Czy zamiana kart SIM jest bezpieczna, gdy telefon jest włączony?


10

W moim Galaxy Nexus mogę wyjąć kartę SIM bez wyjmowania baterii. Podróżuję za granicę i będę musiał kilkakrotnie zamieniać karty SIM w telefonie. Chciałbym wiedzieć, czy bezpiecznie jest po prostu wyciągnąć jedną kartę SIM i zamiast tego włożyć inną, bez wyłączania telefonu?

Bezpieczny = bez uszkodzenia / zablokowania / uszkodzenia karty SIM lub telefonu.


Nie zgadzam się z Michaelem, że „prawdopodobnie będą kłopoty”, ale sądzę, że prawdopodobnie nie zadziała. Mam tylko Galaxy S, aby raz zaakceptować wymianę karty SIM i nie mam pojęcia, jak to zrobić. Za każdym razem musiałem restartować.
Mateusz

Nie mogę sobie wyobrazić, w jaki sposób wymiana na gorąco mogłaby nawet działać, dopóki system telefoniczny jest włączony. Może funkcja wymiany na gorąco działa w trybie samolotowym?
Erik

Według tego faceta nie jest to dobre: XDA post
ce4

Dlaczego iPhone'y i iPody pozwalają na takie zachowanie? Możesz użyć małego narzędzia, aby wyjąć kartę SIM, a następnie zastąp szufladę nową kartą SIM. Wygląda na to, że system operacyjny odbiera nową kartę SIM i działa bezproblemowo, w przeciwieństwie do większości moich urządzeń z Androidem, które wymagają usunięcia baterii, a zatem domyślnego ponownego uruchomienia / włączenia.
gonzobrains

Wiem, że jestem spóźniony na imprezę, ale właśnie przyjechałem tutaj z Google, więc pomyślałem, że dodam moje 2 centy. Zrobiłem to z przypadkiem SII, nie zniszczyłem karty SIM ani telefonu. Musiałem ponownie uruchomić telefon, ale rozpoznał nowy.
JFA

Odpowiedzi:


5

Według Verizon przynajmniej nie należy instalować / wyjmować karty SIM z włożoną baterią. Ponadto każde zdjęcie, które widziałem na karcie SIM, ma tekst „nie instaluj z baterią w telefonie” lub podobny.

Myślę, że standard karty SIM nie został zbudowany z myślą o hot-swap. Może to być jedna z tych rzeczy, z którymi możesz uciec, ale jeśli nie została stworzona do zamiany na gorąco, to prawdopodobnie wystąpią problemy, jeśli spróbujesz. Pytanie brzmi - czy telefon jest wyłączony, a bateria liczy się jako wymiana na gorąco?

Edycja - myślałem, że należy wyjąć baterię, ponieważ nie wiem, czy karta SIM ma jakąkolwiek moc w trybie gotowości. Poniższy komentarz Erica przypomina nam, że niektóre telefony mają naprawione baterie, dlatego MUSZĄ być bezpieczne wkładanie / wyjmowanie karty SIM przynajmniej w tych telefonach z zainstalowaną baterią.

Nadal zamierzam wyciągać baterię, gdy tylko jest to możliwe, do wymiany kart SIM, ale ponieważ wymieniam karty SIM tylko raz, nigdy, nie jest to dla mnie trudne.


Dzięki RAZR nie masz innego wyjścia, jak zostawić baterię. Wiele razy wyjąłem micro SIM w RAZR / MAXX podczas testowania aplikacji i aktualizacji bez żadnych szkód. To nie to samo, co stwierdzenie, że jest to bezpieczna praktyka, ale nie miałem (jak dotąd) żadnych złych skutków.
Eric Cloninger

1
@EricCloninger - świetny punkt. Logicznie rzecz biorąc, musi być bezpiecznie wyjmować / instalować kartę SIM z telefonu ze stałą baterią (prawdopodobnie z wyłączonym telefonem), ponieważ robimy to cały czas. Zredagowałem swoją odpowiedź.
Michael Kohne

Ponadto telefon nigdy nie rozpozna nowej karty SIM, dopóki nie zostanie ponownie uruchomiony, więc równie dobrze możesz ją wyłączyć przed zamianą kart.
Mihic

W przypadku wielu telefonów gniazdo karty SIM znajduje się nawet za baterią, co fizycznie uniemożliwia wyjęcie karty SIM z włożoną baterią. Być może jest tego powód ...
podziw

2

Mój ZTE Blade s6 ma procedurę konfiguracji, w której telefon jest włączony bez karty SIM, a następnie w kroku trzecim mówi, że włóż kartę SIM, a telefon jest włączony, a następnie przeprowadzi cię przez resztę konfiguracji, więc myślę telefony z wyjmowaną tacą SIM i baterią są w porządku.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.