Jak szybko przewijać w Chrome Mobile


10

Właśnie zainstalowałem Chrome Mobile na moim Galaxy Note (ICS, CM9) i chociaż ma on ładny interfejs podobny do karty, nie znalazłem sposobu, jak przesuwać ekran, aby szybko przewijać do góry lub dołu stron.

Innymi słowy, jeśli na bardzo długiej stronie korzystam z podstawowej przeglądarki Androida, jeśli jednym palcem przesuwam ekran w górę lub w dół wystarczająco szybko, strona będzie przewijać się bardzo szybko i nieprzerwanie od dołu do góry strony . Jak zrobić to samo z Chrome Mobile?


Prawdopodobnie trzeba będzie przesłać prośbę o udostępnienie funkcji zespołowi Chrome
Bryan Denny

Odpowiedzi:


3

Ilość przewijania, którą otrzymujesz podczas rzutu, zależy od tarcia przypisanego do tego działania przesuwania . W standardowej przeglądarce tarcie przypisane do pionowego rzutu jest naprawdę niskie. Więc twój rzut nie jest poleceniem, aby dostać się na górę / dół strony, po prostu nie ma wystarczającego tarcia, aby powstrzymać cię przed dotarciem. Możesz to przetestować, znajdując niesamowicie długą stronę i nadając jej dobre notki. Zajedziesz dość daleko, ale nie osiągniesz dna. Aplikacja Chrome Mobile przykłada nieco więcej tarcia do pionowego flinga, aby ten sam potężny ruch, z którego tak dużo podróżowałeś w standardowej przeglądarce, nie doprowadziłby cię tak daleko w Chrome Mobile.

Poza tym prawdopodobnie warto byłoby wysłać prośbę za pośrednictwem strony pomocy, aby Google dla zachowania spójności używał tego samego współczynnika tarcia w obu aplikacjach.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.