Odciąć zasilanie telefonu bez wyjmowanej baterii?


20

Cóż, tak jak tytuł mówi, jeśli masz telefon bez wymiennej baterii (HTC One X) i zawiesza się podczas modowania, jak obniżyć moc, jeśli nie możesz wyjąć baterii?

Widziałem, że niewymienne baterie stanowią ogromny problem dla modderów telefonów takich jak ja.

Odpowiedzi:


17

Rozwiązaniem HTC tego problemu jest „Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez co najmniej 10 sekund, a następnie zwolnij go. HTC One X zostanie wyłączony, a następnie uruchomi się ponownie”.

To jedyne rozwiązanie, które mógłbym zobaczyć. Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, to jako modder telefonu polecam rozebrać telefon i ręcznie odłączyć baterię. Jest to dość ryzykowne, chyba że masz pewność co do tego, co robisz. Możesz skorzystać z tej strony: http://htcpedia.com/news/HTC-One-X-How-To-Take-It-Apart.html, aby uzyskać samouczek na temat demontażu unibody telefonu HTC One x.

Ostatnią bezpieczną opcją jest po prostu poczekanie około dnia (ponieważ jest zablokowany), aż bateria całkowicie się wyczerpie. Stamtąd oczywiście naładuj go ponownie i kontynuuj dowolne modyfikowanie oprogramowania.


Asus też to robi na swoich tabletach. Przytrzymaj przycisk zasilania przez 10-15 sekund, aby ponownie uruchomić komputer.
staticsan

To samo dotyczy telefonów i tabletów Samsung.
onik

4

Zależy to w dużej mierze od warunków zawieszenia telefonu, ale generalnie długie naciśnięcie (10 sekund) przycisku zasilania może spowodować zresetowanie telefonu. Jednak YMMV.


2

Przytrzymanie (zwiększenie głośności + zmniejszenie głośności + przycisk zasilania) jednocześnie działało w moim telefonie HTC Desire 826 dual sim mobile (Android 5.0.2). nie działało przytrzymanie przycisku zasilania przez ponad 10 sekund lub nawet dłużej.


1
Działa dla Samsung A3 (2016) w bootloop. Jednak ta kombinacja powoduje, że telefon po prostu uruchamia się ponownie (nie wyłącza się). Potrzebowałem więc natychmiast po tym, aby zwiększyć głośność + home + moc, aby uruchomić się do odzyskiwania.
Marki555


0

Mam Kyocera Hydro z wewnętrzną baterią. Przytrzymanie przycisku zasilania powoduje jego wyłączenie, a następnie natychmiastowe włączenie. Jakbym kazał to zresetować. Prawdopodobnie przytrzymałem przycisk zasilania nieco dłużej niż 10 sekund, ale po prostu go trzymaj. To powinno wystarczyć. Mój telefon jest tylko częściowo zrootowany, więc zakładam, że ta sztuczka zadziała dla w pełni zrootowanego Kyocera Hydro lub 1 bez żadnych uprawnień administratora.


-1

Tak. Mogę wyłączyć zamrożoną kartę Galaxy Tab (z nieusuwalną baterią), przytrzymując przycisk zasilania przez ponad 10 sekund. Zanim się o tym dowiedziałem, czekałem na wyczerpanie baterii przez noc, gdy tablet zamarzł.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.