Jak poradzić sobie z komunikatami „Low on Space” na moim Androidzie?


28

Ciągle pojawia się komunikat „Niska na przestrzeni: przestrzeń danych aplikacji jest niska. Aby zwolnić” [reszta jest odcięta].

Przeniosłem każdą aplikację na kartę SD, wyczyściłem pamięć podręczną, spakowałem pamięć podręczną poczty K9.

Advanced Task Killer (ouch!) Mówi, że mam 98M dostępnej pamięci

Menedżer plików mówi, że mam 223M / 748M (29%) za darmo.

Nie jest tak źle - ale utknąłem w scenariuszu braku aktualizacji. Pobieranie z rynku tak naprawdę się nie rozpocznie, Gmail nie zaktualizuje się itp. Ponownie uruchomiłem kilka razy i nic się nie zmienia. Aaaargh.

Co można zrobić poza odinstalowaniem wszystkiego ?


FWIW, dostawałem je często z moim HTC Incredible. Usunięcie danych w HTC Sense wydawało mi się jedyną rzeczą, która rozwiązała problem. (Poza tym korzystam z programu uruchamiającego Zeam.)
Gary

Zobacz tutaj, jak Android oblicza twój osobisty limit miejsca: code.google.com/p/android/issues/detail?id=4991#c145
OneWorld

Odpowiedzi:


27

Ten aktualny post od Lifehackera może pomóc ... Czy to ty je wysłałeś? ;)

Co powinienem zrobić, gdy w moim Androidzie zabraknie miejsca na aplikację?

Oto podsumowanie, w kolejności od łatwych do trudnych:

  1. Przenieś większe aplikacje do pamięci SD - obecnie wymaga Froyo (2.2). Przejdź do Ustawienia> Aplikacje> Zarządzaj aplikacjami (lub coś podobnego). Wyświetl kartę Wszystkie, sortuj według rozmiaru. Nie możesz nic zrobić z dużymi hitterami, mianowicie Gmail, przeglądarka i mapy zawsze będą dość duże.

  2. Wyczyść pamięć podręczną i ewentualnie dane w niektórych aplikacjach podobnych do # 1, przejdź do Ustawienia> Aplikacje.

  3. Wyczyść aplikacje, których tak naprawdę nie używasz Czy nie powinno to być nr 1? ;)

  4. Android 2.2: Ustaw kartę SD jako domyślną lokalizację instalacji LifeHacker wskazuje blog blogu Androinica tutaj .

  5. Zrootuj swój telefon i skonfiguruj Apps2SD Oświadczenie: rootowanie może nie być zabawne dla nie-maniaków. LifeHacker jak zrootować i niestandardowe oprogramowanie CyanogenMOD (również dostarczane przez LifeHacker).

Oczywiście pomocne są również niektóre komentarze do posta. Mam nadzieję, że to pomoże.


6

Możesz użyć aplikacji takiej jak DiskUsage, aby zobaczyć, które aplikacje zajmują najwięcej pamięci w pamięci wewnętrznej.

Czyszczenie buforowanych danych przechowywanych przez aplikację (z ekranu aplikacji w ustawieniach) jest również sposobem na tymczasowe zwolnienie miejsca.


5

Może być czas, abyś zaczął usuwać stare aplikacje, których już nie używasz lub nie używasz zbyt często. Twoje aplikacje zostały już przeniesione na kartę SD i wyczyściłeś pamięć podręczną, nic więcej nie możesz zrobić.


I ponownie uruchom urządzenie po wykonaniu tych wszystkich czynności. W ten sposób komunikat „Low storage” zniknie. W przeciwnym razie ryzykujemy, że ten komunikat „przyklei się” bez względu na to, jak dobrze wykonamy czyszczenie.
Cristiana Nicolae

0

Ok, chłopaki, miałem ten problem kilka dni temu ... Zresetowałem urządzenie, usunąłem wszystkie aplikacje, miałem ŁADUNKI wolnego miejsca, ale kiedy próbowałem coś zainstalować, to powiedziałoby mi „niewystarczająca ilość dostępnego miejsca”

Szukałem wszędzie przez ponad tydzień i nic nie znalazłem. Teraz znalazłem rozwiązanie i chcę pomóc wszystkim, którzy mają problem!

Pobierz Storage Analyzer, a następnie otwórz go, a zobaczysz, że zamiast wolnego miejsca będziesz mieć -xxxx!

Tak! Liczba ujemna! Według mojego telefonu miałem -8 GB miejsca! Była taka nieuczciwa aplikacja od Gameloft, która zajęła całą moją przestrzeń! I nie został usunięty po przywróceniu ustawień fabrycznych!

Otwórz Storage Analyzer i usuń ogromną aplikację / folder! Następnie uruchom ponownie, a problem zostanie rozwiązany! Obiecuję w 100%, że to działa. Zalecam otwieranie aplikacji raz w tygodniu i usuwanie niepotrzebnych dużych plików!


NIE używaj tutaj skracaczy URL.
ale

Aplikacja Storage Analyzer nie jest już dostępna. Kliknąłem podany link i otrzymałem pustą stronę z tym ogłoszeniem w witrynie Google Play: „Przepraszamy, nie znaleziono żądanego adresu URL na tym serwerze”.
Cristiana Nicolae

-1

Próbowałem wszystkich standardowych czyszczenia pamięci podręcznej i odinstalowywania aktualizacji, które bardzo pomogły. Próbowałem analizatora pamięci, ale to nie pomogło pamięci wewnętrznej. Nie chciałem zrootować telefonu. Potem natknąłem się na Clean Master i użyłem go na Samsungu Ace mojej żony, który ma bardzo mało pamięci wewnętrznej i nie ma możliwości przeniesienia większości aplikacji na kartę SD. Jak na razie dobrze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.