Co to jest kod błędu 495 w Google Play i aplikacji YouTube?


12

Nie można pobrać „Facebooka” z powodu błędu. (495)

Jak rozwiązać ten błąd?

Obraz z komunikatora


Uzbrojony w google-fu, i szukał dało to sprawia, że zastanawiam, czy twój zegar zsynchronizowany całkowicie, być może na routerze sieci WiFi, a nie urządzenie?
t0mm13b

Z nieznanego mi powodu nie mogę dodać odpowiedzi, więc dodam tutaj komentarz. Napotkałem ten sam błąd, próbując zaktualizować aplikację Facebook, podczas gdy kilka innych aplikacji zaktualizowało się dobrze, używając danych mobilnych. Przez pewien czas zastanawiałem się, dlaczego Facebook odmówił aktualizacji, dopóki nie przypomniałem sobie, że uniemożliwiłem wielu aplikacjom korzystanie z danych mobilnych. Jednym z nich było „Media”. Po zezwoleniu na korzystanie z danych mobilnych Facebook zaktualizował się dobrze.
F-3000,

Istnieje pomocna oficjalna strona pomocy „Google Play”, która zawiera wszystkie porady tutaj: support.google.com/googleplay/troubleshooter/6332137 Zamieszczę ją jako odpowiedź, ale nie mam przedstawiciela.
EleventhDoctor,

Odpowiedzi:


5

Według użytkownika na forum The Transformers :

„Miałem ten sam problem, ale go rozwiązałem. Przejdź do Settings - Apps- All- Download manager i wyczyść dane. Następnie przejdź do Settings - Apps - All - Google Play Store i wyczyść pamięć podręczną. Play Store powinien działać, a jeśli nie, spróbuj ponownie uruchomić urządzenie.”

Istnieje inna odpowiedź, która mówi, że odinstalowanie aktualizacji aplikacji Google Play oraz ponowne uruchomienie urządzenia i aktualizacja go rozwiązało problem,

„Odinstaluj wszystkie aktualizacje do Google Play, przywracając pierwotny rynek, a następnie ponownie go uruchamiając i pozwalając na ponowne aktualizowanie do Google Play, a następnie ponownie uruchamianie”.

Jakkolwiek niejasne, wyczyszczenie danych w aplikacji Sklep Google Play może wykonać zadanie.


1
Próbowałem, ale ten sam błąd i moje urządzenie działa z innymi sieciami WIFI.
hurelhuyag

Dlaczego występuje ten błąd?
hurelhuyag

Czy to możliwe, że sieć, z której korzystasz, blokuje pobieranie (lub nawet słowo „facebook”) w taki czy inny sposób?
SamSPICA

2

Sam dostaję ten błąd i wygląda na to, że jest to głównie problem z siecią. Może to wynikać z niektórych nieaktualnych wartości na urządzeniu, może pomóc wyczyszczenie pamięci podręcznej aplikacji dla Google Play lub Menedżera pobierania.

Jednak próba użycia innej sieci (Wi-Fi zamiast danych) działa dla mnie. To może również pomóc, jeśli zmienisz adresy DNS na urządzeniu.

D/Finsky  ( 4507): [1] DownloadImpl.setState: com.google.android.apps.books from DOWNLOADING to ERROR.
D/Finsky  ( 4507): [1] DownloadQueueImpl.onError:     com.google.android.apps.books: onError 495.
D/Finsky  ( 4507): [1] DownloadQueueImpl.remove: Download    com.google.android.apps.books removed from DownloadQueue
D/Finsky  ( 4507): [1] InstallerTask.cancelCleanup: Cancel running installation of com.google.android.apps.books
E/Finsky  ( 4507): [1] RestoreTracker.onInstallPackageEvent: Restore package com.google.android.apps.books download error 495
I/ElegantRequestDirector( 4507): I/O exception (org.apache.http.NoHttpResponseException) caught when processing request: The target server failed to respond
I/ElegantRequestDirector( 4507): Retrying request

-1

Wystąpił problem na urządzeniu Alcatel, w którym „wszystkie aplikacje” w ustawieniach - aplikacje nie istnieją. Używanie sieci WLAN zamiast 3g do pobierania ze Sklepu Play działało. Nie jestem pewien, czy teraz będzie działać ponownie na 3g.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.