Czy mogę zaplanować przywrócenie / czyszczenie w nocy? Lub inne rozwiązanie do zarządzania


11

Będę (wkrótce) mieć małe (5-10) tablety z Androidem do użytku w mojej szkole. Chcę, aby automatycznie czyściły czyszczenie na koniec każdego dnia (w szczególności usuwają wszelkie dane użytkownika, a dokładniej historię przeglądania / pobierania). Najprawdopodobniej zablokowałbym urządzenia tylko do przeglądania stron internetowych za pomocą surelocka lub podobnego.

Jak mogę to zrobić? Wydaje się, że tytanowa kopia zapasowa nie ma zaplanowanej funkcji przywracania.

Alternatywnie, czy istnieją inne narzędzia zarządzania, które osiągnęłyby podobny wynik?

Odpowiedzi:


3

Na rynku są dwa produkty, które uważam za niesamowite :)

SureFox : przeglądarka trybu kiosku na smartfony i tablety z Androidem, która ogranicza przeglądanie tylko wybranych stron internetowych, która ma wiele innych opcji w preferencjach przeglądarki, np. Prywatne przeglądanie i wiele innych. spróbuj to zbadać.

SureLock : Już o tym wiesz;)

Możesz spróbować użyć SureFox na SureLock


1

Nie jestem pewien, czy jest możliwe przywrócenie ustawień fabrycznych, ale wiem, że Tasker to świetne narzędzie do automatyzacji. Możesz najpierw wypróbować za darmo.


Nie chcę przywracania ustawień fabrycznych (muszę zachować określone ustawienia, np. Poświadczenia Wi-Fi). Korzystam z Tasker na swoim telefonie, ale nie znalazłem funkcji, która to robi.
askvictor

1
Więc chcesz usunąć zestaw plików z sdcard? Spróbuj na przykład Pythona dla Androida, możesz utworzyć skrypt Pythona z poziomu Tasker
hcpl

1
@hcpl Myślę, że python byłby przesadą, ponieważ można to zrobić w kilku wierszach skryptów powłoki.
RR

1

Brzmi dla mnie tak, jakbyś musiał zrootować telefony i napisać bashskrypt, aby wykonać czyszczenie karty SD i czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarki. Jeśli nie wiesz, jak pisać skrypty, Stack Overflow to dobre miejsce, w którym możesz poprosić o pomoc (podstawowa witryna Stack Exchange). Script Manager to dobra aplikacja do zarządzania skryptami i ich uruchamianiem (podczas uruchamiania prawdopodobnie miałoby to sens, szczególnie jeśli używasz Tasker do zamykania komputera co noc zgodnie z harmonogramem).


0

Możesz usunąć dane i pamięć podręczną dla każdej aplikacji pojedynczo, w ustawieniach aplikacji, a następnie wyczyścić kartę SD.

Ale jeśli wszystko, co musisz zrobić w zakresie konfiguracji, to (krótkie) klucze Wi-Fi, to przywrócenie ustawień fabrycznych może być najlepsze. Możliwe, że uda się upiec ustawienia w pamięci ROM, np. Umieścić klucze Wi-Fi w /system/etc/wifi/wifi_supplicant.conf. Ten przykład pozwoliłby kluczom Wi-Fi przetrwać przywrócenie ustawień fabrycznych.

Każde inne rozwiązanie, jakie wymyślę, wymagałoby ciągłego (nie) rootowania, szczególnie jeśli mówisz o nastolatkach. Lub możesz zablokować dostęp do roota za pomocą Superuser Elite i jeśli jesteś pewien, że nikt nie będzie bałagać się na adb, możesz pójść tą drogą.

Istnieją „rozwiązania biznesowe”, ale byłoby to z pewnością zbyt duże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.