Do czego służą profile Cyanogenmod?


10

Właśnie zainstalowałem ICS CM9 na Galaxy Note i zastanawia mnie ustawienie „Profile”. Wydaje mi się, że mogę skonfigurować różne profile (dom, praca itp.) I powiązać z nimi ustawienia, np. Włączyć Bluetooth i GPS w domu.

Ale nie widziałem żadnego sposobu automatycznej zmiany profili, na przykład na podstawie obecności danej sieci WIFI. Moje pytanie brzmi: po co są te profile? Czy powinienem ręcznie przełączać profil z pracy na dom po powrocie do domu? To nie ma sensu!

Szukałem, ale nie znalazłem nic istotnego, może dlatego, że „profil” to rzeczownik bardzo ogólny.


Edytowano OP, aby odzwierciedlić to ... Tak, są specyficzne dla CM7 + i raczej przydatne (imho), mają wsparcie dla wyzwalacza NFC , forum CM ma więcej informacji.
ce4

Odpowiedzi:


8

Tak, po powrocie do domu musisz ręcznie przełączyć na profil domowy. To, co można znaleźć w klasycznych telefonach komórkowych.

Jeśli chcesz to zautomatyzować, jest na to wiele aplikacji: Tasker + Profile4Tasker (płatny), AutomateIt (bezpłatny), Llama (bezpłatny), Locale + Profile4Tasker (płatny)


1
obecnie bada, jak ustawić je z zamiarem, aby nie używać Profile4tasker (wydaje się, że w NFC istnieją losowe identyfikatory, takie jak „sól”, aby zapobiec złośliwemu przełączaniu)
ce4

Lama jest świetna, ale nie automatyzuje typów profili wymienionych tutaj. Ma swoje własne profile.
Jay

3

Jak wspomniano w http://wiki.cyanogenmod.org/w/EndUser.Profiles (już wspomniano), jedyną obsługą automatycznego przełączania zapewnianą od razu z CyanogenMod jest aplikacja Zegar (Alarmy). Każdy alarm może również wywołać zmianę profilu.

W przypadku zmian opartych na Wi-Fi, lokalizacji itp. Należy użyć innych opcji. Niektóre z nich są również wymienione na powyższej stronie wiki.1

Podczas aktualizacji do 10.1.3 ikona Google Maps staje się widoczna u dołu edytowanego profilu. Tam możesz wybrać wyzwalacze na podstawie przyłączenia do określonej sieci Wi-Fi itp.


0

W rzeczywistości bez dodatkowych aplikacji mogą przełączać się automatycznie na danym połączeniu / rozłączeniu Wi-Fi, ale odkrycie tej funkcji ukrywa się w najbardziej nieintuicyjnej lokalizacji.

U dołu strony edycji profilu ukrytej w pobliżu przycisku głównego zobaczysz ikonę oznaczenia miejsca „Mapa Google”.

Kliknij na to. To prowadzi do strony wyzwalającej, gdzie można ustawić profil tak, aby automatycznie włączał / wyłączał się w Wi-Fi lub Bluetooth i myślę, że NFC, chociaż nigdy nie korzystałem z tej konkretnej „funkcji” technologicznej, szukając przydatnego celu.


Czy na pewno nie dodałeś aplikacji, która może to zrobić? Używam CM 10.1 i nie mam tej opcji na stronie Ustawienia edycji profilu. (np. Ustawienia systemu -> Profil -> Praca)
Huygens,

0

ikona map Google prowadząca do strony wyzwalaczy jest zdecydowanie obecna w CM11 (KitKat).

Pozwala to ustawić określone funkcje na podstawie zdarzeń, takich jak sieci WiFi / tagi NFC itp.

Nie mogę sobie przypomnieć, że widziałem go wcześniej, ale jak już wspomniano - nie jest to „najbardziej intuicyjna lokalizacja”, natknąłem się na nią tylko dlatego, że myślałem, że mój telefon * zmienia profile z powodu jakiegoś geotagowania.

* zmiana profilu była faktycznie spowodowana przez zegar (alarm), który może być używany jako zmiana profilu na czas każdego ranka (np. wymuszanie domyślnego ustawienia budzika na rano) ... dziwnie, te zmiany w czasie NIE są widoczne / dostępne ze strony konfiguracji profili.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.