Klient poczty Android nie usuwa wiadomości e-mail na serwerze IMAP


13

Mam nowy Samsung Galaxy S2 SkyRocket, a natywny program pocztowy nie usuwa mojej poczty IMAP z mojego serwera. Gdy przeglądam pocztę na komputerze, nadal widzę wiadomości e-mail, które usunąłem z telefonu.

Technik Samsung powiedział mi, że muszę odznaczyć opcję „Pozostaw kopię na serwerze” w moim kliencie poczty na komputerze; jednak Thunderbird 12.0.1 nie ma tej opcji (i osobiście nie widzę, jak to ma coś wspólnego z klientem poczty mojego telefonu).

Czy ktoś ma pomysł, jak ustawić mój telefon, aby usuwał te e-maile?

Dzięki!


Jak wspomniano w moich komentarzach poniżej, „Pozostaw kopię na serwerze” zwykle kojarzy się z kontami POP3, a nie IMAP. Nie ma odpowiedniego ustawienia dla poczty Android. Czy jesteś w stanie sprawdzić swoją pocztę na serwerze (za pośrednictwem poczty internetowej)? Czy to naprawdę jest na serwerze? A może jest przechowywany / buforowany przez Thunderbirda?
MrWhite

Ponadto, kiedy wysyłasz wiadomość e-mail (z poczty Android), czy pojawia się ona w folderze Wysłane na serwerze? ... A u Thunderbirda?
MrWhite

@ w3d - Tak, mogę sprawdzić pocztę za pośrednictwem poczty internetowej, a poczta usunięta za pośrednictwem poczty na Androidzie jest nadal na serwerze. Ponadto poczta wysyłana z poczty Android nie pojawia się w folderze Wysłane na serwerze ani w Thunderbird.
Yazmin

Zachowuje się jak konto POP3 ?! Czy masz „Prefiks ścieżki IMAP” ustawiony na poczcie z Androidem? Czy serwer poczty nie odpowiada na żądania IMAP (zgadnij)? Aby tylko potwierdzić ... Mam konto IMAP skonfigurowane dla poczty Android (wersja 4.1 ) i Thunderbirda i wszystko działa poprawnie.
MrWhite

@ w3d - Powiedziałbym, że zachowuje się jak konto POP3. Nie mam ustawionego prefiksu ścieżki IMAP, ponieważ nie mam tej opcji. Usunąłem konto i przeszedłem automatyczną konfigurację, nie oferując opcji ustawienia prefiksu ścieżki. Więc ponownie usunąłem konto i ręcznie przeprowadziłem konfigurację. Pozwoliło mi to ustawić prefiks ścieżki, ale wysłane wiadomości e-mail nadal nie pojawiają się w wysyłanej poczcie online, a usunięte wiadomości e-mail pojawiają się tylko jako przeczytane w Thunderbird. (Mam wersję 3.0.0.1 e-maila na Androida.)
Yazmin

Odpowiedzi:


4

Niewiarygodnie, ten błąd jest nadal nierozstrzygnięty od Androida 4.0.4.

http://code.google.com/p/android/issues/detail?id=1029

Jedynym rozwiązaniem tego problemu jest użycie innej aplikacji e-mail. Większość ludzi kończy na Gmailu.

Nieszczęśliwy. Tęsknię za moim telefonem Nokia N900.


Android 2.3.6. ma również ten błąd. To niewiarygodne!!! W 2013 r. Kupujesz nowy telefon z Androidem 2.3.6 (Samsung Galaxy GT-S7500), a domyślny klient poczty nie usuwa wiadomości. Google, czy nie masz innych sposobów, aby przekonać ludzi korzystających z Gmaila ?! Dla kogo może być zainteresowany, zarówno K-9 Mail, jak i AquaMail to dwie fajne aplikacje, które nie mają tego złowrogiego błędu.
Marco Demaio

Jedyną aplikacją, która dobrze radziła sobie z imap, którą mogłem znaleźć, była K-9
Colin,

0

Zmieniasz opcję „Pozostaw kopię na serwerze” w kliencie poczty Android .


@ rm-vanda - Tak bym pomyślał, ale nie tego wpisał. Rozmawialiśmy, więc musiałem ją przeczytać dwa razy, aby upewnić się, że nie tylko wyobrażam sobie różne rzeczy. Dlatego wdaliśmy się w dyskusję na temat tego, jak to zmienić w moim kliencie Thunderbird. Przypuśćmy, że mam tę opcję na moim kliencie z Androidem. Czy wiesz, gdzie ją mogę znaleźć? Dzięki!
Yazmin

1
-1 „Pozostaw kopię na serwerze” to ustawienie zwykle kojarzone z POP3, a nie IMAP. I ani Thunderbird, ani klient poczty Android nie mają tego ustawienia w IMAP. Klient poczty Android również nie ma tego ustawienia w POP3.
MrWhite
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.