to ...
Android Quesito,

3
Windows 7 ma wbudowany stos i oprogramowanie Bluetooth. Powinno wystarczyć do zaspokojenia twoich potrzeb.
Sparx


2

Jeśli nie chcesz rozmawiać bezprzewodowo, dlaczego po prostu nie wyjmiesz karty SD z telefonu i nie włożysz jej do komputera? Następnie możesz majstrować przy plikach do treści swojego serca.


Wymagałoby to czytnika kart i może nie mieć karty wymiennej. Myślałem, że jest to o wiele łatwiejsze niż bluetooth.
RR

dzięki, ale to rozwiązanie nie jest tak praktyczne, ponieważ musiałbym wyłączyć telefon.
Jessy

@ iAsk Co jest w tym niepraktyczne? Czy wielokrotnie przesyłasz wszystkie te pliki? Nie powinieneś też musiał go wyłączać, możesz po prostu zdemontować kartę w Ustawieniach.
Mateusz

Muszę wyjąć baterię
Jessy

0

Otwórz ustawienia Bluetooth, przejdź do karty Folder współdzielony, zaznacz pole „Zezwalaj urządzeniom zdalnym na zmianę zawartości folderu współdzielonego”. Ciesz się niezwykle szybkim udostępnianiem plików.


1
Z pozoru nie jest to standardowa funkcja Androida. Założę się, że jest związany z jednym producentem. Z jakiego telefonu korzystasz? Samsung?
ce4 24.04.13

0

Chociaż dobra aplikacja bluetooth jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, mogę wymyślić 2 inne sposoby, które odpowiedzą na pytanie:

  1. NFC. Prawdopodobnie wolniejszy niż bluetooth, a do korzystania z niego z komputerem potrzebny byłby specjalny moduł - nawet jeśli znajdziesz telefon, który go ma.
  2. Podłącz swój telefon do sieci za pomocą adaptera Ethernet OTG. Chociaż w większości przypadków, jeśli nie chcesz kabla USB, nie chcesz tego. Może być przydatny w przypadkach, gdy nie masz fizycznego dostępu do portu USB komputera, ale możesz użyć np. Transferu plików FTP przez sieć.

0

Aplikacji Shareit można używać do przesyłania plików z komputera na telefon komórkowy i odwrotnie

Nie wymaga Wi-Fi ani kabli. Utworzyłoby to hotspot (musiał utworzyć sieć w telefonie komórkowym i zasugerował, aby wyłączyć komórkową transmisję danych), a następnie można przenieść z komputera na telefon komórkowy i odwrotnie.

(Zrób to jako komentarz, ponieważ nie mam wystarczającej reputacji)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.